لیست کامل خطاهای سرویس ملی پیامک وب سرویس استاندارد و الگوی وب

0: پنل پیامک نمی تواند به وب سرویس متصل شود / نام کاربری یا رمز عبور وارد شده اشتباه است.

حال همانطور که کمی پیشتر اشاره کردیم ممکن است هنگام استفاده از وب سرویس پیامک با خطاهایی مواجه شوید. لیست کامل و جامعی از خطاهای وب سرویس پیامک را در این مطلب برای شما قرار داده ایم.

لیست خطاهای سرویس وب اس ام اس

5: شماره فرستنده یا شماره پیامک نامعتبر است.

10: پنل اس ام اس کاربر غیر فعال و یا پنل اس ام اس کاربر مسدود است.

7-: در شماره فرستنده پیامک خطایی رخ داده است، لطفا با پشتیبانی فنی تماس بگیرید.

3: محدودیت ارسال روزانه

قبل از ارائه خطاهای وب سرویس پیامک، بهتر است انواع وب سرویس ها و API سامانه ملی پیامک را بشناسید. به طور کلی روش ها و عملکردهای سرویس ملی اینترنت پیامکی به 8 دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

 • سرویس ارسال پیامک اینترنتی
 • یک وب سرویس برای ارسال پیام های متنی با استفاده از قالب ها و قالب ها
 • خدمات اینترنتی برای دریافت پیامک
 • سرویس پست صوتی اینترنتی
 • سرویس اینترنتی برای ارسال پیامک برنامه ریزی شده
 • خدمات دفترچه تلفن اینترنتی
 • خدمات اینترنتی برای تحویل انبوه و منطقه ای
 • نمایندگی های خدمات اینترنتی

رشته ای از اعداد چند رقمی: ارسال پیامک recId که یک مقدار منحصر به فرد برای هر ارسال موفق است. (اگر یک recId دریافت کردید که عددی بیشتر از 15 رقم است، به این معنی است که تحویل با موفقیت انجام شده است و می توانید از روش دریافت گزارش مانند GetDeliveries برای دریافت گزارش و وضعیت تحویل استفاده کنید.)

شما یا برنامه نویس و توسعه دهنده وب سایت یا نرم افزار خود از طریق وب سرویس می توانید از انواع وب سرویس های ملی پیامک استفاده کنید. مالی پیامک یکی از قدرتمندترین و جامع ترین سامانه های پیامک است که به شما امکان مدیریت پیامک های ارسالی، پیامک های دریافتی، پیام های به موقع، دفترچه تلفن، پیام صوتی و … را می دهد. با اطلاع از خطاهای وب سرویس پیامک می توانید در صورت بروز مشکل به راحتی مشکل را حل کنید.

انواع وب سرویس های پیامکی

یکی دیگر از روش های پرطرفدار برای ارسال پیامک در سامانه ملی پیامک، ارسال با الگو یا استفاده مشترک از خطوط خدمات سامانه از طریق سرویس اینترنتی است. در این روش نیز مانند گذشته سرویس اینترنت با ارسال پاسخ عددی شما را برای حل مشکل راهنمایی می کند. این خطاهای عددی معمولاً به شرح زیر است:

در این مقاله سعی شده است معنی تمام مقادیر برگشتی از وب سرویس و سیستم API و خطاها به اختصار بنویسیم. اگر از دیگر توابع و روش‌های پیامک ملی استفاده می‌کنید، برای مشاهده لیست خطاهای سرویس وب برای هر روش، به صفحه “اسناد سرویس ملی پیامک” مراجعه کنید.

نمونه هایی از کدهای وب سرویس پیام کوتاه

از آنجایی که جمع آوری تمام خطاهای احتمالی در وب سرویس پیامک از حوصله این مقاله خارج است و تمام اطلاعات مورد نیاز شما در صفحه مستندات وب سرویس پیامک موجود است، در زیر و به اختصار فقط خطاهای وب سرویس پیامک (معمولی) وب سرویس و ما خطاهای ارسال از یک خط اختصاصی) و ارسال پیامک از یک وب سرویس بر اساس الگوها و قالب ها (سرویس وب سرویس) را فهرست کرده ایم. برای درک بهتر تفاوت ارسال پیامک از خط اختصاصی و ارسال پیامک از خط مشترک در سرویس، توجه شما را به تعریف مختصری از هر یک از آنها جلب می کنم.

1-: دسترسی به استفاده از این وب سرویس غیرفعال است. لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید.

6: سیستم در حال به روز رسانی است.

6-: یک خطای داخلی رخ داده است، لطفا با پشتیبانی فنی تماس بگیرید. (در این صورت ممکن است الگوی شما درست وارد نشده باشد، یعنی به جای {} از () یا کاراکتر دیگری در متغیرها استفاده کرده باشید یا اعداد داخل {} را به ترتیب ننوشتید یا فارسی بنویسید. اعداد داخل {} استفاده کنید)

SMS National Console سرویسی مبتنی بر REST API و Auth Token ویژه برنامه نویسان است و یک قطعه کد کاملا آماده و بدون نیاز به کدنویسی را ارائه می دهد. این سرویس امکان استفاده از کدهای کاملاً آماده را در وب سرویس پیامک در اختیار شما قرار می دهد که فقط باید برای پارامترهای عملکردهای مختلف آن پیکربندی شود. اگر قصد استفاده از این سرویس را دارید یا در حال حاضر از آن استفاده می کنید، برای راحتی شما، خطاها و پاسخ های برگشتی توسط وب سرویس سیستم را ساده کرده ایم تا اگر نتیجه ای توسط وب سرویس و API برگردانده شد، فارسی را به شما نشان دهد. معنی به جای عدد

رشته ای از اعداد چند رقمی: ارسال پیامک recId که یک مقدار منحصر به فرد برای هر ارسال موفق است. (اگر یک recId دریافت کردید که عددی بیشتر از 15 رقم است، به این معنی است که تحویل با موفقیت انجام شده است و می توانید از روش دریافت گزارش مانند GetDeliveries برای دریافت گزارش و وضعیت تحویل استفاده کنید.)

4: محدود کردن حجم و تعداد پیامک های ارسالی

9: امکان ارسال از خطوط عمومی از طریق سرویس اینترنتی وجود ندارد.

0: پنل پیامک نمی تواند به وب سرویس متصل شود / نام کاربری یا رمز عبور وارد شده اشتباه است.

وب سرویس (Web Service) یا API مخفف عبارت Application Programming Interface یکی از اصطلاحات رایج در بین برنامه نویسان است و در واقع یک رابط برنامه نویسی است که بر روی بستر اینترنت پیاده سازی شده و این رابط ها از پروتکل های استاندارد مانند http و https، توابع و مکانیزم ها و آنها عملکردهای مختلفی را برای برنامه نویسان ارائه می دهند. وب سرویس مانند یک پل ارتباطی برای تبادل اطلاعات بین برنامه ها و وب سایت های مختلف توسط سازمان است W3C توسعه یافته. سرویس وب اس ام اس مانند یک پل ارتباطی است که برای ارسال اطلاعات پیامکی در مورد وب سایت، برنامه، نرم افزار یا CRM شما به مدیران و مشتریان شما استفاده می شود.

5-: تعداد شاخص های آرایه پارامتر متن با تعداد متغیرهای الگوی شما مطابقت ندارد. (مثلاً اگر الگوی شما دارای 3 متغیر باشد، چیزی در پارامتر متن تنظیم نکرده اید یا تعداد اندیس ها برابر با 3 نیست، یعنی ممکن است تعداد اندیس های موجود در پارامتر متن شما 0، 1 باشد. 2 یا 4 یا بیشتر.)

یکی از عملکردهایی که هر وب سایت بزرگی از آن استفاده می کند، وب سرویس پیام کوتاه است. وب سایت ها و اپلیکیشن ها از وب سرویس پیام کوتاه برای ارسال پیامک برای ثبت نام و ورود کاربر، OTP و رمز فراموش شده، ثبت سفارش و تغییر وضعیت سفارش، پر کردن فرم، تحویل و غیره استفاده می کنند. به این ترتیب، برنامه نویسان یا توسعه دهندگان این مشاغل ممکن است هنگام پیاده سازی و استفاده از وب سرویس و API SMS با خطاهایی مواجه شوند. در این مقاله قصد داریم لیستی از خطاهای وب سرویس پیامک را در اختیار شما قرار دهیم، اما قبل از بررسی لیست خطاهای وب سرویس پیامک، باید بدانیم وب سرویس چیست؟

وب سرویس و API چیست؟

11: ارسال نشد / شماره موبایل گیرنده در لیست سیاه رسانه ها قرار گرفته است.

12: مدارک برد پیامک کاربر کامل نیست.

نحوه نمایش خطاهای وب سرویس در کنسول ملی پیامک

خط سرویس: این خطوط توسط اپراتورها با ارائه مدارک ویژه از حالت تبلیغاتی به حالت خدماتی تغییر یافته و امکان ارسال پیامک به مخاطبینی که در لیست سیاه ارتباط هستند را فراهم می کند. پیشنهاد می کنم از صفحه “خط خدمات چیست؟” دیدن کنید. برای اطلاعات بیشتر. دیدن.

خطاهای ارسال پیامک در سرویس اینترنت

خط اختصاصی: هر یک از پنل های سامانه ملی پیامک دارای حداقل 1 خط مجازی فرستنده پیامک یا همان تعداد پیام کوتاه است که معمولاً به صورت تبلیغاتی فعال می شود و امکان ارسال پیامک به افرادی که سیم کارت خود را مسدود کرده اند نیز وجود دارد. تبلیغات پیامکی (لیست سیاه مخابرات) هیچکدام

8: عدم رسیدن به حداقل تعداد ارسال پیامک

1-: یک خطای نامشخص رخ داده است. با پشتیبانی تماس بگیرید.

7: متن پیامک حاوی کلمه یا کلمات فیلتر شده است.

35: هنگام استفاده از REST، این به معنای وجود شماره موبایل گیرنده در لیست سیاه مخابرات است.

خطاهای ارسال پیامک بر اساس الگوها است

4-: کد متنی یا همان کد قالب یا همان کد قالب یا همان شماره قالب وارد شده اشتباه است / کد متنی شما توسط مدیر سیستم تایید نشده است.

در حال حاضر کنسول ملی اس ام اس دارای نمونه کدهای زبان برنامه نویسی زیر است که می توانید پنل پیامک را به وب سایت، نرم افزار یا CRM خود متصل کنید.

 • php
 • #سی
 • جاوا (اندروید)
 • Node.js
 • پایتون

لیست کامل خطاهای سرویس اینترنت پیامک در مستندات سرویس ملی اینترنت پیامک

11: ارسال نشد / شماره همراه گیرنده در پنل پیامک در لیست سیاه قرار دارد.

7: متن پیامک حاوی کلمه یا کلمات فیلتر شده است.

2: موجودی و اعتبار پنل پیامک کافی نیست.

1: پیامک با موفقیت ارسال شد.

سامانه ملی اس ام اس علاوه بر اینکه یکی از پیشرفته ترین سامانه های ارسال پیام کوتاه است، حدود 80 گزینه مختلف را برای مدیریت ارسال و دریافت پیامک در بستر پنل اس ام اس ارائه می دهد، همچنین یکی از جامع ترین و قدرتمندترین سامانه پیام کوتاه است. سیستم های پنل در زمینه خدمات اینترنتی -SMS API کدهای نمونه برای بیش از 14 زبان برنامه نویسی مختلف را آماده کرد. برای دریافت نمونه کد مورد نظر خود می توانید به صفحه مراجعه کنید پیامک ملی GitHubبه صفحه مستندات سرویس وب یا کنسول ملی پیامک (برای برنامه نویسان) مراجعه کنید.

خطاهای سرویس وب اس ام اس برای شما ناشناخته است؟

14: شماره فرستنده پیامک نمی تواند لینک را ارسال کند.

3-: شماره فرستنده پیامک در سیستم تنظیم نشده است، لطفا با پشتیبانی فنی تماس بگیرید. / شماره همراه گیرنده مجاز نمی باشد.

2: موجودی و اعتبار پنل پیامک کافی نیست.

6: سیستم در حال به روز رسانی است.

پس از اینکه از وب سرویس ملی پیامک استفاده کردید، در پاسخ به درخواست وب سرویس و API از سامانه ملی پیامک، شماره ای را نمایش می دهد، این شماره ها معانی مختلفی دارند.

12: مدارک برد پیامک کاربر کامل نیست.

خواندن مقاله « وب سرویس و API چیست؟ این به شما کمک می کند تا وب سرویس را بهتر درک کنید.

2-: با محدود کردن تعداد شماره موبایل گیرنده، یک شماره همراه در هر ارسال مجاز است.

10: پنل اس ام اس کاربر غیر فعال و یا پنل اس ام اس کاربر مسدود است.

شاید بپرسید کنسول ملی پیامک چیست؟! برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنم مقاله پیامک کنسول ملی را مطالعه کنید.

اگر هنوز سوالی در ذهن دارید یا برای رفع خطاهای وب سرویس پیامک به کمک بیشتری نیاز دارید، می توانید از طرق مختلف با پشتیبانی فنی تماس بگیرید. جهت ارتباط با کارشناسان فنی کشوری از طریق پیامک می توانید ضمن درج تیکت در سامانه با شماره 02163404 داخلی 1 و سپس داخلی 3 تماس گرفته و یا نظرات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

1: پیامک با موفقیت ارسال شد.