پشتیبانی شبکه ، خدمات پشتیبانی شبکه ، قرارداد پشتیبانی شبکه ، شرکت پشتیبانی شبکه

امروزه با توجه به گسترش خدمات IT در سازمان ها اهمیت برنامه ریزی و تهیه برنامه بلند مدت و کوتاه مدت نیز به طبع دو چندان شده است. کلیه اصول و رویه‏‌های کارینسو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مشتریان است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. ـ تنها کسانی می توانند اقدام به ثبت آگهی یا رزومه کنند که در سایت ثبت نام کرده باشند. بنابراین در صورتی که تا کنون اقدام به ثبت‌نام در سایت نکرده‌اید، پیش از اقدام به ثبت آگهی یا رزومه، در سایت ثبت نام کنید. هرگونه استفاده از خدمات سایت کارینسو به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. هر فردی که با هدفی غیر از موارد استخدام، اشتغال و مطالعه محتوا از سایت استفاده نماید، بلافاصله از استفاده از سایت محروم خواهد شد.

به‌طور کلی به عنوان یک پشتیبان شبکه می‌توانید به صورت دورکاری، شرح وظایف خود را انجام دهید و این موضوع، پشتیبانی شبکه را برای افراد جذاب‌تر کرده است. پشتیبانی و نگهداری شبکه و تمام اقدامات وابسته به این حرفه به دقت، حوصله، انرژی و دانش بالا نیاز دارد. اگر فکر می‌کنید برای این شغل مناسب هستید، فرصت‌های شغلی زیادی پیش‌رو خواهید داشت؛ چراکه حتی شرکت‌های نه چندان بزرگ نیز این روزها به یک کارشناس شبکه نیاز دارند. نکته مهم در رابطه‌ با مهارت‌های فنی یک پشتیبان شبکه آن است که شما در صورت دارا بودن این مهارت‌ها می‌توانید استخدام شوید و به کار مشغول شوید اما مهارت‌های غیر فنی باعث خواهند شد که شما بتوانید به شیوه‌ای بهتر از این مهارت‌ها استفاده کنید. در واقع مهارت‌های غیر فنی یک پشتیبان شبکه، مکمل دانش فنی او خواهد شد تا بتواند به نحو احسن شرح وظایف پشتیبان شبکه را اجرایی کند. بنابراین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هر پشتیبان شبکه باید داشته باشد، داشتن سرعت و دقت عمل بالا است.

قیمت پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری به میزان کیفیت ارائه خدمات شبکه و تخصص پشتیبان شبکه بستگی دارد. وظایف پشتیبان شبکه چیست؟ مجموعه‌های مختلفی در حال حاضر از خدمات شبکه استفاده می‌کنند و روز به روز به جمع شرکت‌هایی که نیاز به متخصصان شبکه دارند اضافه می‌شود؛ اما وظایف یک مهندس شبکه چیست؟ پشتیبانی و نگهداری شبکه یکی از پر درخواست‌ترین شغل‌ها است. خدمات شبکه‌های کامپیوتری تعریف کرد که در جهت حفظ، نگهداری و رفع مشکلات شبکه صورت می‌گیرد. پس از مشاوره و تعیین خدمات مورد نیاز مجموعه، تیم ویژه به محل اجرای پروژه رفته و پس از بررسی نسبت به فراهم بودن امکان اجرایی شدن پروژه، اقدام به تهیه لیست تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز می نماید. در صورت وجود مشکلات در شبکه به دلایل مختلف، کارشناسان شبکه موظفند به رفع این مشکلات و رفع آنها بپردازند.

هنگامی که این سیستم یا برنامه کامپیوتری در نهایت برای عموم منتشر شد، گفته می شود که “In The Wild” است. ما نمی توانیم هر چیزی را که در تماس با سیستم یا برنامه کامپیوتری با سیستم های دیگر اتفاق می افتد را پیش بینی کنیم. این به تنهایی میزان زیادی از عدم دقت و آزمایش برای عیب یابی را معرفی می کند.

اگر تصمیم بگیرید که می خواهید در صنعت حرکت کنید تا بعنوان مثال تحلیلگر شبکه ، مدیر پروژه فناوری اطلاعات یا هماهنگ کننده امنیت فناوری اطلاعات باشید ، با آموزش مناسب امکان پذیر است. به عبارتی هر مکانی که دارای ارتباط بیش از دو کامپیوتر از طریق شبکه باشد، به یک پشتیبان شبکه برای رفع به موقع مشکلات احتمالی نیاز خواهد داشت. به همین دلیل پشتیبان شبکه باید در شرایط استرس‌زا، از توانایی‌های خود استفاده کرده و ارتباط خوبی با کارفرما برقرار نماید. به این ترتیب قادر خواهد بود شرایط را آرام کرده و سپس به رفع مشکل بپردازد. وقتی برای اولین بار با استفاده از یک دکمه ورود به سیستم، وارد سیستم می شوید ، براساس مشخصات حریم خصوصی شما ، اطلاعات نمایه عمومی حساب شما را که توسط ارائه دهنده ورود به سیستم اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است ، جمع آوری می کنیم. ما همچنین آدرس ایمیل شما را دریافت می کنیم تا به طور خودکار در وب سایت خود یک حساب کاربری برای شما ایجاد کنیم.

بهترین راه جهتارائه خدمات پشتیبانیبه وسیله یشرکت متخصص شبکهدر پشتیبانی حرفه‌ای شبکه سطح سازمانی است. ما حتما باید به همه امور در محیط پیرامون خود دقت داشته باشیم، نه صرفا به آن چیزی که در صفحه روبه روی ماست. ما ایرادات جزئی را مینگریم، همه جزئیات را گرد هم می آوریم، و بعد در مورد معضل و روش حل آن پژوهش می کنیم و به عیب یابی شبکه می پردازیم. در سطح سازمانی،پشتیبانی و نگهداری شبکهایده آل به تمام حوزه های خدمات توجه خواهد داشت. در یک مفهوم گسترده، پشتیبانی شبکه با هر چیزی که شبکه کامپیوتری سازمان شما را فعال و آپدیت نگه می دارد ربط پیدا می کند. پشتیبانی شبکه این اطمینان را می دهد که دستگاه های شما سالم هستند و سخت افزار، نرم افزار و دستگاه های جانبی شما سازگار و کار می کنند.

از پاک شدن ناگهانی اطلاعات شبکه جلوگیری می کند و نمیگذارد این اتفاق رخ دهد. ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم. وجود نیروی متخصص در سازمان می‌تواند مزیت‌های مختلفی را به همراه داشته باشد از جمله این مزیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مشکلات سخت افزاری

در شرایطی که مشاغل مختلفی در دنیای شبکه وجود دارند و به‌طور معمول معمار و مهندس شبکه مورد توجه بیشتر شرکت‌ها و کاربران قرار دارند، اما وظایف یک کارشناس پشتیبان شبکه کم نیست و تقریبا تمامی شرکت‌های بزرگ به یک کارشناس پشتیبان شبکه نیاز دارند. این فرد با تجزیه و تحلیل داده‌های شبکه اطمینان حاصل می‌کند که سرویس‌ها در دسترس قرار دارند، مشکلی از بابت ظرفیت خالی دیسک‌های سخت وجود ندارد و سرور زیر بار فشار کاری مضاعف نیست. علاوه بر این یک کارشناس پشتیبان شبکه باید شبکه‌های محلی و گسترده را بررسی کند و اطمینان حاصل کند که تغییری در پیکربندی روترها، مسیریاب‌ها، سوییچ‌ها و…. اگر مدیر و یا صاحب یک کسب و کار هستید که چندین کامپیوتر در مجوعه شما وجود دارد و نیاز به تبادل اطلاعات و یا اشتراک گذاری منابع سخت افزاری دارید، قطعا به خدمات پشتیبانی شبکه نیاز دارید.

  • به طور کلی پشتیبانی از این نرم‌افزارها خارج از محدوده وظایف شرکت پشتیبانی شبکه است.
  • هر روز که می گذرد به مهاجم زمان بیشتری می دهد تا ویژگی های نوع سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده شما را بررسی کند و نقاط ضعف آن را بیابد.
  • مثلا آیا به این مشکل برخورد کرده اید که باج افزار ransomware تمامی اطلاعات شما را از بین ببرد و دیگر به اطلاعات چند ساله که اهمیت زیادی برای شما دارد ، دسترسی نداشته باشید ؟ ما به شما راهکار ارائه میدهیم تا کمتر به این باج افزار مبتلا شوید.
  • Vpn شرکت به شرکت خود متصل میشوید و کارهای لازم را در شبکه و نرم افزار تحت شبکه شرکت انجام میدهید در چنین حالتی شما از یک شبکه اکسترانت در حال استفاده هستید.

حتی در هنگام دریافت یا ارسال ایمیل ، شبکه شما سخت در حال کار است. دسترسی به اینترنت، اتصال به WiFi، چاپ به صورت بی سیم، و استفاده از تلفن VoIP ، همه عملکردهای مبتنی بر شبکه هستند. اساساً، هنگامی که در سیستم یا تلفن کاری خود به هر چیزی دسترسی دارید – از شبکه استفاده می کنید.

برخی از مشتریان پشتیبانی شبکه کامکو

پشتیبانی شبکه ، خدمات پشتیبانی شبکه ، قرارداد پشتیبانی شبکه ، شرکت پشتیبانی شبکه

اگر شما مدیر یک سازمان باشید تصور کنید پس از رفتن این شخص از سازمان چه مشکلاتی ممکن است برای شبکه شما و اطلاعات شما بوجود آید. یک مهندس پشتیبانی شبکه، فردی حرفه ای است که برای ارائه برخی یا همه عملکردهای ذکر شده در بالا آموزش دیده است. برخی از مهندسان شبکه در حوزه خاصی از راه حل های پشتیبانی تخصص دارند در حالی که برخی دیگر عمومی تر هستند و به محض انجام وظایف، به آنها رسیدگی می کنند. زیرا دوره‌های آموزشی زیادی برای یادگیری وظایف پشتیبانی و نگهداری شبکه وجود دارند که شما می‍توانید با شرکت در آنها مهارت‍های مورد نیاز خود را بیاموزید. همچنین برای جلوگیری از کندی و آسیب پذیری شبکه، نرم افزارهای شبکه در بازه‌های زمانی مشخص باید به‌روزرسانی شوند .

پشتیبان فنی شبکه