4 اشتباهی که ارزش کمپین تبلیغاتی شما را کاهش می دهد

این 4 اشتباه می توانند اعتبار برند، شهرت و سطح وفاداری شما را زیر سوال ببرند. در دراز مدت، مردم دیگر به خبرنامه پیامکی شما اهمیتی نمی دهند. چون ارزش و اعتباری در آن نمی بینند.

بهتر است در پیامک های خود زیاد از اختصارات استفاده نکنید. چه این کلمات فارسی باشند و چه انگلیسی. در برخی موارد استفاده از این کلمات قابل قبول است اما اگر اس ام اس شما دارای حروف اول زیاد باشد نشان می دهد که شما حرفه ای نیستید.

عدم درج کوپن تخفیف

در صورت تمایل به دریافت نمایندگی از سامانه ملی پیامک با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند شما را برای دریافت پنل نمایندگی راهنمایی کنند.

***

علیرغم این واقعیت که اکثر روش های دیجیتال مارکتینگ انعطاف پذیری بالایی برای تسهیل کمپین تبلیغاتی شما از خود نشان می دهند، همیشه احتمال اشتباه وجود دارد که کسب و کار شما را از بالای موفقیت خارج کند. این اشتباهات و خطاها در بازاریابی پیامکی به تدریج بر شهرت و اعتبار برند تجاری شما تاثیر می گذارد و در نتیجه از اعتبار کمپین تبلیغاتی شما کاسته می شود.

غلط املایی یک کلمه

ممکن است کمی کودکانه به نظر برسد، اما مردم غلط املایی را فراموش نمی کنند. این نوع اشتباه شما را تنبل، غیرحرفه ای و عجله به مخاطب نشان می دهد. پیامک های تبلیغاتی خود را از قبل آماده و تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد قبل از ارسال یک پیام متنی دوباره آن را بخوانید.

استفاده زیاد از اختصارات

به دنبال رشد کسب و کار خود هستید؟
ملیپیامک به شما امکان جذب، حفظ و برقراری ارتباط با مشتریان را می دهد.

ثبت نام و ارسال پیامک
ثبت نام در کمتر از یک دقیقه

ممکن است شوخی کنید، اما این اتفاق بارها افتاده است. بارها بسیاری از کاربران ما محصولات خود را به خوبی تبلیغ کرده اند. اما فراموش کردند کوپن تخفیف را برای مشتریان خود ارسال کنند. این می تواند برای کسب و کار شما هزینه گزافی داشته باشد، زیرا هر چقدر هم که تلاش کنید، بهبودی در فروش خود مشاهده نخواهید کرد.

قرار دادن روش تماس در انتهای هر پیامک

4 اشتباهی که ارزش کمپین تبلیغاتی شما را کاهش می دهد

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه یا سوالی با بخش پشتیبانی تماس بگیرید پیامک ملی به شماره تلفن 02188003373 زنگ زدن.

هر کمپین تبلیغاتی باید فقط یک هدف داشته باشد. برای هر یک از کمپین های تبلیغاتی خود چندین پیشنهاد و تخفیف ارائه ندهید، یک تخفیف کافی است. به عنوان مثال، اگر رستوران دارید، به مشتریان خود پیشنهاد دهید: «اگر امروز به رستوران بیایید، 10 درصد تخفیف در خرید خود دریافت می کنید و همچنین می توانید بال مرغ خود را به صورت رایگان سفارش دهید». این پیامک تبلیغاتی حواس مخاطبان را پرت می کند. بهتر است خود را به پیامک های تبلیغاتی محدود کنید و در پایان پیامک خود یک روش تماس با مشتریان خود ارائه دهید.