معرفی 5 تا از نرم افزارهای نقشه کشی هنرستان هشتم شهریور | معماری نواز

معرفی 5 تا از نرم افزارهای نقشه کشی هنرستان هشتم شهریور | معماری نواز

این برنامه، ابزارهای ترسیمی و نقشه‌کشی بسیار راحتی دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا در هر زمان و مکانی، نقشه‌های اتوکدی را رسم کنید، ویرایش نمایید و با استفاده از اینترنت، به اشتراک بگذارید. این اپلیکیشن با ابزارهای قدرتمندی که در اختیار شما می‌گذارد، بازدیدهای میدانی شما را خیلی ساده می‌کند. کار کردن با PDFها و مدیریت آن‌ها در Bluebeam Revu خیلی راحت‌تر از ادوبی آکروبات است. به علاوه، با این برنامه می‌توانید طول ویژگی‌های خطی را اندازه گرفته و مساحت چندوجهی‌ها را محاسبه کنید.

محاسبات معماری هم در کنار ویژگی نقشه کشی با اتوکد اهمیت دارند تا امکان محاسبه مصالح و منابع مالی فراهم شود. ترسیم و یا اصلاح نقشه های مختلف در محیط اتوکد کمی پیچیده بوده و نیاز به آموزش اولیه جهت کار کردن با آن می باشد. قابلیت اضافه کردن اطلاعات و معماری پارامتریک در راینو وجود دارد که عملکردی نزدیک به سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان خواهد داشت. این نرم‌افزار برای مدلسازی سطوح پیچیده در طراحی صنعتی، طراحی چهره و طراحی معماری ساختمان‌های با فرم خاص، ایده‌آل است. پلاگین گرس هاپر بر روی راینو اجرا می‌شود و از قویترین نرم‌افزارها برای برنامه‌نویسی گرافیکی است و پیچیده‌ترین سطوح را با ساخت الگوریتم، مدلسازی می‌کند. نرم افزارهای معماری به طراحان اجازه می‌دهند ایده‌ها و تصاویر ذهنی خود را راحت‌تر نشان دهند، طرح اولیه را ویرایش کنند و با اضافه کردن اطلاعات مهندسی همچون مشخصات سایت پروژه، متریال‌های ساختمانی و مشخصات سازه‌ای، طرح معماری را به واقعیت نزدیک کنند.

دانلود CADlogic Draft IT 4.0.27 نقشه کشی ساختمان

3rd PlanIt یکی از قدرتمندترین نرم افزارهایی می باشد که در زمینه شبیه سازی سه بعدی مسیر و ریل های راه آهن ساخته و عرضه شده است. شما با استفاده از این برنامه براحتی می توانید مسیرهای راه آهن و مترو را با بهترین کیفیت طراحی کنید. این برنامه این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید با کمک ابزارهای موجود و طرح های آماده در برنامه عمل شبیه سازی را انجام دهید. این برنامه می تواند بصورت سه بعدی تمامی طول مسیر , ریل ها , مسیرهای مختلف , زمین های سخت و هموار , درختان , کوه ها , ابزارهای مورد نیاز ساخت مسیر , تجهیزات , تونل ها , قطار را برای شما به تصویر بکشد.

نمونه کارهای آقای علی علیجان نیا

نرم افزار اسکچ آپ شرایط و امکان طراحی ساختمان و معماری با کیفیت بالایی را با استفاده از طراحی های سه بعدی به طراحان ارائه می کند تا در طول فرآیندهای تجسمی خلاقانه بکار گرفته کتاب معماری شود. با این نرم افزار می توانیم بخوبی مانند بدست گرفتن یک مداد شروع به طراحی کنیم و هر ایده و خلاقیتی که داریم را پیاده سازی کنیم. در نرم افزار اسکچ آپ توانایی لازم را خواهیم داشت تا تحلیل مسائل را انجام دهیم و عناصر گسترده و متنوع آن استفاده کنیم.

  • نرم افزار اسکچ آپ شرایط و امکان طراحی ساختمان و معماری با کیفیت بالایی را با استفاده از طراحی های سه بعدی به طراحان ارائه می کند تا در طول فرآیندهای تجسمی خلاقانه بکار گرفته شود.
  • روی این نوار، نمادهایی است که ماشین هم می تواند بخواند و هم می تواند بنویسد و همزمان از آن ها استفاده می کند.
  • نرم افزار زی براش ابزارها و دستورهای کاربردی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید براحتی با استفاده از عکس موجود از قطعه سه بعدی، منحنی های روی آن را استخراج کنید و از این منحنی ها برای مدلسازی سه بعدی استفاده ببرید.

لومیون دارای امکانات بی‌شماری برای انیمیشن سازی سریع و دارای کتابخانه کاملی از آبجکت‌ها و عناصر ثابت و متحرک محیطی است و قابلیت تنظیم آب و هوا و بافت سطوح زمینه را دارد. نرم‌افزاری بر پایه BIM که اطلاعات ساختمان را به صورت یکپارچه ذخیره می‌کند و هر تغییر در یکی از مدارک بر تمامی مدارک پروژه تاثیر می‌گذارد. نرم‌افزار نقشه‌کشی نیست و به نرم‌افزاری مانند رویت برای همکاری در تهیه نقشه‌ها و دیتیل‌ها نیاز دارد. مدلسازی احجام پیچیده در رویت زمان‌بر است و استفاده از نرم افزار ۳D Max و راینو ترجیح داده می‌شود. هنگام خرید، پلان زمین خود را همراه داشته باشید تا بررسی کنید که آیا فضای کافی برای مبلمان جدید وجود دارد یا خیر.