پیامک و اس ام اس تبریک رسول اکرم (ص)

در آیه ۲ سوره جمعه آمده است: «هُوَ الّذی بَعَثَ فِی اْلأُمِّیِّینَ رَسُولاً مِنْهُمْ یَتْلُوا عَلَیْهِمْ آیاتِهِ وَ یُزَکِّیهِمْ وَ یُعَلِّمُهُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَهَ وَ إِنْ کانُوا مِنْ قَبْلُ لَفی ضَلالٍ مُبینٍ» و به این معنی است که «اوست خدایی که در میان جمعیت درس نخوانده پیامبری از میان آنها فرستاد تا آیات الهی را برایشان بخواند. آنها را پاک می کند و به آنها کتاب و حکمت می آموزد، هر چند پیش از آن در گمراهی آشکاری بودند».

در روایات آمده است که حضرت محمد در غار اشراق به عبادت و رازداری و نیاز مشغول بود که جبرئیل آیات قرآن را بر او نازل کرد. امام حسن عسکری نیز اشاره می کند که وقتی پیامبر به چهل سالگی رسید، به عنوان بهترین و خاضع ترین قلب مردم انتخاب شد. در آن هنگام درهای بهشت ​​باز شد و فرشتگان نازل شدند. پیامبر به آنها نگاه کرد. در این میان جبرئیل نزد پیغمبر آمد و گفت: “ای محمد! بخوان به نام پروردگاری که آفرید. خلقت انسان از عشق است. عکرا و ربک الاکرام. آن که می داند لگد می زند.” یعنی «قرآن را به نام پروردگارت بخوان – همان که هستی را آفرید – همان که انسان را از خون آفرید». بخوان که پروردگارت ارجمندتر از همه است. او نیز با قلم تعلیم داد و آنچه را که آن مرد نمی دانست به او آموخت».

میلاد پیامبر(ص) یکی از مهم ترین وقایع مسلمانان شیعه و سنی به شمار می رود. پیامک مبارک پیامبر اکرم برای افرادی که این شادی را با دیگران به اشتراک می گذارند می تواند مفید باشد. در این مقاله از مجله ایده پرداز سعی داریم چند پیام درود از پیامبر (ص) ارائه دهیم. با ما بمان

حضرت محمد (ص)

[کل: ۰ میانگین: ۰]

شیعیان رحلت پیامبر را جشن می گیرند. در روایات اسلامی اعمالی مانند نماز و وضو برای این روز توصیه شده است. شیعیان این روز را جشن می گیرند و برای یکدیگر اس ام اس می فرستند. جالب است بدانید اهل سنت نیز روایاتی در مورد نزول قرآن و ارسال پیامبر دارند. بنابراین، صرف نظر از اینکه مسلمانان سنی یا شیعه باشند، می توان پیام های قیامت را رد و بدل کرد.

چند نمونه از رسالت پیامبر اکرم

گاهی پیامی که پیامبر اکرم می فرستد به صورت شعر است. در ادامه نمونه هایی از این پیام های مبارک حضرت محمد (ص) را ارائه می کنیم.

خلاصه

به این مقاله اشاره کنید

همچنین مورخان معتقدند که در سال 609 میلادی حضرت محمد (ص) به عنوان پیامبر در غار اشراق برگزیده شد. به این ترتیب شرک و بت پرستی از بین می رود و مردم تنها خدای یکتا را ستایش می کنند. در همان زمان، پیامبر به عنوان واسطه قرار گرفت تا وحی الهی را به مردم ارائه دهد.

پیامبر چگونه مبعوث شد؟

پس از آن جبرئیل به سوی خدا بازگشت و پیامبر که از عظمت خداوند در شگفت بود از کوه فرود آمد. هر چند پیامبر از عکس العمل قریش بیمناک بود، خداوند دل او را پر کرد تا این سفر بزرگ را با موفقیت ادامه دهد.

عقاید مسلمانان در مورد پیامبر

عید مبارک

 • ای رحمت جاویدان، جبرئیل تو را می خواند / ای منجی همه بشریت از این خانه بیرون بیا.
  ای فرمانروای جهان تا کی در غار بیابانی / ای یوسف مصری از چاه تنهایی؟
 • غار حرا پر است از نور سرمد / جبرئیل آمد و گفت پانزر محمد برخیز.
  برخیز و رهبری کن، به مردم هر دو جهان کمک می کند/موعظه حقیقت می کند.
 • نازا به نام ربکا، روح القدس را صدا کنید، با این باور که او می بخشد. رسول پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم
 • مأموریت امید انسان به فردایی روشن است. رسالت نشانه محبت خداوند به اهل زمین و هدف رحمت بیکران او بر اهل زمین است. درود بر پیامبر باد.
 • سحر زندگی تن بوی توست / اگر موی برده تو باشد.
  بوسنده زاویه ابروی توست / ماه روی خود خم شده است.
 • رسالت نشانه لطف خداوند نسبت به اهل زمین و به منظور رحمت بیکران او به اهل زمین است. عیدت مبارک ای خوشبوترین گلی
 • سراسر آفرینش سبز پوشیده شده است / معبد تاج و تخت پر از شکوه است.
  فرشتگان با پا آهنگی بر لبانشان می زنند / محمد مریض است با خفاش بر دوش.
  رسول اکرم صلی الله علیه و آله خاتم انبیا بر مسلمانان عالم مبارک باد.
 • در آن زمان مردی غمگین با چشمان خیس هر شب به کوه نور در غار حرا می رفت. هر شب در غم سنگین لب هایش مثل بال مرغ ساکت بود، اما سر و پایش پر از فریاد بود، فریاد خدا به قلب بیکران می رفت. بدن لرزان دلی ترسان و ترس از خدا داشت. در آن غار تنها، دید روشنی از کروبیان تخت بالا داشت. درود بر پیامبر باد.

چند پیامک فرستاده شده توسط پیامبر اکرم

پیام درود فرستاده پیامبر

پیام رسان فرستنده اس ام اس