چرا اس ام اس نمیاد؟ حل مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال

برای حل مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال چهار راه وجود دارد. بررسی تنظیمات پیامک، تماس با پشتیبانی، شکایت از اپراتور از طریق سامانه 195 و انصراف از انتقال از راهکارهای رفع این مشکل است.

[کل: ۰ میانگین: ۰]

یکی از رایج ترین مشکلاتی که افراد پس از پورت با آن مواجه می شوند، مشکل عدم دریافت پیامک پس از پورت است. این افراد پس از انتقال سیم کارت خود دیگر نمی توانند پیامک های مختلف مانند پیامک بانکی، فاکتور، قبض و بسیاری موارد دیگر را دریافت کنند. اما این تنها بخشی از پیامک نیست که مردم نمی توانند دریافت کنند. بخشی دیگر از نرسیدن پیامک هایی که برای عضویت یا ورود به سرویس های مختلف آنلاین باید ارسال شوند، گلایه دارند. این موضوع باعث شده است که دریافت نکردن پیامک پس از ارسال به مشکلی جدی برای بسیاری از افراد تبدیل شود.

2- اختلال در سرویس (USSD)

قبلاً این نیاز به تغییر شماره و دریافت سیم کارت جدید داشت. به همین دلیل، بسیاری از مردم این کار را نکردند. اما اکنون می توانید همان شماره قبلی خود را دریافت کنید و فقط اپراتور خدمات را تغییر دهید. یکی از مهمترین مزایای ارائه این سرویس، ایجاد رقابت بیشتر بین اپراتورهای تلفن همراه برای ارائه خدمات بهتر و بهبود کیفیت خدمات است. اما پورت کردن هنوز در ابتدای راه است و بسیاری از افراد پس از پورت کردن شماره موبایل خود با مشکلات مختلفی مواجه می شوند.

انواع اپراتورها در حین حمل و نقل

انواع اپراتورها در حین حمل و نقل

در صورتی که پس از بررسی تنظیمات و اطمینان از صحت آنها، مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال همچنان حل نشد، باید با پشتیبانی اپراتور خود تماس گرفته و این مشکل را به آنها اطلاع دهید. در این مرحله معمولا پشتیبانی به شما راه حل هایی می دهد اما اگر باز هم مشکل حل نشد باید به مرحله سوم بروید.

3- با سامانه 195 تماس بگیرید

در واقع اپراتور پایه اپراتوری است که مشترک برای اولین بار سیم کارت خود را از آن دریافت کرده است. با ثبت نام و تحویل مدارک به آن اپراتور توانست سیم کارت بگیرد.

2-اپراتور پذیرش

به گفته معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حدود 45 درصد افراد پس از واگذاری با مشکل مواجه می شوند و می توان گفت تعداد زیادی جابجایی موفق را تجربه نمی کنند. از مهمترین مشکلاتی که افراد پس از جابجایی با آن مواجه می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال

برای رفع مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال، راهکارهای متعددی وجود دارد که باید به ترتیب انجام شود. این راه حل ها به شرح زیر است.

1- تنظیمات پیامک را بررسی کنید

اگر با یکی از روش های ذکر شده نتوانستید مشکل دریافت نشدن پیامک پس از انتقال را حل کنید، تنها راه باقی مانده لغو انتقال و بازگشت به اپراتور قبلی است.

خلاصه

پرسش های رایج

1- حمل و نقل چیست؟ اپراتوری که مشترک آن قصد دارد از خدمات او بدون تغییر شماره تلفن همراه خود استفاده کند، اپراتور گیرنده نامیده می شود. اگر بخواهیم به همان مثالی که در بند قبل اشاره کردیم اشاره کنیم باید بگوییم که اپراتور ایرانسل اپراتور پایه و همراه اول اپراتور گیرنده خواهد بود.

3- اپراتور فرستنده

مشکل دیگری که افراد پس از انتقال سیم کارت یا کارت اعتباری ثابت خود با آن مواجه می شوند، اختلال در سرویس (USSD) است. بسیاری از مردم از خدمات USSD برای مواردی مانند شرکت در مسابقات، خرید بسته های اینترنتی، پرداخت قبوض و چندین مورد دیگر استفاده می کنند. البته بروز این مشکل در مقایسه با مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال بسیار کمتر است اما همچنان افرادی هستند که با آن مواجه می شوند.

3- از دست دادن امتیاز و بسته های تشویقی

به این مقاله اشاره کنید

مشکل دیگری که افراد پس از پورت کردن شماره موبایل خود با آن مواجه می شوند، از دست دادن امتیاز تشویقی و بسته های مختلفی است که قبلا خریداری کرده اند. البته باید بدانید که این مشکل فنی نیست و در حین انتقال برای همه پیش می آید. به همین دلیل، بهتر است زمانی که برنامه های فعال شما به پایان می رسد یا منقضی شده است، انتقال دهید. این مشکل عمدتاً به دلیل عدم اطلاع رسانی کامل به افرادی است که قصد انتقال شماره تلفن همراه خود را دارند.

حل مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال

حل مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال

انتقال شماره موبایل قابلیتی است که در سال های اخیر در اختیار کاربران تلفن همراه قرار گرفته است. با استفاده از این ویژگی می توانید اپراتور سرویس را به شماره تلفن تغییر دهید. برای مثال فرض کنید شما یک شماره ایرانسل دارید اما به دلایل مختلف می خواهید از خدمات اپراتور همراه اول استفاده کنید.

اولین قدم این است که تنظیمات پیامک خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست هستند. در این مورد می توانید از خدمات پشتیبانی اپراتور جدیدی که انتخاب کرده اید کمک بگیرید.

2- با پشتیبانی اپراتور تماس بگیرید

در این مرحله باید با سامانه 195 تماس گرفته و از اپراتور جدید شکایت کنید تا مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال را به صورت جدی تری پیگیری کند.

4- لغو حمل و نقل

حل مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال

امروزه بسیاری از افراد اپراتور سیم کارت تلفن همراه را با پورت تعویض می کنند. افراد به دلایل مختلفی از جمله آنتن دهی بهتر در محل زندگی خود و بسیاری موارد دیگر این کار را انجام می دهند، اما باید بدانید که بدون مشکل نیست و ممکن است پس از پخش با مشکلاتی مواجه شوید. یکی از این مشکلات عدم دریافت پیامک پس از انتقال است. در این مقاله از طراحان ایده ها قصد داریم نکاتی را در مورد مشکلات ایجاد شده پس از انتقال بیان کنیم و راهکارهایی را در مورد دریافت پیامک پس از انتقال بیان کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

حمل و نقل چیست؟

به طور کلی سه نوع اپراتور در حین حمل و نقل وجود دارد که در ادامه با هم بررسی می کنیم.

1- اپراتور پایه

تغییر اپراتور که از آن سرویس دریافت کرده اید بدون تغییر شماره حمل و نقل نامیده می شود افراد به دلایل زیادی مانند پوشش بهتر، خدمات با کیفیت بهتر و بسته های جذاب تر این کار را انجام می دهند.

2- مهم ترین مشکلاتی که افراد بعد از اسباب کشی دارند چیست؟

اپراتور فرستنده اپراتوری است که شخص هنگام درخواست انتقال شماره از خدمات آن استفاده می کند. باید بدانید که برای انتقال به شناسه او نیاز داریم. شناسه انتقال شماره ای است که در حین انتقال به هر مشترک اختصاص داده می شود تا در آینده فرآیندهای شناسایی و ردیابی با دقت بیشتری انجام شود.

مشکلات رایج انتقال شماره تلفن همراه

انواع اپراتورها در حین حمل و نقل

مردم بعد از اسباب کشی از سه مشکل اصلی و رایج شکایت دارند. مشکل عدم دریافت پیامک پس از انتقال، مشکل اصلی مردم است. عدم کارکرد کدهای USSD و از دست دادن امتیاز و بسته های تشویقی از دیگر مواردی است که باعث ایجاد مشکلاتی برای افراد می شود.

3- مشکل عدم دریافت پیامک بعد از انتقال را چگونه حل کنیم؟