قیمت کیبورد کامپیوتر گیمینگ، ساده و مکانیکی 12 مرداد

صفحه کلید شما ممکن است، دارای چراغی باشد که نشان دهد Scroll Lock روشن است یا خیر. قبل از اینکه بخواهید از کیبور استفاده کنید، باید به درستی اتصال بین کیبورد و کامپیوتر را برقرار کنید. اگر رایانه جدیدی دارید و برای اتصال صفحه‌کلید به کمک نیاز دارید، یا صفحه‌کلید کار نمی‌کند، مراحل زیر را دنبال کنید. برای خرید کیبوردهای متنوع با کیفیت بالا می‌توانید از کارشناسان فروشگاه اینترنتی تاپ رایان راهنمایی و مشاوره بگیرید. این دسته از کیبوردها بسیار پیشرفته‌اند و بسیار به صفحه‌کلید استاندارد شباهت دارند. کیبورد چندکاره دارای تعداد کلیدهای عملیاتی بیشتری بوده و قادر به هماهنگی و کنترل اطلاعات در انواع رایانه‌ها است.

راهنمای خرید انواع کیبورد

علاوه‌براین می‌توان کیبوردها را ازنظر نوع اتصال به انواع سیمی و بی‌سیم دسته‌بندی کرد. البته برخی کیبوردها، در مدل سیمی و وایرلس دردسترس قرار دارند که خریداران می‌توانند براساس نیازشان یکی را انتخاب کنند. خارج شدن سوکت از جای اصلی خود نیز مشکل دیگری است که باعث می‌شود نیاز به تعمیر کیبورد لپ‌تاپ پیدا کنیم. از وزنه‌ای استفاده کنید تا دیگر ورقه‌ها را به مدت حداقل 10 دقیقه از این ناحیه دور نگه دارید.

  • با کمک ” نورپردازی قابل تنظیم ” کیبوردهای گیمینگ می‌توان با تنظیم نورپردازی برای کلیدهای مهم و پرکاربرد، در حین بازی آن‌ها را راحت‌تر پیدا کرد و به کمک این قابلیت عملکرد بهتری در بازی داشت.
  • شما میتوانید برای خرید انواع محصولات کیبورد کامپیوتر به فروشگاه اینترنتی مقداد ای تی مراجعه کنید.
  • در حالت کلی می توان گفت که نوع طراحی و ساختار کیبورد کامپیوتر تا حدود زیادی به حوضه ی فعالیت و نوع استفاده و همچنین علاقه و سلیقه ی شخصی خودتان بستگی دارد.
  • از وزنه‌ای استفاده کنید تا دیگر ورقه‌ها را به مدت حداقل 10 دقیقه از این ناحیه دور نگه دارید.

اول زبان صفحه کیبورد خود را به انگلیسی تغییر دهید و بعد کافی است فقط حروف ( ک ) فارسی را فشار دهید ، این دکمه کمار کلید Enter قرار دارد. برای تایپ علامت سمی کالن  ( ” ) در نوشتارهای انگلیسی کافیست هنگامی که کیبورد در حالت زبان انگلیسی قرار دارد کلید گ فارسی را فشار دهید. در پنجره نمایش داده شده از بخش Keyboards گزینه Add a keyboard را انتخاب کنید و زبان مورد نظرتان را انتخاب نمایید تا روی سیستم شما فعال شود.

مشکلات جابجایی “پ” و “ژ” و همچنین فاصله مجازی در هر دو اصلاح شده است. اما یکی دارای “ی” و “ک” فارسی و دیگری دارای “ی” و “ک” عربی است. در زیر “ی” عربی دو نقطه وجود دارد و روی “ک” عربی یک همزه قرار دارد. این کاراکتر در صفحه کلید رایج ویندوز با فشردن حرف (ت) +shift است. 6-با فعال کردن این گزینه اگر با استفاده از کلید های میانبر کیبورد تنظیمات بخشی از ویندوز را تغییر دهید یک پیغام هشدار برایتان نمایش داده می شود. در برخی از کیبوردها پورت های مختلفی برای راحت تر کردن کار اتصال موارد مختلف برای کاربران تعبیه شده است.

کیبورد و ماوس باسیم جنیوس KM-200 با حروف فارسی

اما اگر در طول روز استفاده زیادی از کیبورد کامپیوتر(به خصوص جهت تایپ) ندارید. مانند استفاده از کیبورد برای سیستم های نظارتی یا سیستم هایی که به ندرت روشن می شوند، خرید کیبورد ارزان می تواند انتخاب اقتصادی تری باشد و هزینه های تان را کاهش بدهد. سومین نکته در خرید یک Keyboard سازگاری آن با سیستم شما است پس از آن باید به طراحی کیبورد انتخابی خود دقت کنید. طراحی کیبوردها به‌صورت کیبورد استاندارد یا ارگونومیک و کیبورد گیمینگ انجام می‌شود و ممکن است بسته به نیاز شما سیم‌دار یا بی‌سیم باشند.

انواع کیبورد بر اساس تکنولوژی ساخت کلید ها