چگونه از طریق پیامک استعلام تخلفات خودرو را دریافت کنیم؟ (آسانترین راه)


بررسی تخلف خودرو با پیامک

تخلفات رانندگی زمانی رخ می دهد که رانندگان قوانین راهنمایی و رانندگی را که عملکرد وسایل نقلیه در خیابان ها و بزرگراه ها را تعریف و تنظیم می کند، نقض کنند. از آنجایی که این تخلفات بسیار رایج هستند، راه های زیادی برای اطلاع از تخلفات خودرو وجود دارد. مطمئناً با هرج و مرج در کلان شهر و عجله ای که امروز در زندگی خود شاهد آن هستیم، رفتن به دفاتر 10+ و ایستادن در صف های طولانی بسیار زمان بر و دشوار خواهد بود، بنابراین این یکی از ساده ترین راه ها برای رسیدن به آنجا است. ماشینی را انتخاب کردید، استعلام اشتباه ماشین از طریق پیامک است.

این پیامک ممکن است خبر ناخوشایندی به همراه داشته باشد، اما حداقل دو فایده مهم به همراه دارد. ابتدا تخلف یا تخلفات خودروی ما را به ما اطلاع می دهد. دوم، با ارسال پیامک آن تخلف خودرو، ردیابی و پرداخت آسان تر است. اگر دوست دارید در مورد این روش رسیدگی به تخلفات وسایل نقلیه موتوری بیشتر بدانید، تا پایان این مقاله محتوای ایده ها با ما همراه باشید.

نحوه اطلاع از تخلفات وسایل نقلیه موتوری با پیامک

نحوه اطلاع از تخلفات وسایل نقلیه موتوری با پیامک

استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک یکی از ساده ترین راه هایی است که می توان برای دریافت و پرداخت خلافی خودرو استفاده کرد. برای استفاده از روش پیامکی به کد (VIN) نیاز دارید. این کد 17 رقمی پشت کارت وسیله نقلیه شماست که به صورت عمودی حک شده و با حروف (IR) شروع می شود. باید کد VIN را به شماره 1101202020 پیامک کنید و منتظر پاسخ باشید، زیرا در پاسخ به پیامک شما مبلغ خلافی خودرو و تعداد دفعات شارژ، شناسه فاکتور و شناسه پرداخت نیز وجود خواهد داشت. ارسال شد

لازم به ذکر است در حال حاضر تنها شماره فعال برای بررسی خرابی خودرو از طریق پیامک، شماره مذکور می باشد. توجه به این مهم است زیرا قبلاً اعداد دیگری مانند 110005151 و 30005151 برای این کار وجود داشت که در حال حاضر همه غیرفعال هستند. هزینه پیامک 350 تومان می باشد که در قبض ماهانه تلفن همراه شما یا از شارژ اعتبار شما کسر می شود.

نکاتی که در نحوه اطلاع از تخلفات خودرو از طریق پیامک هنگام ارسال کد (VIN) باید رعایت کنید.

 • هنگام تایپ شماره 17 رقمی (کد VIN) بین آنها فاصله نگذارید.
 • در تایپ حروف و اعداد دقت کنید زیرا ممکن است به دلیل بی دقتی در جای یکدیگر تایپ شوند.
 • می توانید این کد یا شماره را در سند عنوان وسیله نقلیه یا شناسنامه خود مشاهده کنید.

سایر روش های دریافت خودرو

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، با توجه به بالا و رایج بودن جرایم رانندگی، راه های زیادی برای کشف و پرداخت هزینه وجود دارد.

بررسی تخلف خودرو به صورت حضوری

بسیاری از افراد در زندگی خود با مشغله بیش از حد دست و پنجه نرم می کنند که این امر باعث می شود زمان برای آنها محدود و با ارزش تر آنها شاغل هستند، مرخصی ماهانه آنها هنوز استفاده نشده است، روش پی بردن به تخلف وسیله نقلیه شخصا برای شما مناسب است. اگرچه این یک روش قدیمی است، اما موثر است!

برای بهره مندی از این روش، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.
 • هزینه ویژه این اقدام را بپردازید.
 • در نهایت با انجام مراحل مربوطه تخلفات خودرو یا موتورسیکلت خود را تسویه کنید.
 • نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که به میزان جریمه خود توجه کنید. یعنی اگر مبلغ جریمه شما بیش از یک میلیون تومان است، به جای مراجعه به مراکز +10 پلیس، باید به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

دستگاه اشتباه را با کد فرمان (USSD) بررسی کنید

با استفاده از تلفن همراه و کارت ماشین خود می توانید با استفاده از کد دستوری (USSD) از عیب خودرو خود مطلع شوید. در مرحله اول باید کد دستوری *110 را شماره گیری کنید. پس از انجام این کار، لیستی برای شما باز می شود که باید از میان آن گزینه بررسی تخلفات خودرو را انتخاب کنید. اکنون نوبت به وارد کردن کد 17 رقمی (کد VIN) است که در پشت کارت ثبت نام وسیله نقلیه شما ظاهر می شود. در این مرحله می توانید خلافی خودروی خود را ببینید و هزینه آن را بپردازید اما برای این کار مبلغ 350 تومان پرداخت می شود. به همین دلیل این مبلغ از شارژ اعتبار شما کسر می شود و یا به هزینه پیامک قبض تلفن شما اضافه می شود.

گرفتن تخلف وسیله نقلیه موتوری با تلفن گویا

این روش همانطور که از نامش پیداست نیازی به اینترنت و تلفن هوشمند ندارد، اما نیاز به ارائه اطلاعاتی مانند شماره پلاک و میزان تخلف دارد. روش ساده دریافت خلافی وسیله نقلیه تلفنی با شماره گیری 88288888-021 به راحتی امکان پذیر است اما باید به خاطر داشته باشید که به دلیل حجم بالای تماس و شلوغی خطوط ممکن است تماس تلفنی طولانی شود. با این روش مبلغ 350 تومان از شارژ اعتبار شما کسر یا به هزینه قبض تلفن شما اضافه می شود.

دریافت و پرداخت جرایم خودرو به صورت آنلاین

دریافت و پرداخت جرایم خودرو به صورت آنلاین

به محض اینکه عبارت «تحقیق تخلف» را در اینترنت جستجو کنید، تعداد زیادی وب سایت و اپلیکیشن موبایلی به شما پیشنهاد می شود که از طریق آنها می توانید بررسی و پرداخت خلافی خودرو را برای خود آسان کنید.

استفاده از وب سایت ها برای استعلام غیرقانونی

مطمئنا سایت ها و پورتال های آنلاین زیادی وجود دارد، اما مطمئنا تنها سایت قابل اعتماد در بین آنها پلیس راهنمایی و رانندگی است. شما می توانید با مراجعه به سایت پلیس راهور به نشانی rahwar120.ir و وارد کردن شناسه حساب و شناسه پرداخت معوق، جرائم خودروی خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

برنامه های کاربردی برای تخلفات خودرو با استفاده از برنامه های تلفن همراه

اگر بخواهیم معتبرترین اپلیکیشن موبایل قابل نصب بر روی گوشی های اندروید و IOS را برای بررسی تخلفات خودروها معرفی کنیم، بهتر است از اپلیکیشن های فرمون و گابدینو به عنوان مثال استفاده کنیم، زیرا هر دو دارای این مزیت هستند. .، قابلیت های بی شمار دیگری نیز وجود دارد.

به عنوان مثال در اپلیکیشن فرمون که از طریق گوگل پلی یا کافه بازار قابل دانلود است، جدای از امکان اطلاع از تخلفات خودرو، امکاناتی مانند تست آیین نامه رانندگی، قیمت گذاری خودرو و خرید بیمه شخص ثالث نیز وجود دارد. پس از دانلود و نصب نرم افزار مورد نظر، با اسکن بارکد (خطوط مشکی باریک و عریض) واقع در گوشه سمت راست پشت کارت وسیله نقلیه خود، می توانید از تخلفات خودروی خود مطلع شده و هزینه آن را پرداخت کنید.

خلاصه

نکات دیگری که ارزش دانستن در مورد تخلفات وسایل نقلیه را دارد به شرح زیر است:

 • جالب اینجاست که اگر شناسه فاکتور و شناسه پرداخت دارید، می توانید از طریق دستگاه خودپرداز نیز عوارض خودروی خود را پرداخت کنید.
 • انجام بازرسی از تخلفات خودرو هر دو هفته یکبار الزامی است زیرا مهلت پرداخت جرائم راهنمایی و رانندگی 60 روز است و در صورت عدم پرداخت در این مدت دو برابر می شود.
 • علیرغم اینکه تخلف وسیله نقلیه بلافاصله پرداخت می شود، حذف تخلفات رانندگی از سایت رهور با تاخیر انجام می شود که بین 72 ساعت در هفته است.
 • برخلاف تصور خیلی ها، هیچ راهی برای اطلاع از تخلف خودرو با شماره پلاک یا موتور یا کد ملی فرد وجود ندارد.
 • اگر با مواردی مانند پرداخت جریمه رانندگی، صدور جریمه یا حتی اعتراض به تخلفات رانندگی مشکل دارید، می توانید شخصا به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

سوالات رایج:

 • چگونه کد (VIN) را دریافت می کنید؟

کد VIN شماره 17 رقمی پشت کارت ثبت نام خودرو شما است که به صورت عمودی حک شده و با حروف (IR) شروع می شود. همچنین می توانید این شماره را در سند عنوان خودرو یا شناسنامه خود بیابید.

 • شماره پیامک فعال برای اطلاع از تخلفات خودرو چیست؟

در حال حاضر تنها شماره فعال برای استعلام تخلفات خودرو از طریق پیامک 1101202020 است.

 • روش استعلام خودرو از طریق پیامک چگونه قابل انجام است؟

برای استفاده از روش پیامکی یک کد (VIN) نیاز است که باید از طریق پیامک (پیامک) به شماره 1101202020 ارسال شود، این کد، شماره 17 رقمی پشت پلاک خودرو شما است که به صورت عمودی حک شده با حروف (IR) شروع می شود.

 • روش های دیگر برای استعلام خودرو چیست؟

همچنین می توانید به صورت حضوری، با کد دستوری (USSD)، تلفن گویا، اینترنت و اپلیکیشن های موبایلی از تخلفات خودرو مطلع شوید.

به این مقاله اشاره کنید

[کل: ۰ میانگین: ۰]