قیمت نصب و تعمیر و سرویس پله برقی، تخمین هزینه نصب و تعمیر و سرویس پله برقی در سال ۱۴۰۱ سنجاق

به عـنوان مثال در مرکز تجـاری حرکت مسافران به سمت بالا توسط پله‌برقی‌هایی که در یک سـمت ساختمان هستند و حرکت مسافران به سمت پایین توسط پله‌برقی‌هایی که در سمت دیگر ساختمان هستند ؛ انجام می‌گیرد. در قسمت بالا و پایین پله برقی در محلی که استپ های افقی پس از طی مسیر به داخل پله برقی هدایت می شوند، موانع ثابت و دندانه داری نصب شده است تا ضمن سهولت در خروج مسافرین مانع ورود جسم خارجی و یا اعضای بدن به داخل پله برقی گردد. به قطعات یاد شده شانه گفته شده و به محلی که شانه ها برروی آن نصب می گردند کامپلیت گویند. قبل از ساخت پله برقی باید موارد زیادی از جمله محل نصب، عوامل فیزیکی، الگوی ترافیکی و غیره مدنظر قرار داده شود و متناسب با آن طرح اصلی آماده شود. پله برقی برای حمل و نقل مردم از یک طبقه به طبقه دیگر استفاده می شود. پله برقی ها به طور معمول در مکانهای دیدنی، مراکز خرید، ایستگاههای قطار زیرزمینی و فرودگاهها استفاده می شوند.

برای نصب و راه اندازی پله برقی باید به نوع ساختمان و مکانی که پله برقی در آن نصب می گردد توجه شود. بنابراین بسته به نوع ساختمان پله برقی که باید برای آن اجرا شود می تواند متنوع باشد. به عنوان مثال در مراکز خرید مکان پله برقی باید به گونه ای طراحی شود که افراد دسترسی مناسبی به فروشگاه ها داشته باشند و در واقع پله برقی ها می توانند یک نوع راهنما و کنترل کننده مسیر حرکتی افراد باشند. برای عملیات نصب و راه اندازی پله برقی همانند آسانسور نیاز است تا محل قرار گیری پله برقی مشخص شده باشد و عملیات آهن کشی آن پایان یافته باشد. با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی در برخی از اماکن پله برقی جایگزین راه پله گردید. برای اینکه در ارتفاع های زیاد و در مکان های پر تردد، جابجایی افراد با سرعت بیشتری انجام پذیرد، پله برقی طراحی و ساخته شد.

بعد از آن، نسخه پیشرفته تر این پله برقی در سال 1900 میلادی در پاریس شکل گرفت. بزرگ ترین پله برقی ها می توانند حداکثر 6000 مسافر را در مدت زمان یک ساعت جا به جا کنند. آن‌ها با برآمدگی‌های شانه مانند هستند که با صفحات شانه مشبک پوشیده شده‌اند.

توجه داشته باشید که پله های برقی باید در محلی قرار گیرد که بیشترین تردد مسافرین از آنجا صورت گیرد که اکثر هم در آن مکان ها نصب و راه اندازی می شوند. از آنجا که حرکت مسافرین در طول ساختمان دچار وقفه می‌شود، روی هم رفـته زمان حرکت برای رسیدن به طبقات بالاتر افزایش می‌یابد. پله‌برقی‌هایی آسان‌تر مورد استفاده مسـافرین قرار می‌گیرند که از نظر چـیدمان بتوانند مسافر را با طی کوتاه‌ترین مسـافت به پایین ( مکان آغازین) برگردانند. بسیاری از طبقات بالایی مرکز تجاری در ایران به دلیل عدم وجود پله‌ برقی با تردد بسیار کمتری مواجه هستند و به همان نسبت رونق کسب و کار در آنها بسیار کمتر می‌باشد.

استپ ها یا پله های متحرک

پله برقی جایگزینی ست برای راه پله ها، آسانسورها و پیاده روهای متحرک که عمدتا در فرودگاه ها دیده می شوند. این نوع از پله برقی ها را معمولا در فضای باز مثل پل عابر پیاده نصب می کنند. پله برقی نیمه تجاری در طول 24 ساعت شبانه روز در حال کار هستند و در زمان های پر ترافیک نیز به خوبی قابلیت سرویس دهی به مسافرین را دارند. نخستین پله برقی توسط جس وبلیورنو در سال ۱۸۸۱ میلادی در ایالات متحده آمریکا ساخته‌شد و از آن برای انتقال دیرکهای چوبی و میله‌های فلزی به درون کشتی‌ها استفاده می‌شد.

الکتروموتور ، ویبره و ترمز موتور

بیشتر پله برقی‌ها از پله‌های آلومینیومی یک تکه تشکیل شده‌اند که توسط موتورهای الکتریکی در طول مسیر حرکت می‌کنند. همچنین انواع چیدمان‌ها می‌توانند هم برای فضاهای داخلی استفاده شوند و هم برای فضاهای باز. آشنایی با تاریخچه مختصری از پله برقیاولین دستگاه پله برقی، در اواسط قرن نوزدهم، دو سال پس از اولین آسانسور مسافربری اختراع و ظاهر شد.

  • اخیراً متروی سنگاپور پله‌برقی‌هایی با تعداد ۴ پله افقی به صورت ویژه به یکی از سازندگان معتبر سفارش داده است تا مسافران فرصت بیشتری برای حفظ تعادل و سهولت در سوار و پیاده شدن داشته باشند.
  • این مسیر معمولا می تواند ایجاد انگیزه برای مشتریان کند و همین امر موجب درآمد بهتر فروشندگان می شود.
  • لازم به ذکر است اورهال پل های عابر پیاده و مکانیزه مناطق 22 گانه در سالهای 93 و94 و95 توسط این شرکت انجام، و تحویل سازمان زیباسازی شهر تهران گردید.
  • این قطعه عمل روغنکاری سیستم را بر عهده دارد و باعث پایین امدن تعمیرات و بالارفتن طول عمر پله میشود.
  • پله برقی که در فضاهای نیمه بسته اماکنی مانند پل های عابر پیاده نصب و راه اندازی می گردد که به آنها semi out door نیز گفته می شود.

پله برقی که در محیط بیرون و در فضای باز نصب و راه اندازی می گردند که به آن out door نیز اطلاق می اینجا چک کنید شود. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. شما همچنین می توانید با شخصی سفر کنید که هنگام سوار شدن بر پله برقی بازوی شما را بگیرد.

سیستم ترمز

قیمت نصب و تعمیر و سرویس پله برقی، تخمین هزینه نصب و تعمیر و سرویس پله برقی در سال ۱۴۰۱ سنجاق