۶ روش برای بررسی تراز اینترنت موبایل

موجودی اینترنت موبایل را بررسی کنید

یک مثال عینی خرید آنلاین از فروشگاه های آنلاین است. حتی حضور در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام و تیک‌توک یا استفاده از پیام‌رسان‌های آنلاین مانند واتس‌اپ و تلگرام نیاز به اینترنت دارد.

بنابراین خرید بسته های اینترنتی از اپراتور اول پایان کار نیست. باید هر از چند گاهی موجودی اینترنت همراه اول را چک کنید تا بسته ای نداشته باشید و اینترنت قطع شود. در ادامه ۶ روش کاربردی برای اطلاع از موجودی اینترنت همراه اول را برای شما شرح می دهیم.

روش های استعلام موجودی حجم اینترنت موبایل ابتدا

بررسی موجودی اینترنت همراه اول با سایت همراه اول

4- ارسال پیامک به شماره 8080

[کل: ۰ میانگین: ۰]

به این مقاله اشاره کنید

آره. سایر روش های پرس و جو اینترنتی عبارتند از:

کد #121*10* آخرین کد می تواند در این مسیر به شما کمک کند. کافی است

 1. این کد را در قسمت گوشی موبایل خود وارد کنید.
 2. سپس دکمه (تماس) را لمس کنید.
 3. پس از چند لحظه یک پیامک برای شما ارسال می شود.
 4. این پیامک شامل نوع بسته اینترنت، زمان دقیق فعال سازی و انقضای بسته اینترنت همراه و موجودی اینترنت همراه اول شما می باشد.

با یک مثال بیشتر توضیح خواهیم داد.

نگرانی بسیاری از افراد بابت حجم بسته های اینترنت همراه تمام شده است. چرا که همراه اول توانست با ارائه سرویس اضافه ای به نام «بسته های هوشمند همراه اول» امکان تمدید خودکار را در اختیار کاربران خود قرار دهد. البته با ارسال شماره 10 عدد 8080 می توانید قابلیت تمدید خودکار را خاموش کنید.

خلاصه

پرسش های رایج

روش دوم برای بررسی تراز اینترنت تلفن همراه اول به کمک اپلیکیشن «موبایل من» انجام می شود. در واقع اپلیکیشن «همراه من» یک اپلیکیشن مربوط به اپراتور همراه اول است. دارندگان سیم کارت همراه اول می توانند از این اپلیکیشن برای بهره مندی از خدمات مختلف همراه اول استفاده کنند. اما سرویس مورد نظر ما در این مقاله در قسمت «بسته اینترنت» قابل بررسی است.

 1. پس از نصب این برنامه، باید آن را ثبت کنید.
 2. پس از ایجاد حساب کاربری می توانید با ورود به قسمت «بسته اینترنت» انواع بسته های اینترنت همراه را بررسی و خریداری کنید.
 3. در این قسمت می توانید از موجودی اینترنت همراه اول نیز مطلع شوید.

بقیه اینترنت موبایل

3- استعلام باقی مانده اینترنت با سایت همراه اول

  ابتدا با استفاده از برنامه My Mobile موجودی اینترنت تلفن همراه خود را بررسی کنید

یک نکته مهم را به خاطر بسپارید. اگر با همراه اول از سیم کارت های اعتباری استفاده می کنید، به دو کد دستوری نیاز دارید #140*11* و #121*10* یک شماره تلفن صوتی را در نظر بگیرید 544 او همچنین به سوال شما در مورد موجودی اینترنت موبایل پاسخ خواهد داد.

2- با استفاده از اپلیکیشن موبایل من موجودی اینترنت را بررسی کنید

چگونه از موجودی اینترنت موبایل مطلع شویم

3- آیا امکان لغو تمدید خودکار بسته اینترنت همراه اول وجود دارد؟

گاهی پیش می آید که بخواهیم حجم باقی مانده اینترنت همراه خود را تایید کنیم یا برای افرادی که سیم کارت دائمی دارند، تفکیک هزینه اینترنت از هزینه سایر خدمات موبایل نکته مهمی محسوب می شود. به همین منظور در این مقاله به روش استعلام بقیه وب موبایل از سایت ایده پردازان می پردازیم. در آینده با ما همراه باشید.

ابتدا ضرورت استفاده از بسته های اینترنت همراه

قبل از اینکه در مورد روش‌های بررسی باقی مانده اینترنت همراه اول توضیح دهیم، باید به این موضوع بپردازیم که برای استفاده از بسته‌های اینترنت همراه اول نیاز است. برای توضیح باید بگوییم که در عصری زندگی می کنیم که اکثر خدمات یا بخش مهمی از آنها از طریق پلتفرم های آنلاین انجام می شود.

فرض کنید ۱۱ گیگابایت اینترنت خریده اید و تنها ۷ گیگابایت آن باقی مانده است. این در حالی است که شما بسته فعالی برای تماس و ارسال پیامک ندارید. در این صورت تصویر زیر در اپلیکیشن My Companion ظاهر می شود. به راحتی می توانید از موجودی اینترنت همراه اول خود مطلع شوید.

این روش نیز مانند سایر کدهای دستوری ذکر شده در این مقاله، ساده ترین راه برای استعلام موجودی اینترنت موبایل است. چون نیازی به ثبت نام در اپلیکیشن موبایل یا سایت همراه اول نیست. شما اطلاعات مورد نیاز خود را خیلی سریع به دست می آورید.

5- با استفاده از کد #140*11

آره. برای لغو این قابلیت کافی است عدد 8 را به شماره 8080 ارسال کنید.

سوال موجودی اینترنت همراه اول این موضوع برای افرادی که سیم کارت خود را از این اپراتور خریداری کرده اند مهم است. در واقع موبایل اول در سال های اخیر همزمان با ارتقای شبکه اینترنت به (3G) و (4G) خدمات اینترنت همراه را به کاربران خود ارائه کرده است. کاربران دارای سیم کارت دائمی و معتبر می توانند با استفاده از دستگاه خود به اینترنت متصل شده و با خرید بسته های اینترنت پرسرعت کار خود را انجام دهند.

از طرفی افراد ترجیح می دهند از ساده ترین روش برای حضور در فضای مجازی استفاده کنند. بنابراین دارندگان سیم کارت همراه اول می توانند از بسته های اینترنت همراه اول برای دسترسی دائم به اینترنت استفاده کنند.

چگونه از بقیه اینترنت مطلع شویم؟

روش دیگری که پیشنهاد می کنیم استفاده از سایت موبایل اول برای اطلاع از موجودی اینترنت موبایل است. برای اینکه بتوانید موجودی اینترنت خود را جویا شوید، باید:

 1. ابتدا در وب سایت موبایل اول ثبت نام کنید.
 2. با شماره تماس و رمز عبور می توانید وارد پنل خود در این سایت شوید.
 3. پس از آن می توانید از خدمات مختلف تلفن همراه اول استفاده کنید.
 4. در صفحه اول پنل خود، مقدار اینترنت باقیمانده به همراه مقدار باقیمانده بسته پیامک و تماس را مشاهده خواهید کرد.

دو کد #1*100* یا #320*10* برای دارندگان سیم کارت ثابت و دو کد دستوری #140*11* و #121*10* برای دارندگان سیم کارت اعتباری اعمال می شود.

2- با چه کدهایی می توانیم از کد دستوری (USSD) استفاده کنیم؟

برای اطلاع از میزان باقی مانده اینترنت همراه اول می توانید از 6 روش مختلف استفاده کنید. انتخاب هر روش به سلیقه شما و البته رویکرد شما به هر یک از آنها بستگی دارد. اما به طور کلی روش های استعلام میزان حجم اینترنت همراه اول عبارتند از:

 1. استفاده از کد دستوری (USSD)
 2. با استفاده از برنامه موبایل من
 3. استعلام از طریق سایت همراه اول
 4. به شماره 8080 پیامک بفرستید
 5. از کد #140*11 استفاده کنید
 6. از کد #121*10* استفاده کنید

1- استعلام موجودی اینترنت با اولین کد دستوری تلفن همراه (USSD)

تقریباً تمام افرادی که با سیم کارت همراه اول خود از اینترنت همراه استفاده می کردند با سامانه پیامکی شماره 8080 اونا میفروشن. زیرا کافی است به شماره پیامک ارسال کنید 8080 ارسال کنید تا بسته اینترنتی خریداری شده برای شما فعال شود. استفاده از پیامک و کدهای دستوری ساده ترین راه برای یافتن موجودی اینترنت تلفن همراه در نظر گرفته می شود. به این ترتیب فقط می توانید شماره را ارسال کنید 0 عدد 8080 از موجودی اینترنت همراه خود مطلع شوید.

آخرین روشی که در این مقاله توضیح می دهیم به یک کد دستوری کاربردی دیگر می پردازد. شما تا اینجا با کدهای دستوری هستید #1*100* و #320*10* برای دارندگان سیم کارت ثابت و #1*100* و #320*10* برای دارندگان کارت اعتباری، خیر 8080 و کد دستوری #11*140* شما ملاقات کردید اما یک کد اضافی وجود دارد که به شما امکان می دهد به راحتی از موجودی اینترنت تلفن همراه مطلع شوید.

به نظر شما خرید بسته اینترنت آخرین مرحله است؟ یا برای استفاده مداوم نیاز به پیگیری های دیگری است؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که علیرغم ارائه خدمات اینترنت پرسرعت توسط موبایل اول به کاربران، باید پیگیری هایی انجام شود تا بتوان از اینترنت همراه اول بهره مستمر برد.

اهمیت اینترنت سریع همراه اول

اولین روشی که در این مقاله توضیح می دهیم استفاده از کد است. (USSD) مخفف Unstructured Supplementary Service Data است. این کد روشی برای ارسال پیام در شبکه تلفن همراه (GSM) است. جالب است بدانید که این روش استعلام موجودی اینترنت همراه اول ساده ترین روش استعلام محسوب می شود.

 1. برای استفاده از کد (USSD) باید یکی از دو کد وجود داشته باشد #1*100* یا #320*10* شماره تلفن را در قسمت تلفن وارد کنید.
 2. سپس دکمه تماس را لمس کنید. پس از آن چندین گزینه به شما ارائه می شود.
 3. در میان آنها، شما باید “0-Query” را انتخاب کنید.
 4. پس از آن درخواست شما به سیستم همراه اول ارسال می شود.
 5. حال باید منتظر بمانید تا مقدار حجم اینترنت باقی مانده به صورت پیام برای شما ارسال شود.
 6. در پیامک دریافتی از تلفن همراه اول اطلاعاتی در مورد نوع بسته اینترنت، مدت اعتبار و میزان باقیمانده مصرف اینترنت دریافت خواهید کرد.

کد کافی است #11*140* در تلفن همراه خود وارد بخش (تلفن) شوید. سپس دکمه تماس را لمس کنید. حالا باید کمی صبر کنید. اطلاعات بسته اینترنت شما شامل نوع بسته اینترنت، زمان دقیق فعال سازی و انقضای بسته اینترنت همراه، میزان تخفیف در حال استفاده و حجم باقی مانده به صورت پیامک برای شما ارسال می شود. اگر بسته اینترنتی خاصی را سفارش داده باشید، اعلان دریافت خواهید کرد.

6- با استفاده از کد #121*10*

1- آیا راهی برای اطلاع از موجودی اینترنت همراه اول وجود دارد؟