پلاگین پیامک المنتور – پنل اس ام اس – سامانه پیامک

پس از دانلود افزونه و نصب آن، گزینه ای به نام فراز اس ام اس در ابتدای منوی داشبورد وردپرس شما ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن وارد قسمت مربوط به تنظیمات اولیه افزونه می شوید. در قسمت تنظیمات عمومی باید اطلاعات کاربری پنل پیامکی که از وب سایت فراز اس ام اس دریافت کرده اید را تکمیل کنید تا افزونه به سامانه پیامک متصل شود.

تنظیمات کلی افزونه پیامک اصلی Elementor

زمان فعال سازی حالت ارسال مجدد کد تایید
در این قسمت نیز می توانید مشخص کنید که رمز تایید پیامک پس از چند ثانیه مجددا ارسال شود.

لطفا توجه داشته باشید که برای استفاده از افزونه پیامک المنتور فراز باید از نسخه Elementor Pro استفاده کنید. زیرا المان «form» فقط در نسخه Pro وجود دارد و نسخه رایگان افزونه Elementor قابلیت ایجاد فرم را ندارد. به همین دلیل نمی توانید از قابلیت اطلاع رسانی پیامکی در نسخه رایگان افزونه المنتور استفاده کنید.

پیشنهاد ما این است که برای دسترسی به ابزارهای بیشتر در افزونه المنتور، نسخه پرو را از سایت های معتبر فارسی مانند جکت یا راستچین دریافت کرده و در سایت خود نصب کنید.

Elementor یک صفحه ساز زنده است، بنابراین می توانید طرح های خود را فورا مشاهده و ویرایش کنید. این مزیت بزرگی است که سایر سازندگان صفحه مانند ویژوال کامپوزر آن را ندارند. با کمک المنتور می توانید زیباترین و جذاب ترین وب سایت ها را بدون یک خط کدنویسی طراحی کنید. طراحی وب سایت با افزونه های قدرتمندی مانند Elementor واقعاً آسان است. 🙂

به بخش “پیشرفته” بروید و سپس “ID” را کپی کنید.

تعداد ارقام کد تایید
در این قسمت می توانید تعیین کنید که کد تایید ارسال شده برای کاربر چند رقمی است.

رمز عبور دقیقاً همان رمز ورود پیامکی فراز شماست که در هنگام آماده سازی پنل پیامک به شماره موبایل شما ارسال شده است. همچنین می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات پنل پیامک خود و استفاده از بخش کلید API برای امنیت بیشتر، به جای رمز عبور از کلید API استفاده کنید.

خط خدمات اختصاصی

ابتدا وارد قسمت «فیلدهای فرم» شوید و روی مورد «شماره موبایل» که اضافه کردید کلیک کنید.

اگر دقت کرده باشید کادر دیگری به نام «شماره متغیر» وجود دارد. در واقع هر فیلدی که اضافه می کنید باید یک متغیر مجزا داشته باشد و باید آن را به صورت دستی اضافه کنید. برای مثال، اولین مورد باید روی 0 تنظیم شود. دومین موردی که اضافه می کنید باید روی شماره 1 باشد. به همین ترتیب، با افزایش تعداد موارد، باید این اعداد را نیز افزایش دهید.

برای نصب افزونه پیامک المنتور فراز ابتدا افزونه پیامک المنتور را از منوی سمت راست این صفحه دانلود کنید. همچنین می توانید برای مشاهده لیست افزونه های اختصاصی به غیر از پیامک مانند افزونه پیامک Gravity Form یا افزونه پیامک WooCommerce، قسمت Lab and Plugins را مرور کنید و در صورت نیاز از آنها در سایت خود استفاده کنید.

کد متنی (فرمت پیامک)
پس از فعال کردن گزینه حالت الگو، باید الگوی پیامک تأیید را وارد کنید. همچنین باید یک متغیر اضافه کنید. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر و کار با قسمت ارسال الگوها، کد الگو و افزودن متغیرها، مقاله «آموزش استفاده از خطوط سرویس اشتراکی» را مطالعه کنید.

حال در قسمت تنظیمات عمومی باید مشخصات کاربری پنل پیامکی که از وب سایت فراز اس ام اس دریافت کرده اید را تکمیل کنید تا افزونه به سامانه پیامک متصل شود.

نام کاربری

در نهایت با کلیک بر روی دکمه “تست اتصال پنل پیامک” می توانید از صحت اطلاعات وارد شده و برقراری ارتباط با سیستم گدینو اطمینان حاصل کنید. اگر اطلاعات را اشتباه وارد کرده باشید، اخطاری به شما نشان داده می شود که باید موارد وارد شده را مجددا بررسی کنید و اطلاعات صحیح را وارد کنید.

آشنایی با افزونه پیامک Elementor

در این کادر باید نام کاربری پنل اس ام اس که هنگام ثبت نام در سایت فراز اس ام اس برای شما ارسال شده است را وارد کنید.

رمز عبور

در واقع منظور از متغیر همان شناسه فیلد است که در قسمت قبل گام به گام نحوه کپی شناسه هر فیلد را توضیح دادیم. (اگر مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، شناسه فیلد «شماره موبایل» را کپی کردیم و نحوه انجام آن را به صورت تصویری یاد گرفتیم.) پس از اینکه شناسه فیلد مورد نظر را کپی کردید، کافی است در کادر متغیر یک فیلد درج کنید. شناسه:

پیامک به کاربر
اگر می خواهید پس از ارسال فرم برای کاربر پیامک تایید ارسال کنید، باید تیک این گزینه را فعال کنید.

پس از فعال کردن گزینه کد تایید، گزینه دیگری به نام “فعال کردن حالت الگو” نمایش داده می شود. با فعال سازی حالت الگو، امکان ارسال پیامک به شماره های لیست سیاه فراهم می شود و دیگر نیازی به سرویس خطوط خصوصی خود نخواهید داشت، زیرا در این روش از خطوط خدمات اشتراکی فراتر از پیامک استفاده می کنید.

قسمت شناسه شماره موبایل
پس از فعال سازی پیامک به کاربر، موردی به نام «فیلد شماره شناسه موبایل» اضافه می شود که باید از شناسه مورد «شماره موبایل» در قسمت «فیلدهای فرم» کپی و در این قسمت پیست شود. برای درک بهتر، به شما پیشنهاد می کنیم گام به گام مانند زیر پیش بروید.

فعال کردن حالت ارسال الگو و الگوی پیامک
پس از فعال سازی حالت ارسال الگو، موردی با عنوان «کد متنی (الگوی پیامک)» اضافه می شود. در این مقاله به این موضوع اشاره شده است و نیازی به توضیح مجدد نیست.

البته توجه داشته باشید که می توانید از وب سرویس سرویس برای ارسال پیامک به لیست سیاه استفاده کنید و در صورت غیرفعال گذاشتن این گزینه همچنان می توانید از خطوط اشتراک سرویس ما استفاده کنید و نحوه استفاده از آن در ادامه توضیح داده خواهد شد. به طور کامل توضیح خواهیم داد.

تنظیمات گزارش

به طور پیش فرض شماره خط سرویس باید 3000505 باشد البته در صورت داشتن مجوز تجاری یا قانونی می توانید خط خدمات اختصاصی تهیه کنید تا پیامک های شما از خط ویژه خودتان با قابلیت دریافت متن ارسال شود. پیام ها، تا بتوانید پیام های متنی خود را به لیست سیاه ارسال کنید.

در نهایت شناسه ای را که کپی کرده اید در قسمت “شناسه شماره موبایل” قرار دهید.

افزونه Almattor Pro را از Jacket خریداری کنید

در حال حاضر مشکل پلاگین Elementor این است که قابلیت ارسال پیامک را ندارد. این بدان معنی است که کاربران نمی توانند در فرم های ایجاد شده با پلاگین Elementor احراز هویت شوند. یا پس از ارسال فرم گزینه ارسال پیامک را ندارید. البته اگر از Gravity Form استفاده می کنید، می توانید تمام این کارها را با افزونه Gravity Form SMS انجام دهید زیرا افزونه Gravity Form SMS یک افزونه پیام کوتاه بسیار حرفه ای و قدرتمند است، اما اگر نمی خواهید یک افزونه جداگانه جدید برای وب سایت خود را از افزونه فرم ساز المنتور استفاده کنید و آن را به سامانه پیامکی سرویس پیامک فراز متصل کنید.

آشنایی با نحوه استفاده از افزونه پیامک Elementor

اطلاع رسانی پیامکی یکی دیگر از قابلیت های عالی است که توسط افزونه پیامک المنتور فراز ارائه شده است. در واقع به کمک این قابلیت می توان مشخص کرد که پس از پر کردن و ارسال فرم، پیامکی برای کاربر یا مدیر سایت ارسال شود. با انجام این کار، می توانید بلافاصله به مدیر سایت اطلاع دهید که فرمی توسط کاربر ارسال شده است. همچنین می توانید برای کاربر پیامک ارسال کنید و به او اطلاع دهید که فرم با موفقیت ارسال شده است.

ویژگی های افزونه فراز اس ام اس المنتور اس ام اس

  • ارسال اس ام اس با سرعت بالا و کمتر از 5 ثانیه با استفاده از الگو
  • ذخیره شماره تلفن همراه کاربران در دفترچه تلفن سامانه پیامکی
  • ارسال پیامک بدون نیاز به تایید ناظر انسانی
  • امکان اطلاع از طریق پیامک پس از ارسال فرم (به کاربر و مدیر سایت)
  • گزینه ای برای استفاده از سرویس وب url و وب سرویس چاپ

پیامک به مدیر
اگر می خواهید پس از پر کردن فرم توسط کاربر و ارسال آن به مدیر سایت پیامک ارسال کنید، کافی است این گزینه را فعال کنید. تمامی تنظیمات مربوط به هشدار پیامکی مشابه هشدار کاربر بوده و نیازی به توضیح مجدد نیست. تنها پس از فعال سازی گزینه پیامک به مدیر، گزینه ای به نام «شماره موبایل ادمین» اضافه می شود که برای وارد کردن شماره موبایل مدیر سایت کافی است.

افزونه Elementor Pro را از راستچین خریداری کنید

فعال کردن حالت ارسال الگو

اگر در زمینه طراحی سایت با وردپرس کار کرده باشید، حتما می دانید که المنتور بهترین افزونه برای ساخت صفحات وردپرس است و میلیون ها نصب فعال دارد. پلاگین Elementor به طور رسمی در دو نسخه رایگان و حرفه ای ارائه شده است. البته با توجه به اینکه المنتور در بین مدیران وب سایت ها بسیار محبوب است، ویرایش های زیادی توسط شرکت های مختلف برای آن ساخته شده است.

فقط به یک نکته توجه داشته باشید که پس از فعال کردن حالت ارسال قالب ها، موردی با عنوان “افزودن قالب پیامک کاربر” اضافه می شود. در اینجا می توانید موارد مختلفی را اضافه کنید. اکنون در هر مورد، کادری با عنوان “متغیر: درج شناسه فیلد” وجود دارد.

حال برای اینکه بتوانید قابلیت ارسال پیامک (اس ام اس) را به افزونه المنتور اضافه کنید کافی است افزونه پیامک پیامک رایگان المنتور پرز را در وب سایت خود نصب و فعال کنید. افزونه پیامک المنتور که توسط سامانه پیامکی فراز اس ام اس ساخته شده است به صورت ویژه طراحی و به صورت رایگان در اختیار شما کاربران گرامی قرار گرفته است. پس از نصب و فعال سازی افزونه Elementor SMS، می توانید به راحتی کاربران را در فرم های ایجاد شده با افزونه Elementor احراز هویت کنید. همچنین می توانید پس از ارسال فرم برای کاربر یا مدیر سایت پیامک ارسال کنید.

پس از دانلود از قسمت افزونه های وب سایت وردپرسی خود اقدام به نصب افزونه کنید، یک نکته که باید به آن توجه کنید این است که استفاده از این افزونه برای صاحبان پنل پیامک فراز اس ام اس است و قبل از نصب باید افزونه Elementor Pro در وردپرس نصب شده باشد. .

راهنمای نصب و استفاده از افزونه اس ام اس المنتور

با فعال کردن این گزینه به تنظیمات گزارش پیامک دسترسی خواهید داشت و به راحتی می توانید بر اساس گزینه های این قسمت مشخص کنید که گزارش های گرفته شده از پیامک های ارسالی در چه بازه زمانی نگهداری و سپس حذف شوند. حتی می توانید بر اساس شرایطی مشخص کنید که کدام قسمت از اس ام اس ارسالی حذف شود و کدام قسمت حفظ شود.

تست اتصال