نحوه پاک کردن تاریخچه سیم کارت

وقتی سیم کارت را در گوشی خود قرار می دهید، به قسمت تنظیمات بروید. در این مرحله گزینه ای به نام General یا Backup & Reset وجود دارد و وقتی وارد آن می شوید با بخشی به نام Reset Factory مواجه می شوید. اگر می خواهید اطلاعات سیم کارت به طور کامل پاک شود، این گزینه را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که با انتخاب این گزینه، علاوه بر حذف تاریخچه پیامک ها و مخاطبین، سایر اطلاعات و محتویات گوشی شما نیز پاک می شود؛ سپس باید گوشی خود را دوباره روشن کنید و محتوای مورد نیاز را دانلود کنید. البته در صورت خرید پنل اس ام اس می توانید از تمام سابقه تماس خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و هر زمان که نیاز داشتید آن ها را در قسمت مخاطبین بازیابی کنید.

این روش اولیه و نسبتا وقت گیر به شما کمک می کند تا به صورت دستی هر تماس یا پیام متنی را به طور کامل حذف کنید. برای این کار به دفترچه تماس یا پیامک مراجعه کنید. گزینه Edit که در بالا و سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید. پس از آن، یک دایره در کنار لیست مخاطبین یا پیام های متنی ظاهر می شود. با انتخاب هر کدام به صورت جداگانه یا با هم، گزینه Delete را انتخاب کنید تا به طور کامل حذف شوند.با نحوه حذف تاریخچه سیم کارت آشنا شوید

هر تلفن همراه بخشی به نام تنظیمات دارد. این بخش حاوی اطلاعات مختلفی از جمله نحوه عملکرد گوشی و سیم کارت است و برخی از این تنظیمات را می توان در صورت نیاز تغییر داد.

برای این کار به یک کامپیوتر، یک کابل USB و یک دستگاه سیم کارت نیاز دارید. مراحل به شرح زیر است:

  • ابتدا سیم کارت را در دستگاه سیم کارت خوان قرار دهید.
  • سپس سیم کارت خوان را با استفاده از کابل USB به رایانه متصل کنید.
  • سپس روی نماد مدیریت محتوای سیم کارت کلیک کنید.
  • گزینه reset را انتخاب کنید.
  • اکنون می توانید تمام تاریخچه مخاطبین، پیامک ها و سایر محتویات سیم کارت را مشاهده کنید.
  • همه آنها را به یکباره انتخاب کنید.
  • کلیک راست کرده و Delete All را انتخاب کنید.
در این برنامه که برای سیم کارت های همراه اول طراحی شده است، وارد حساب کاربری خود شده و از طریق منو گزینه تخلیه سیم کارت را انتخاب کنید. تمام اطلاعات سیم کارت شما در عرض چند ثانیه به راحتی پاک می شود. برنامه My Companion برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس است.

تاریخچه سیم کارت را به روش های سریع و آسان پاک کنید

اگر گوشی اندرویدی دارید، Mobikin Eraser یک گزینه عالی است. این اپلیکیشن دارای سه سطح دسترسی متوسط، زیاد و کم است که می توانید با توجه به نیاز خود از آن استفاده کنید. سطح پایین تمام اطلاعات داخل گوشی از جمله مخاطبین و پیامک ها را خیلی سریع و آسان پاک می کند. در سطح معمولی از شما خواسته می شود که از داده های خاصی نسخه پشتیبان تهیه کنید و در سطح بالا از تمام داده هایی که در شرف حذف هستند نسخه پشتیبان تهیه می کند.

امروزه برخی از وظایف مهم از طریق سامانه پیامکی انجام می شود. به عنوان مثال شماره 701701 شماره مرجع پیامکی چک است و برای دریافت مرجع باید شماره 16 رقمی چک به این شماره ارسال شود. برای اینکه این اطلاعات مهم به دست ذینفعان نیفتد، بهتر است پس از انجام امور مالی مربوطه، این اطلاعات را به صورت دستی از حافظه سیم کارت حذف کنید.

3. سوزاندن یا مسدود کردن سیم کارت. به سیم کارت سلام کن!

گاهی اوقات ارسال پیامک های تبلیغاتی متنوع نیازمند تمیز کردن سیم کارت است زیرا ممکن است به دلیل تنوع زیاد مخاطبان، یک پیامک تبلیغاتی به طور تصادفی دو بار یا بیشتر برای مخاطب ارسال شود. اگر کسب و کار شما با پیامک های تبلیغاتی سروکار دارد، بهتر است هر از چند گاهی سابقه پیامک سیم کارت تبلیغاتی خود را پاک کنید.

2. تاریخچه سیم کارت را به صورت دستی پاک کنید. روشی نسبتا وقت گیر

از این طریق می توانید به صورت حضوری به باجه های اپراتور خود مراجعه کنید و اگر سیم کارت به نام شماست و کارت شناسایی دارید، درخواست مسدود کردن یا سوزاندن سیم کارت کنید. این کار به صورت آفلاین و با تماس با اپراتور نیز قابل انجام است. به یاد داشته باشید که این روش سیم کارت را غیرقابل استفاده می کند. البته اگر این روش را هم انجام دادید در موارد خاص و به دستور قاضی می توان خط ایرانسل و همراه اول را چاپ کرد; حتی اگر سیم کارت را سوزانده باشید.

4. حذف تاریخچه سیم کارت توسط نرم افزار

حذف دوره ای سابقه سیم کارت برای جلوگیری از دسترسی به ذینفعان

با انتخاب گزینه تنظیم مجدد کارخانه، تاریخچه سیم کارت را حذف کنید

بازنشانی تاریخچه سیم کارت از طریق USB و سیم کارت خوان

اکنون که می دانید چگونه تاریخچه سیم کارت را حذف کنید، می توانید برد پیامک و مخاطبین خود را خودتان مدیریت کنید. اگر به دلایلی وقت ندارید تاریخچه تماس یا پیامک را حذف کنید، می توانید پنل مورد نیاز خود را از طریق وب سایت فراز اس ام اس خریداری کنید و هر زمان که صلاح دیدید تاریخچه پنل پیامک را حذف کنید با کارشناسان فراز اس ام اس در تماس باشید. تا بتوانند در اسرع وقت این کار را برای شما انجام دهند.

جدا از روش های دستی که معمولا از طریق خود گوشی انجام می شود، می توانید به راحتی سیم کارت خود را از طریق برخی نرم افزارها پاک کنید. این برنامه ها به شما این امکان را می دهند که به صورت انتخابی هر موردی را که مناسب می دانید از سیم کارت خود حذف کنید. در ادامه به ارائه این برنامه ها می پردازیم. با برخی از برنامه ها، می توانید تاریخچه پیامک برد پیامک را نیز حذف کنید.

استفاده از برنامه Mobikin Eraser اندروید; روش کاملا امن با 3 سطح دسترسی

در این مقاله روش هایی را که می توانید اطلاعات سیم کارت خود از جمله تاریخچه تماس و پیامک خود را به طور کامل پاک کنید را بررسی کرده ایم. البته به یاد داشته باشید که با حذف اطلاعات از سیم کارت با استفاده از تمامی روش های فوق، سابقه تماس و پیامک معمولا تا 6 ماه در سیستم ارتباطی باقی می ماند که البته فقط با حکم قضایی قابل دسترسی است. .

پاک کردن دائمی سابقه اعتبار یا سیم کارت یکی از مواردی است که نباید قبل از تحویل فراموش کرد. بی توجهی به این موضوع پس از فروش یا تحویل سیم کارت می تواند برای شما مشکل ایجاد کند. در این میان، برخی افراد فراموش نمی کنند که تاریخچه سیم کارت را حذف کنند. اما ممکن است از روش های وقت گیر مانند حذف دستی پیام های فردی استفاده کنند. در این مقاله نحوه حذف تاریخچه سیم کارت را به شما آموزش می دهیم؟ خواندن این مقاله را از دست ندهید تا با ترفندهای ساده حذف تاریخچه سیم کارت آشنا شوید.

1. سیم کارت را از طریق تنظیمات حذف کنید. روشی ساده اما کشنده!

با پاک کن Mobikin اطلاعات سیم کارت را در چند ثانیه پاک کنید

با استفاده از برنامه My Mobile تاریخچه سیم کارت خود را پاک کنید