چگونه می توانم فکس اینترنتی (فکس آنلاین) ارسال کنم؟

به این مقاله اشاره کنید

در عصری که اینترنت وارد تمام بخش های زندگی ما می شود، دستگاه های فکس کاغذی به مرحله بازنشستگی خود نزدیک می شوند. فکس اینترنتی این نیز یکی دیگر از خدمات آنلاین است که می تواند اسناد را بدون نیاز به کاغذ برای ما ارسال کند. شما می توانید این اسناد را به صورت فایل های مختلف مانند (PDF) ارسال و دریافت کنید یا مانند گذشته از طریق چاپگر فکس ها را روی کاغذ چاپ کنید. با استفاده از فکس آنلاین دیگر نیازی به صرف هزینه های هنگفت نخواهید داشت و تنها با استفاده از کامپیوتر یا تلفن می توانید فکس خود را برای شخصی ارسال کنید یا از منبع دیگری دریافت کنید.

پیشنهاد دیگری که می توانید برای ارسال فکس در اینترنت دریافت کنید، استفاده از رایانه است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نرم افزار یا رابط نرم افزاری را نصب کنید که این خدمات را مطابق با سیستم رایانه شما ارائه می دهد و از آنها برای ارسال فکس با استفاده از اینترنت استفاده کنید.

4. با Google Docs فکس بفرستید

[کل: ۱ میانگین: ۵]

برخی از شرکت ها بین تعداد صفحاتی که می توانید دریافت کنید و تعداد صفحاتی که می توانید ارسال کنید تمایز قائل می شوند. سایر سرویس‌ها مجموعه‌ای از صفحات را ارائه می‌دهند که رویکرد انعطاف‌پذیرتری دارند، بنابراین اگر برای مثال، فکس‌های بیشتری از ارسال فکس دریافت می‌کنید، می‌توانید از کل بسته دریافتی خود بیشترین بهره را ببرید. بنابراین هزینه فکس اینترنتی بسته به شرکت و البته بسته های ارائه شده توسط آن متفاوت است.

Cloud Phone، Virtual Phone یا (VoIP) یک سرویس تلفنی است که از فناوری های جدید برای ارسال یا دریافت فکس به صورت آنلاین استفاده می کند. Cloud Phone اساساً خدمات تلفنی مانند خدمات صوتی یا فکس را از طریق اینترنت به کاربران ارائه می دهد. شرکت های بزرگ و کوچک می توانند فکس های خود را بدون نیاز به کاغذ و کارتریج ارسال کنند. برای این کار فقط باید یک شرکت خدماتی مناسب پیدا کنید و هزینه اشتراک خود را بپردازید.

اما این وضعیت در فکس اینترنتی وجود ندارد. اساساً از طریق ویژگی ذخیره سازی رمزگذاری شده که می توان با کمک فضای آنلاین انجام داد، فکس ها به امن ترین و مطمئن ترین راه به دست مردم می رسند. این حالت بسیار ایمن تر از آن چیزی است که می توانید تصور کنید.

هیچ مانع فیزیکی وجود ندارد

راه های زیادی برای ارسال فکس آنلاین وجود دارد. هر کدام از این راه ها شرایط خاص خود را دارد. اگرچه به طور کلی ساختار اکثر آنها یکسان است و شما می توانید با سنجیدن شرایط هر روش از روشی که متناسب با نیاز خود است استفاده کنید. در ادامه به معرفی این روش ها می پردازیم.

خدمات فکس اینترنتی، گوشی های اندروید، سیستم ها و کامپیوترهای آیفون، ارسال از طریق ایمیل، برنامه های گوگل و تلفن ابری از جمله روش های ارسال فکس در اینترنت هستند.

فکس آنلاین

فکس اینترنتی چیست؟

سپس هر زمان که خواستید فکس خود را با کد یا شماره اشتراک ارسال یا دریافت کنید. البته این روش روش خاص خود را دارد و البته ممکن است شما نیز با چالش هایی مواجه شوید که بهتر است از قبل با ارائه دهنده خدمات فکس آنلاین خود در میان بگذارید تا از آنها جلوگیری کنید.

3. فکس آنلاین با کمک کامپیوتر

هر کسی که قصد دارد به عنوان کارگزار برای شما فکس ارسال کند، این اسناد را دریافت کرده و با استفاده از اینترنت به دستگاه فکس ارسال می کند. اکثر شرکت هایی که این سرویس را ارائه می دهند برای ارائه این خدمات به مواردی مانند شماره فکس، کد منطقه یا کشور در آدرس ایمیل شما نیاز دارند. برای اینکه فرآیند ارسال فکس با استفاده از ایمیل برای شما قابل درک تر باشد، مراحل انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

 1. یک ایمیل جدید باز کنید
 2. در قسمت آدرس ایمیل، شماره فکسی که قرار است مدارک را به آن ارسال کنید وارد کنید، همزمان کدهای مورد نیاز ارائه دهنده خدمات فکس اینترنتی خود را نیز یادداشت کنید.
 3. فایل فکس مورد نظر را به پیام ایمیل ضمیمه کنید.
 4. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر، متن پیام یا سایر توضیحات تکمیلی را در قسمت مربوطه بنویسید.
 5. در نهایت ایمیل خود را ارسال کنید.

با شلوغ شدن جهان و مصرف بی رویه بسیاری از منابع، حفاظت از محیط زیست به یکی از نگران کننده ترین مسائل روی کره زمین تبدیل شده است. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها به دنبال راه هایی هستند که آسیب کمتری به محیط زیست وارد کنند. شما نیز می توانید با استفاده از فکس آنلاین بدون استفاده از دستگاه های فیزیکی و هدر دادن کاغذ، تأثیر قابل توجهی بر محیط زیست بگذارید. به این ترتیب می توانید اسناد را به صورت دیجیتالی ارسال، دریافت و چاپ کنید تا نقش عمده ای در کاهش مصرف کاغذ و قطع درختان داشته باشید.

استفاده از امضای الکترونیکی

برای ارسال فکس به صورت سنتی، به یک تلفن ثابت برای انتقال سیگنال های آنالوگ نیاز دارید. بدیهی است که استفاده از این روش ممکن است برای شما گران تمام شود و البته این هزینه ممکن است بسته به موقعیت جغرافیایی شما متفاوت باشد. هزینه ارسال فکس در فواصل طولانی تر می تواند منجر به هزینه های خط بالاتر شود. اما فکس های اینترنتی می توانند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کنند.

اگرچه برای فکس آنلاین باید بودجه در نظر بگیرید، اما فراموش نکنید که این نرخ بسیار کمتر از هزینه خدمات فکس معمولی خواهد بود. با این روش ارسال فکس می توانید در دراز مدت در هزینه های خود صرفه جویی قابل توجهی داشته باشید. به ویژه از هزینه های اصلی خرید دستگاه و نگهداری آن دور خواهید بود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هزینه اشتراک فکس آنلاین را بپردازید.

فکس یا سیستم

2. ارسال فکس وب از طریق تلفن ابری

فکس آنلاین ایمن

ایمنی بالا

یکی از نگرانی های اصلی هنگام استفاده از فکس سنتی، امنیت است. مشکل ایمن سازی فکس ها، به خصوص فکس هایی که قرار است محرمانه باشند، برای هیچ شخص یا کسب و کاری تجربه خوشایندی نیست. خطوط تلفن سنتی برای ارسال فکس را می توان به راحتی رهگیری کرد. این موضوع می تواند در فاش شدن محتویات فکس موثر باشد. علاوه بر این، افرادی که در نزدیکی مکان دستگاه هستند می توانند اسناد فکس شده را مشاهده کنند.

دستگاه های فکس از دهه 1960 وجود داشته است. شاید این سوال مطرح شود که چه کسی به فکر فکس است و از آن استفاده می کند؟ واقعیت این است که هنوز افراد و شرکت های کوچک و بزرگ زیادی هستند که از دستگاه های فکس استفاده می کنند. البته دیر یا زود انقلاب اینترنتی وارد این بخش شد و آثار مثبت خود را نشان داد. زیرا دیگر به دستگاه های فکس سنتی نیازی نیست. امروزه، فکس اینترنتی این کار را بسیار آسان‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌کند. فکس آنلاین روشی جدید برای ارسال فکس با استفاده از اینترنت است.

ارائه هر سرویسی هزینه خاص خود را دارد، این امر در مورد هزینه فکس اینترنتی نیز صادق است. بسته به شرکتی که این سرویس را ارائه می دهد، ممکن است لازم باشد برای اشتراک ثبت نام کنید یا هزینه ماهانه بپردازید. باز هم، بسته به شرکت مورد نظر، هر اشتراک ممکن است شامل تعداد معینی کپی فکس باشد که می توانید در مدت زمان مشخصی مانند یک ماه ارسال کنید.

یکی از کاربردهای برنامه های گوگل امکان ارسال فکس است. با استفاده از برنامه های Google مانند Google Docs یا Google Sheets می توانید از سرویس فکس آنلاین استفاده کنید. برای این کار باید افزونه خاصی را روی سیستم خود نصب کنید.

یکی از بهترین مزایای استفاده از فکس آنلاین، انعطاف پذیری باورنکردنی آن است. همانطور که گفتیم فقط با اتصال به اینترنت و داشتن گوشی هوشمند و البته کامپیوتر می توانید هر چیزی را بصورت آنلاین فکس کنید. این کار برای شما بسیار منعطف است و شما را از مشکلات خرید سخت افزار و نرم افزارهای متعدد، هزینه های نگهداری و تعمیر آنها نجات می دهد.

نیازی به پرداخت هزینه تلفن نیست

همانطور که گفتیم دستگاه های فکس سنتی را نمی توان به طور مداوم جابجا کرد. بنابراین ممکن است در جایی باشید که نیاز به فکس فوری داشته باشید اما دستگاه مورد نظر در دسترس شما نباشد. در چنین شرایطی ممکن است با مشکلات و دردسرهای زیادی مواجه شوید. بنابراین محل قرارگیری دستگاه می تواند مانعی برای شما باشد. اما این وضعیت در فکس آنلاین وجود ندارد و شما بدون توجه به اینکه کجا هستید و در چه ساعتی می خواهید فکس را ارسال کنید می توانید از سیستم فکس اینترنتی کمک بگیرید.

سازگار با محیط زیست

علاوه بر موارد فوق، راه های دیگری نیز برای ارسال و دریافت فکس به صورت آنلاین وجود دارد. از جمله می توان به (مایکروسافت آفیس)، استفاده از سیستم های فکس آنلاین، ارسال از طریق سیستم ها (IOS) و دستگاه های اندرویدی اشاره کرد.

فکس اینترنتی آسان شد

هزینه استفاده از سرویس فکس اینترنتی چگونه محاسبه می شود؟

فکس آنلاین روشی جدید برای ارسال فکس با استفاده از اینترنت است. در حالی که یک شبکه تلفن عمومی معمولاً برای ارسال فکس استفاده می شود، فکس های آنلاین مانند بسیاری از فایل های دیگر می توانند از طریق شبکه جهانی وب ارسال و دریافت شوند.

 1. مزایای استفاده از فکس اینترنتی چیست؟

ارسال فکس آنلاین مزایای زیادی دارد. برای مثال موبایل بودن یکی از بزرگترین مزیت هاست. با این روش می توانید در هر زمان و مکان فقط با دسترسی به اینترنت فکس ارسال یا دریافت کنید. البته این تنها مزیت ارسال فکس آنلاین نیست. این روش از بسیاری جهات سودمند است. با کمک فکس آنلاین، فرآیند ارسال این فایل در کسب و کار شما آسان تر می شود. بعداً در مورد مزایای استفاده از این روش با جزئیات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

انعطاف پذیری

یکی از ساده ترین راه های ارسال فکس در اینترنت ارسال فکس از طریق ایمیل می باشد.روش استفاده از این روش به این صورت است که شما سند فکس خود را در صندوق پست الکترونیکی ضمیمه می کنید و سپس نامه خود را با وارد کردن شماره فکس ارسال می کنید. البته برای استفاده از این روش باید از سرویس اشتراک فکس اینترنتی مطمئن استفاده کنید.

مزایای استفاده از فکس اینترنتی

مزایای استفاده از فکس اینترنتی

در حالی که یک شبکه تلفن عمومی معمولاً برای ارسال فکس استفاده می شود، فکس های آنلاین مانند بسیاری از فایل های دیگر می توانند از طریق شبکه جهانی وب ارسال و دریافت شوند. کل فرآیند ارسال و دریافت فکس را بدون دردسر و مقرون به صرفه می کند. فکس را می توان در اینترنت با کمک سرورهای میزبانی شده یعنی بدون نیاز به خرید دستگاه فکس یا نرم افزار استفاده کرد.

روش های فکس آنلاین

فکس اینترنتی

از جمله مزایای این روش می توان به کاهش هزینه، انعطاف پذیری و امنیت بالا اشاره کرد.

 1. چگونه می توانم فکس آنلاین بفرستم؟

فکس از طریق ایمیل

1. یک فکس وب از طریق ایمیل ارسال کنید

گاهی اوقات لازم است از خدمات فکس بین المللی استفاده کنید. در چنین شرایطی، احتمالاً مجبور خواهید بود برای فکس خود هزینه بیشتری بپردازید. البته به طور کلی هزینه فکس آنلاین چندان چشمگیر نیست و شما به راحتی می توانید با بارگذاری بسته های مختلف بر اساس نیاز خود از آنها استفاده کنید.

خلاصه

 • با رونق اینترنت، دیگر جایی برای استفاده از روش های سنتی ارسال فکس وجود ندارد. با افزایش محبوبیت فکس آنلاین، جای تعجب نیست که مردم به این روش روی می آورند.
 • فکس آنلاین روشی جدید برای ارسال و دریافت اسناد در هر زمان و هر مکان است. روشی که صرفه جویی زیادی در هزینه های خرید، نگهداری، تعمیر و استفاده از تجهیزات فکس سنتی خواهد داشت.
 • این روش بسیار منعطف است و فکس را می توان به چند روش ارسال کرد.
 • از جمله روش های ارسال فکس در اینترنت می توان به استفاده از خدمات ارائه دهنده خدمات فکس اینترنتی، ارسال فکس از طریق ایمیل، تلفن ابری، نرم افزارهای کامپیوتری، گوشی های اندروید و آیفون اشاره کرد.
 • با فکس اینترنتی، در قبوض تلفن خود صرفه جویی می کنید و از ذخیره سازی آسان داده ها لذت می برید. مهمتر از همه، شما موانع فیزیکی را که دسترسی شما به اسناد فکس شده را محدود می کند، دور خواهید زد.

پرسش های رایج

 1. فکس اینترنتی چیست؟

شاید یکی از چیزهایی که ذهن شما را به خود مشغول می کند امضای فکس باشد. خوشبختانه با گزینه های دیجیتال فراوان، امکان ارسال مدارک شما به کمک امضای الکترونیکی و با دقت مطابق با واقعیت برای گیرنده وجود دارد.