Reviews For The Podcast “داستان های تاریخی” Curated From iTunes

الساعه که در ایوان منزل با همشیره همایونی به شکستن لبه نان مشغولم خبر رسید که شاهزاده موثق الدوله حاکم قم را که به جرم رشاء و ارتشاء معزول کرده بودم به توصیه عمه خود ابقاء فرموده و سخن هزل بر زبان رانده اید. به همین جهات و ملاحظات و با وجود تشویق دولت که مطالب مهم و فوری را مصلحت آن است که به وسیله تلگراف انجام دهند مع هذا مردم زیر بار نمی‌رفتند و این موضوع را بیشتر به شوخی و مطایبه تلقی می‌کردند. در این فیلم رکسانا به صورت زنی سیاه چرده و نیمه وحشی ظاهر می شود.زنی نادان که در شأن اسکندر کبیر یونانی نبوده است. همهٔ نوشته‌ها تحت مجوز Creative Commons Attribution/Share-Alike در دسترس است؛ برای جزئیات بیشتر شرایط استفاده را بخوانید. در این ویکی‌پدیا پیوندهای زبانی در بالای صفحه و هم‌تراز با عنوان مقاله قرار دارند.

حکایات تاریخی و آموزنده

قوای عثمانی غرب و کرمانشاه را تصرف کرده بود و ازبکان خراسان را و قدرت مرکزی ایران بسیار ظعیف شده بود و شاه نیز دست نشانده قزلباشان بود و حتی مادر وی بدست قزلباشان در مقابل دیدگان شاه بقتل داستان های تاریخی رسد. شاه عباس که از اینها آگاه بود با کمک علیقلی بیگ وزیر باکفایتش پدرش را شکست و خلع میکند و خود بسلطنت میرسد. او در ابتدای سلطنت خودبرای سروسامان دادن به مشکلات داخله و شورش های ایالات، بسیاری از مناطق ایران را به عثمانی و ازبکان واگذار کرد.

  • برادر بابک یعنی آذین را نیز خلیفه به بغداد فرستاد و به نایبش در بغداد دستور نوشت که اورا مثل بابک اعدام کند.
  • محبوب‌ترین رمان او، شارپ، بر ریچارد شارپ تمرکز دارد که برای مبارزه با ناپلئون به شبه جزیره ایبری فرستاده شد.
  • کوروش نخستین شاهی بود که به حقوق همه ملل احترام میگذاشت و دین خودرا به بقیه مردم تحمیل نمیکرد و این در منشورش که به منشور حقوق بشر مشهور گشته عیان است.
  • روایت و نگاه بزرگ علوی در روایت این داستان، از زمان انتشار کتاب تاکنون، منبع الهام و آموزش برای نویسنده‌ها و البته لذت‌بخش برای خوانندگان بوده است.
پاچینکو نوشته مین جین لی، روایتگر زندگی چهل نسل از خانواده‌ی مهاجر و فقیر کره‌ای است. ژاپن در اوایل قرن بیستم بر کره جنوبی مسلط شد و تراژدی‌های فراوانی را رقم زد. پدر سونجا ماهی‌گیری دچار معلولیت است ؛سونجای نوجوان، دل‌باخته غریبه‌ای متمول می‌شود. مرد غریبه با دادن وعده‌های فراوان از سونجا سوء استفاده می‌کند.

او دو بار جایزه بوکر را دریافت کرده است، ابتدا برای Wolf Hall و سپس برای Bring Up the Bodies. او در دربی شایر بزرگ شد و در دانشگاه شفیلد تحصیل کرد و در سال 1973 فارغ التحصیل شد. از جمله حوادث مهم دوره پهلوی، دستور کشف حجاب و تغییر لباس مردم است. سعید تشکری در این کتاب یک داستان عاشقانه را در کنار این رویداد تاریخی برای مخاطب تصویر می‌کند.

طالع بینی هفتگی (20 تا 26 شهریور

Reviews For The Podcast “داستان های تاریخی” Curated From iTunes

نجیب‌زاده‌ای در مسکو اثر آموز تولر، داستان زوال و دگرگونی نظم سابق است. انقلاب بولشویکی یا انقلاب اکتبر روسیه اتفاق افتاده و کنت الکساندر ایلیچ رستوف که تباری اشرافی دارد؛ از پاریس به مسکو باز‌می‌گردد. انقلاب دهقانان و کارگران، اشراف و ثروتمندان را دشمن خود می‌داند و بدیهی است که وجود الکساندر ایلیچ برای حکومت برآمده از انقلاب، یک تهدید محسوب می‌شود.

داستان تاریخچه ی بیلاخ