همه چیز درباره تبلیغات آنلاین، انواع و مزایای استفاده از آن

البته این روش همیشه قابل استفاده نیست و شاید پاسخ شما توسط مدیر آن سایت تایید نشود. این کار به مشتریان شما کمک می کند تا شما را راحت تر پیدا کنند. این کار نهتنها به سئو کمک میکند، بلکه منجر به تجربه بهتر و مفیدتر برای کاربران هم میشود که اساسیترین عامل افزایش ترافیک سایت هستند. عنوان و توضیحات تبلیغ شما باید با کلمات کلیدی مورد نظرتان مطابقت داشته باشد و بتواند نیازهای کاربران را برآورده کند. شما به عنوان ناشر ادسنس می توانید تبلیغاتی که متناسب با وبسایتتان باشند را انتخاب کنید و بر روی سایت خود قرار دهید. کشور و زمان خود را انتخاب کنید و سپس بر روی SUBMIT کلیک کنید. مشخصات خارج از کشور – این گزینه را دست نخورده، رها کنید. شرکت های واسطه ای در حال حاضر در ایران فعال هستند که به ازای پرداخت مبلغ مشخصی حساب بانکی و اکانتی را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید از آن استفاده کنید در این صورت باید حتماً از آنها سوال کنید که حساب بانکی مورد نظر در چه کشوری افتتاح شده و همان کشور را در قسمت ساخت اکانت گوگل ادز وارد کنید. جواب این سؤال کمی نیاز به بررسی بیشتر دارد اگر شما با دانش و تجربه تبلیغ در گوگل به خوبی آشنا باشید و بتوانید بر اساس اصولی که در همین آموزش گوگل ادز به شما میگوییم تبلیغ نویسی کنید شانس بسیار زیادی دارید علاوه بر اینکه قیمت هر کلیک یا CPC را کاهش دهید بتوانید ROI یا میزان برگشت سرمایه خود را نیز افزایش دهید.

ایجاد ترافیک یعنی هدایت بازدیدکنندگان به سایتمان. اینکه این تبلیغ چند بار دیده میشود و چه تعدادی از بازدیدکنندگان روی آن کلیک میکنند هیچ تضمینی ندارد. اگر تا به حال این عبارت را نشنیدهاید و هیچ شناختی از آن ندارید، از شما دعوت میکنیم تا در ادامه این مقاله با رشدانا همراه شوید. در این روش تبلیغکننده هیچ تضمینی نمیدهد که چه میزان از بینندگان تبلیغ بر آن کلیک خواهند کرد؛ ولی تضمین میکند تبلیغ شما مثلا 100000 بار نمایش داده شود. در گوگل ادز ۲۰۲۰ در روزهای هفته و همچنین در ساعات مختلف برای نمایش عملکرد شما، نموداری میلیه و همچنین نقشههای حرارتی را به کار میبرد. در عصر امروز که عصر ارتباطات است و کسب کار های آنلاین و بازاریابی اینترنتی بسیار رواج یافته است، با سؤال های بسیاری از قبیل “گوگل ادز بهتر است یا سئو؟ که در ابتدای مقاله و ادامه این مطلب آنها را معرفی کردهایم.

نهتنها با شناخته شدن اسمتان، اعتبار خودتان و ترافیک سایتتان افزایش مییابد، بلکه شاید فردی که با او مصاحبه کردهاید هم متن مصاحبه را منتشر کند که منجر به بازدید بیشتر از آن میشود. لینکدین به چیزی بیشتر از مکانی برای یافتن کار جدید تبدیل شده است. آیا لینکهای داخلی برای دسترسی به محتوای جدید ایجاد میکنید؟ ارسال یک ایمیل یادآوری دوستانه درباره محصول یا خدمت جدید میتواند به افزایش ترافیک سایتتان هم کمک کند. به عبارت دیگر، کسبوکارهای محلی و خدماتی لقمهای آماده را با کمک این افزونه در اختیار مخاطبان خود میگذارند. سئو علمی است که کمک میکند با ایجاد تغییراتی در سایت و خارج از سایت کاری کنید که افراد بیشتری شما را با جستجو پیدا کنند. شاید بهترین نوع ایجاد ترافیک رایگان سئو باشد. یکی از بهترین نمونههای تبلیغات نمایشی سایت بلاگفا است. عنوانها یکی از مهمترین بخشهای محتوا هستند. گوگل مهمترین و بهترین موتور جستجوی جهان است که اکثر ما برای پیدا کردن سرویس یا کالا، از آن استفاده میکنند. استفاده از sitelink Extension میتواند باعث افزایش کلیک تبلیغات گوگل شما شود. ترافیک همچنین میتواند با روشهای آفلاین ایجاد شود.

وقتی تعداد بازدیدکنندگان زیادی را جلب کردید، مطمئناً حجم زیادی از درآمد برای خود به همراه خواهید اورد. بهینهسازی سایت برای استفاده از سئوی داخلی نباید خیلی طول بکشد و این کار به افزایش طبیعی ترافیک سایتتان کمک زیادی میکند. شاید بهترین کار انتشار مطالب آموزشی بسیار کوتاه باشد چون به سرعت به افزایش ترافیک سایت شما کمک میکند. مقالههای کوتاه یا چندصفحهای بنویسید و در بخش منابع و «درباره نویسنده» توضیحاتی در مورد خودتان و لینکی به سایت خود درج کنید. در حالی که هنوز باید همه موارد بالا را تکمیل کنید، اما در قالب پیشین ارائه نمیشود. در صورتی که در قوانین مندرج، خدمات و سرویسهای ارائه شده تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق میکنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است. مثلا، نویسندگان سایتهای BuzzFeed و Upworthy قبل از به توافق رسیدن درباره عنوان برتر که بیشترین ترافیک را در سایت ایجاد کند، حداقل 20 عنوان برای هر مطلب مینویسند.

با این شرایط، شانس بالایی در دستیابی به بیشترین تعداد ممکن تبدیل در هزینه تعیین شده را خواهید داشت. PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک یک مدل تبلیغاتی دیجیتال است؛ که در آن تبلیغ کننده هر بار که کاربر برای بازدید از وب سایت خود روی یکی از تبلیغات کلیک می کند، مبلغی را پرداخت می کند. به طور مثال اگر آگهی برای “دندانپزشک تهران” داشته باشید، می توانیم به شما بگویم چقدر هزینه برای تبلیغ پرداخت کرده اید، چه تعداد بازدید کننده به سایت شما منتقل شده است، چه مدت آن ها در سایت شما باقی مانده اند. با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشینMachine Learning ، گوگل توانست بیش از یک میلیون تبلیغ کننده ی متخلف را شناسایی و و با آنها برخورد کند.

چرا تبلیغات در گوگل با راتین؟ در ایران می توانید تبلیغات جستجو را با استفاده از شرکت های تبلیغاتی مانند ساناسل که پارتنر گوگل محسوب می شوند انجام دهید. فرض کنیم دوستتان یک سایت آموزشی دارد که در آن علاوه بر مقالات و محتوای آموزشی، دوره های آموزشی هم می فروشد. این مقالات علاوه بر افزایش بازدیدکنندگان سایت، باعث شناخته شدن شما به عنوان یک متخصص در حوزه کاری مرتبط میشوند و احتمال خرید از شما افزایش مییابد. این سادهترین و رایجترین نوع تبلیغات گوگل است که با دیدن علامت Ad در کنار نتایج جست جو میتوانید محتویات را ببینید. نمایش آگهی در نتایج موتورهای جستجو، تبلیغ در رسانههای اجتماعی و تبلیغ گرافیکی همگی روشهایی عالی برای جذب علاقمندان هستند، برندتان را میسازند و سایتتان را در معرض دید قرار میدهند. بهطور کاملا جدی بر جذب ایمیل در سایت و ارسال ایمیل تمرکز کنید.

با وجود این که سئو توجهات بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، تنها گزینهای نیست که شما برای بهبود شرایط سایت خود با آن رو به رو هستید. گوگل ادودز دارای بخشی تحت عنوان keyword planner است که به شما در بهبود نتایج جستجو و انتخاب هدف یاری می رساند. با وارد کردن کلمه کلیدی موردنظر تنها پس از گذشت چند دقیقه نتایج شگفتانگیزی را مشاهده میکنید و متوجه میشوید که قبل از آن تمام روشهای دیگر تبلیغاتی که انجام دادهاید اشتباه بوده است. وقتی علاقهمندان کلیدواژهای خاص را جستجو میکنند سایت شما در اولین نتایج گوگل ظاهر خواهد شد. اگر یک شرکت تولیدی کسبوکاربهمشتری هستید میتوانید با تبلیغ در سایتهای اجتماعی عکسمحور مثل pinterest و اینستاگرام بازدید سایتتان را بهشدت افزایش دهید. استفاده کند. برای انتخاب کلمات کلیدی و بررسی آنها میتوانید از ابزارهایی مانند: گوگل کیورد پلنر استفاده کنید. در واقع اینکه شما کدام پکیج را انتخاب کنید در نحوه تبلیغات شما تاثیری ندارد. در این صورت میتوانید در گوگل آنالیتیکس تمامی جزئیات کمپین و حتی نرخ تبدیل ورودیهای تبلیغ را بررسی کنید.

به روشهای مختلفی میتوانید ترافیک پولی ایجاد کنید. تبلیغات کلیکی با Pay Per Click که گاهی بهاختصار PPC نامیده میشود، یکی از بهترین روشهای ایجاد ترافیک پولی است. همانطور که گفته شد، گوگل از الگوریتم PPC یا (Pay Per Click) برای محاسبه هزینه تبلیغات استفاده میکند. در تبلیغات نمایشی (Pay Per Impression) شما به ازای تعداد نمایش تبلیغ پول میپردازید. این نوع کلیدواژهها خیلی راحتتر میتوانند جایگاه خوبی در گوگل کسب کنند. استراتژی های مزایده و رقبای شما میتوانند به میزان هزینه ایی که میپردازید, بهترین سایت تبلیغ در گوگل مرتبط باشند. اگر چنین است حتما از این فرصت استفاده کنید تا مردم با خواندن جوابها و مطالب شما علاقهمند به بازدید از سایت شما شوند. کلیدواژههای طولانی عامل اکثر جستجوها در وب هستند و اگر آنها را در تبلیغ پولیتان در موتورهای جستجو یا سئو نگنجانید، فرصت بزرگی را از دست میدهید. همچنین از زمانی که این کد را دریافت کردید 14 روز فرصت خواهید داشت که آن را فعال کنید. وب سایت شیپور: از سری وب سایت های بدردبخور نیازمندی ها می باشد که اگر تبلیغی عمومی و با قیمت کم می خواهید در اینترنت قرار دهید اینجا هم مثل دو گزینه بالا یکی از بهترین هاست.

آنها احتمالا لینک دسترسی به آن مطلب در سایت شما را در سایت خودشان هم قرار میدهند و به این ترتیب خوانندگان جدیدی به سایت شما سر میزنند. گوگل ادز به تازگی قابلیت جدیدی به تبلیغات خود اضافه کرده است. اگر حداقل صد نظر یا امتیاز داشته باشید یا گوگل تشخیص دهد که مشتریان شما اطلاعات کافی برای امتیاز دهی در مورد کسب و کار شما را در دست دارند می توانید این قابلیت را برای سایت خود فعال کنید. گوگل ادز امروزه خدمات بسیاری را در زمینه تبلیغات ارائه می دهد. هیچ پاسخ مشخصی برای اینکه کدام سایت ها بهترین فرصت های تبلیغات آنلاین را ارائه می دهند وجود ندارد. اگر کسی تبلیغ را ببیند و واکنشی نشان ندهد هیچ مبلغی پرداخته نمیشود. مزیت این روش در آن است که شما فقط زمانی به تبلیغکننده پول میپردازید که کسی بر تبلیغ شما کلیک کند و وارد سایتتان شود. هر مقالهای که در سایت منتشر میکنید، لینک آن را هم در لینکدین بگذارید تا افراد جدید به سایت شما مراجعه کنند.

محتواهای بسیار باارزش و منحصر به فرد بدون تلاش خاصی توسط دیگران به اشتراک گذاشته میشوند. مثلا بهجای تلاش برای سئوی کلمه «طراحی سایت» میتوانید بر کلماتی مثل «طراحی سایت فروشگاهی در تهران» تمرکز کنید. نوشتن مقالات در انجمنها و جواب دادن به پستهایی که با کارتان مرتبط است روش بسیار خوبی برای مطرح کردن خودتان است. محتوای متنی بسیار خوب است، اما ویدیو ابزار ارزشمندی برای جذب بازدیدکنندگان جدید و جذابتر کردن سایتتان است. در دیجیتال مارکتینگ مهم ترین بخش جذب مشتری می باشد. در هر مقالهای به مقالات مرتبط دیگر در سایتتان لینک بدهید. شما میتوانید به گوگل تبلیغ کلیکی بدهید. اگر در سایت خودتان مقالات و مطالبی دارید که به این افراد کمک میکند میتوانید یک پاسخ کوتاه بدهید و برای اطلاعات بیشتر شخص را به مقاله سایت خودتان هدایت کنید. در توضیحات ویدیو از افراد دعوت کنید برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایتتان مراجعه کنند. سایت شما در هر زمینهای باشد، اولین چیزی که به آن نیاز دارید بازدیدکننده است.

شما میتوانید با استفاده از انتشار تبلیغات مناسب و با کیفیت که به صورت سئو شده، تهیه شدهاند ویژگی های مانند: اتوریتی را بسیار بهبود ببخشید. در این صورت است که میتوانید از طریق تبلیغات سایت در گوگل و در سایت های مختلف به درآمد بالایی برسید و به برندینگ سازی خدمات و کسب و کارتان کمک کنید. خب امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد تا بتوانید اکانت گوگل ادز بسازید و کمپین خود را راهاندازی کنید. راهاندازی یک کمپین مفید و موثر کار راحتی نیست اما اگر بتوانید یک کمپین تبلیغاتی پولساز در گوگل ادز که به دقت تنظیم شده است، ایجاد کنید به سرعت به کسب سود بالا خواهید رسید.

در این قسمت باید بازه ی زمانی که میخواهید اطلاعات را در آن بازه زمانی بررسی نمایید. مثلا در رسانههای اجتماعی و سایتهای دیگر افراد را تشویق میکنیم تا از سایت ما بازدید کنند. برای افراد پیشرو حوزه خودتان ایمیل درخواست وقت مصاحبه بفرستید و این مصاحبهها را در وبلاگتان منتشر کنید. سایتهای زیادی وجود دارند که میتوانید در آنها به تبلیغات کلیکی بپردازید. این امضا را میتوانید زیر هر ایمیلی که میفرستید قرار دهید حتی میتوانید ایمیلهایی با مطالب مرتبط تهیه کنید و با امضای خودتان پخش کنید. آگهی کسب و کار شما میتواند در وبسایتهای شخص ثالث، در بالای صفحه وب، در نوار کناری، یا حتی بهعنوان پیش نمایش قبل از ویدیوهای YouTube ظاهر شود. بنابراین در لحظهای که مشتریان ایدهآل شما از طریق جستجوی گوگل یا گوگل مپ به دنبال محصولات و خدماتی همانند کسب و کار شما هستند، کسب و کار شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) نشان داده میشود. همچنین پیشنهاد می شود که برای جلوگیری از بروز مشکلات سئو سایت، سایت دوم در حالت noindex قرار دهید تا در نتایج طبیعی گوگل نمایش داده نشود و تداخلی با سایت اصلی شما ایجاد نکند. بسیاری از بازاریابهای اینترنتی تازهکار، فکر میکنند ایجاد ترافیک کار بسیار سختی است؛ ولی اینطور نیست.