نحوه اطلاع از سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل با کد ملی

یکی از ساده ترین راه ها برای اطلاع از سیم کارت رایتل با کد ملی استفاده از کد دستوری این اپراتور است. برای این منظور می توانید با شماره گیری *211* از شماره های اپراتور رایتل به نام خود مطلع شوید.

در این مطلب اطلاعاتی در مورد درخواست سیم کارت با کد ملی در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. امروزه با گسترش تعداد اپراتورها، مردم سیم کارت های مختلفی را خریداری می کنند. پیدا کردن شماره سیم کارت مهم است زیرا از سوء استفاده از هویت جلوگیری می کند. بنابراین اگر شماره سیم کارت های خود را نمی دانید، برای اطلاع از شماره هایی که به نام شما هستند، توصیه می کنیم از روش های ذکر شده در این مقاله استفاده کنید. در صورت مشاهده مغایرت، بهتر است با یکی از دفاتر پیشخوان دولت تماس بگیرید.

چگونه می توان فهمید که سیم کارت به نام چه کسی است؟ این یکی از سوالات متداول کاربران اپراتورهای مختلف است. در ایران اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل خدمات مختلفی در رابطه با سیم کارت به کاربران ارائه کردند. بنابراین افراد با مراجعه به سیستم ها و نرم افزارهای مختلف می توانند از سیم کارت خود مطلع شوند. اگر چندین سیم کارت دارید که از برخی از آنها استفاده نمی کنید. باید سیم کارت با کد ملی درخواست کنید. به این ترتیب می توانید شماره سیم کارت های فعال خود را بدانید تا مورد سوء استفاده قرار نگیرد و مشکلی ایجاد نشود. اگر نمی دانید چگونه از سیم کارت همراه اول، ایرانسل و سیم کارت رایتل با کد ملی مطلع شوید، تنها چند دقیقه از وقت خود را صرف مطالعه این مقاله کنید.

چگونه از تعداد سیم کارت های نام خود با کد ملی مطلع شویم

اگر شما هم چندین سیم کارت دارید و برخی از آنها را برای استفاده و خرید سامانه پیامکی و برخی دیگر را به عنوان سیم کارت شخصی استفاده می کنید، برای اطلاع از سیم کارت با کد ملی این روش را پیشنهاد می کنیم. برای استعلام سیم کارت از طریق سایت باید به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس mobilecount.cra.ir مراجعه کنید. برای اطلاع از سیم کارت با استفاده از این روش، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در مرحله اول باید قوانین سیستم را تایید کنید.
  2. مرحله دوم وارد کردن اطلاعات است. از منوی نوع کارت شناسایی می توانید گزینه کد ملی را انتخاب کرده و سپس موارد مورد نیاز مانند کد ملی، شماره موبایل و کد امنیتی را وارد کرده و بر روی گزینه مرحله بعدی کلیک کنید.
اگر سیم کارت شما اولین تلفن همراه شماست، یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از سیم کارت با کد ملی استفاده از اپلیکیشن My Mobile است. با درخواست شماره سیم کارت همراه اول از طریق اپلیکیشن My Mobile به شماره های سیم کارتی که به نام خود هستند دسترسی خواهید داشت.

استعلام سیم کارت با شماره همراه اول از طریق کد ملی

بررسی سیم کارت رایتل با کد ملی; با استفاده از کد دستوری اپراتور Writel

اکنون که با روش استعلام سیم کارت همراه اول آشنا شدید، اگر قصد لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول را نیز دارید، می توانید از طریق مقاله پیامکی فراز اطلاعات جامع و کاملی دریافت کنید.

استعلام سیم کارت ایرانسل با کد ملی;  با استفاده از برنامه ایرانسل من

استعلام سیم کارت با شماره همراه اول از طریق کد ملینحوه اطلاع از سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل با کد ملی

همچنین، اگر کسب‌وکاری دارید که برای آن از تلفن ابری استفاده می‌کنید، نگران بررسی این خط نباشید. زیرا خطوط تلفن در فضای ابری فقط به نام شماست و هیچکس نمی تواند از آنها سوء استفاده کند. ضمنا خطوط تلفن ابری مشکلات خطوط ثابت و سیار را ندارند.

سوالی که ممکن است برای برخی افراد پیش بیاید این است که اگر تبلیغات پیامکی را غیرفعال کنیم، پیامک درخواست سیم کارت دریافت می کنیم یا خیر؟ پاسخ باید مثبت باشد، نگران نباشید.

برخی از افراد برای مشاغل مختلف خود چندین سیم کارت دارند. به عبارت دیگر این افراد از یک سیم کارت برای استفاده از پنل پیامک تجاری خود و از سیم کارت دیگر برای کارهای شخصی خود استفاده می کنند. اگر تصمیم دارید با استفاده از کد ملی از تعداد سیم کارت های ثبت شده خود مطلع شوید، می توانید به دو روش زیر این کار را انجام دهید:

درخواست سیم کارت با کد ملی از طریق سایت

  استعلام تعداد سیم کارت با کد ملی از طریق پیامک

استعلام سیم کارت ایرانسل با کد ملی; با استفاده از برنامه ایرانسل من

برای استفاده از این روش، اپلیکیشن My Mobile را در گوشی هوشمند خود دانلود کرده و با وارد کردن شماره موبایل خود وارد اپلیکیشن شوید. پس از ورود به برنامه، روی آیکون بالای صفحه مربوط به اطلاعات شخصی ضربه بزنید و به سادگی تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام خود را مشاهده کنید.

اگر به دلایلی برای اطلاع از سیم کارت با کد ملی به اینترنت دسترسی ندارید با ارسال کد ملی به شماره 3000504901 یا 3000150 شماره سیم کارت به نام خود را بپرسید البته فراموش نکنید. که برای ارسال پیامک به این شماره ها باید از سیم کارتی استفاده کنید که خودتان دارید. همچنین به یاد داشته باشید که همه کاربران هر 10 روز یکبار می توانند از سیم کارت همه اپراتورها از طریق پیامک مطلع شوند.

در نهایت هنگام ثبت مشخصات شامل کد ملی پیامکی با ذکر تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام شخص برای شما ارسال می شود.

البته در کنار این روش، استفاده از اپلیکیشن مرد رایتل را نیز برای اطلاع از سیم کارت با کد ملی توصیه می کنیم.

سوالات سیم کارت خود را جدی بگیرید!

همچنین در صورت عدم دسترسی به این برنامه با شماره گیری 10*130# لیست سیم کارت های همراه اول را به نام خود مشاهده خواهید کرد.

درخواست سیم کارت با کد ملی از طریق سایت

استعلام تعداد سیم کارت با کد ملی از طریق پیامک

مشترکین ایرانسل می توانند از طریق اپلیکیشن من ایرانسل نسبت به دریافت سیم کارت به نام خود اقدام کنند. برای این کار لازم است اپلیکیشن مرد ایرانسل را روی موبایل خود دانلود کنید و سپس با ثبت شماره تلفن وارد برنامه شوید.

  • از منوی پایین صفحه، گزینه Other را انتخاب کنید.
  • یک منو در سمت راست برنامه باز می شود تا بتوانید از آنجا گزینه فایل را انتخاب کنید.
  • از منوی بالای جزئیات فایل، منوی جزئیات حساب را باز کرده و به پایین صفحه بروید.
  • گزینه مشاهده سیم کارت های ثبت شده ایرانسل را لمس کنید و یکی از روش های ارسال پیامک یا ایمیل را انتخاب کنید.
  • یک رمز عبور یکبار مصرف به خط شما ارسال می شود. این OTP را در کادر باز شده وارد کنید.
  • در نهایت می توانید شماره های ثبت شده ایرانسل را مشاهده کرده و در صورت نیاز آنها را حذف و یا به برنامه ایرانسل من اضافه کنید.

در صورتی که برای شفاف سازی سیم کارت های خود به کمک نیاز دارید و در این فرآیند مشکل دارید، با شماره 02174853 تماس بگیرید تا با کارشناسان فراز اس ام اس مشورت کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.