طراحی ویلا ایرانی مدرن دوبلکس کوچک با روف گاردن

از انواع دیگر سبک شناسی دکوراسیون داخلی می توان از سبک جذاب و بی نظیر روستیک نام برد. مثلا اینکه درختان میوه بهتر هستند یا بی ثمره و زینتی، گیاهان و درختان زیبا و کمیاب یا فقط در هر نوع درخت و گیاه سبز، استفاده از درختان همیشه سبز یا درختان برگ ریز و خزان دار یا تلفیق همه انواع گیاهان و درختان. در نمای ساختمان ویلا به انتخاب نوع چراغها، بافت و الگوی طراحی و همچنین متریال ساخت با توجه به محیطی که در آن قرار گرفته باید توجه شود. این موضوع است که شما برای استفاده از این سبک در خانه یا ویلا ی خود نیاز به اکسسوری های زیادی ندارید.

با توجه به نام این سبک می توان متوجه شد که این سبک برای ویلا ها یا خانه هایی که در ساحل دریا واقع شده اند. از جمله پر طرفدار ترین و همچنین پر کاربرد ترین سبک های دکوراسیون داخلی می توان به سبک کلاسیک اشاره کرد. نور و صرفه جویی در مصرف انرژی، اصلی ترین برای این نکته میباشند. به نحوی که از قابلیت نور افشانی بالایی برخوردار باشند تا نور خروجی از آنها تأثیر گذاری بیشتری داشته باشد. با راهکارهای سادهای که در ادامه به شما خواهیم گفت میتوانید زیباترین دکوراسیون ویلا را برای ویلاهای کوچک، ویلاهای مدرن امروزی و حتی ویلاهای دوبلکس هم اجرا نمایید. در تابستان نیز حتی المقدور نور مستقیم آفتاب به داخل سازه به طور مستقیم و عمود نباشد. از انجایی که متراژ ویلا بالا می باشد پس شما فضای داخلی زیادی دارید که باید در هنگام انتخاب وسایل به ان توجه کنید. از جمله انواع دیگری از سبک ها که در سبک شناسی دکوراسیون داخلی طرفداران و علاقه مندان بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. با توجه به اینکه ویلا فضای بسیار زیادی را در اختیار طراحان می گذارد، طراحان داخلی می توانند بر اساس خلاقیت و تجربه ی خود از المان های مختلف و متنوع برای جذابیت هر چه تمام تر ویلا استفاده کنند.

این سبک نسبت به سبک های صنعتی یا معاصر فضای منعطف تری دارد و به خانه احساس راحتی خاصی می بخشد. در دکوراسیون داخلی ویلاهای با متراژ بالا باید به این نکته توجه کرد که فضای داخلی دارای نور مناسبی باشد و طوری این دکوراسیون و چینش انجام نشود که فضای داخلی حالتی کم نور و تاریک داشته باشد. نورپردازی پس زمینه: این نوع نورپردازی همان نور عمومی حاکم بر فضای اتاق است که کمک میکند اشیای اطراف را به خوبی ببینید. شلوغ کرددن بیش از حد فضای داخلی فقط چشم ها را اذیت خواهد کرد و به زیبایی ویلا نخواهد افزود.

همچنین می توان با قراردادن حوض و آب نماهای بزرگ در لابی و ورودی این ویلاها نمایی زیبا و منحصر بفرد برای آن ها بوجود آورد. در طراحی فضای باز ویلا، توجه به اقلیم و شرایط آب و هوای منطقه برای انتخاب گیاهان و متریال مصرفی در محوطه ویلا از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید با توجه به نوع فضای ویلا و تقسیم بندی فضای داخلی بهترین سبک را انتخاب کنید. این نوع خدمات باید با توجه به نوع اقلیم، نوع کاربری فضا، بخش های مختلف آن و همچنین سبک مدنظر و سلیقه و درخواست کارفرما صورت بگیرد. این دکوراسیون در قرن 18 میلادی در اروپا خصوصا فرانسه و انگلیس مورد استفاده قرار گرفت و از آن زمان به عنوان یک دکوراسیون دوست داشتنی روی کار آمد. حتی در مرحله طراحی حیاط ویلا باید محل نصب چراغهای محوطه در بخشهای مختلف، محل نصب چراغهای دیواری برای نمای ویلا، چراغهای محل رفت و آمد و مدلهای سردری و آویز مشخص گردند. ولی در پاره ای از اوقات سلیقه و خواست سازنده و صاحب ملک است که نحوه دکوراسیون داخلی را مشخص می کند. از جمله انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی می توان به سبک معاصر و امروزی اشاره کرد.

هم ارتفاع سقف از کف بلندتر می شود و هم زیبایی کار را دو چندان کرده و در اینگونه سازه ها اگر از پنجره های بزرگ و قدی که با شیشه های بزرگ پوشیده می شوند استفاده شود هم نور زیادی تری به فضای داخلی تابیده خواهد شد و فضای داخلی بسیار روشن و زیبا می شود. استفاده از گلدان های سفالی می تواند فضای خانه را به سمت سبک سنتی هدایت کند. دلیل دلنشین بودن و جذابیت این سبک ظرافت و سادگی است. البته این موضوع سلیقه ای است و خیلی ها دوست دارند تا ویلای تجملاتی و پرزرق و برق داشته باشند و فضای وسیع ویلا نیز این اجازه را به آنها می دهد اما بهرحال مطمئن باشید که سادگی بسیار زیباتر و دلچسب تر است. مخصوصا برای ویلاهای با متراژ بالا، سادگی می تواند آرامش بیشتری را به همراه داشته باشد. فضاهای خدماتی و آشپزخانه در طبقه نیمه زیرزمین قرار دارند، همراه با فضاهای تاسیساتی شامل ژنراتور و پمپ آب. در واقع آب و هوای آن منطقه در طراحی ویلای مدرن که قرار است صورت بگیرد موثر است.

در ویلاهای کوچک تر در ورودی ممکن است به اتاق نشیمن باز شود اما در صورت امکان باید از این جریان اجتناب نمود چون اتاق نشیمن نباید به عنوان راه عبور و مرور به بخش خواب و قسمتهای دیگر طراحی ویلا ویلا باشد. از جمله سایر خصوصیات و شاخص های سبک دکوراسیون داخلی معاصر و امروزی می توان به، به کارگیری از فلز، استیل و کروم در این سبک اشاره کرد. از جمله نکات حائز اهمیت در سبک هالیوودی می توان به استفاده و بکارگیری از لوازم و وسایل آنتیک و عتیقه در بخش های مختلف ویلا یا منزل اشاره کرد. توجه به مسیرهای ورودی از درب اصلی ویلا به سمت درب ساختمان و سازه می تواند در زیبایی و بالا رفتن کیفیت کار بسیار مناسب باشد. یک ویلای مدرن، حاصل تعادل بین طراحی، بهره وری عملکردی و زیبایی در کل است نه فقط اجزا.هدف اصلی طراحی در نمای ویلاهای مدرن، خلق یکپارچه ی ارزش های زیبایی شناختی و پرهیز از ساختار های غیر ضروری است.به خاطر داشته باشید که ممکن است سالیان زیادی را در این ویلا زندگی کنید، پس بسیار مهم است تا زیبایی فارغ از تزئییات و در ارزش های زیبایی شناسی ایجاد شود. سبک جذاب روستیک که از انواع سبک شناسی دکوراسیون داخلی به شمار می رود.

زیرا می تواند به راحتی خصوصیات یک ویلا ی جنگلی را از خود نشان دهد. بلکه برعکس، هزینه ای که برای یک طرح خوب پرداخت می شود، به طور قابل توجهی هزینه های ساخت ویلا را کاهش میدهد. در ادامه 3 مورد از رایج ترین کارهایی که در بازسازی خانه های کوچک باید انجام بدین رو به طور تخصصی تر بررسی می کنیم. و به طور مختصر در مورد هر کدام از آن ها توضیح دهیم. طراحی چهار نمای ویلا نیز با طرحهای منحصر به فرد و ابتکاری، تفاوت آن را با یک خانه معمولی به خوبی آشکار میکند. خوب، شما همیشه به محیطی گسترده و عجیب و غریب نیاز ندارید تا اتاق نشیمن ویلایتان منحصر به فرد به نظر برسد.

در طراحی دکوراسیونهای ویلا باید به بعضی اصول مهم توجه داشت و دکوراسیون را بر اساس این نکات انجام داد. نقشه و پلان ویلا دوبلکس چگونه انجام می شود؟ ولی امروزه در سبک مدرن ویلا سازی به صورت یک صنعت در آمده است و هرکس بنا بر طبع و سلیقه خود می خواهد مکانی زیبا و مرتب برای گذراندن اوقات فراقت خود درست کند که در آنجا بتواند از همهمه ها و شلوغی فضای شهری بدور باشد. فضاهای داخلی باید به خوبی و در تناسب با بخش های دیگر قرار داشته باشند تا به زیبایی فضای داخلی بیفزایند. عوامل بسیاری می توانند در خطوط محوطه سازی ویلا تأثیر داشته باشند از لبه گذرگاه های عبور و مرور، لبه نهرهای مصنوعی تا جعبه و سبدهای گل، نرده ها، نوع چیدمان فضاهای سبز ،گل ها و گیاهان داخل آن که باعث شکل گیری این خطوط شده و ممکن است باعث زیبایی یا زشتی کار شوند. برای این منظور ، یک جعبه چوبی برجسته در طبقه دوم طراحی شده است که یک حیاط مستقل با مساحت 60 متر مربع با نمای فوق العاده از چشم انداز اطراف ایجاد می کند. همچنین برای محوطه سازی علاوه بر فضای سبز می توان از انواع آلاچیق با تنوع در شکل و سازه، نهر آب، استخر، گلدان ها و جعبه های گل که در فضا های خاصی قرار داده می شوند استفاده نمود.

استفاده از مبلمان کرم یا سفید و ترکیب آن ها با رنگ های سرد از جمله ویژگی ها و خصوصیات سبک ساحلی در دکوراسیون داخلی می باشد. یکی دیگر از مشخصه های طراحی ویلا مدرن، پلان آزاد است.اصلی که توسط لوکوربوزیه برای نخستین بار معرفی شده است.پلان آزاد به معنی وجود حداقل دیوار در داخل ساختمان است.این ویژگی مهم یک امتیاز بزرگ محسوب می شود برای کسانی که به ایجاد تغییر در دکوراسیون ویلای شان علاقه مند هستند.به راحتی میتوان چیدمان داخلی فضا را تغییر داد محل مبل ها، تلوزیون، نشیمن را به راحتی هرچه تمام تر عوض کنید و بدون هیچ هزینه اضافه ای یکنواختی را از بین ببرید. از ویژگی های این سبک می توان به استفاده از رنگ ها، دیوارکوب های قدیمی، صندلی های منبت کاری شده، مبلمان خاتم کاری شده، گلیم، فرش دستباف، ظروف مسی، نقاشی های دیواری، سرامیک های نقش دار، صندوقچه های بزرگ، سماورهای قدیمی، پرده های کلفت، گلدان های شمعی، حوضچه های ماهی و بالشتک های بزرگ از ویژگی های این سبک می باشد. شما می توانید به راحتی با استفاده از این سبک در ویلا یا منزل خود سلیقه ی خود را به رخ دیگران بکشید.

با بهره گیری از بالکن بزرگ در طبقه دوم، میتوان یک دید خوب نسبت به استخر و فضای سبز محوطه ایجاد کرد. به طور کلی ویلاهای این چنینی استخر و جکوزی در قلب خود دارند و از درب های شیشه ای برای دیزاین ویلا استفاده می کنند. دیدن طبیعت، سبزی و طراوت و تازگی گلها، جایگزین مناسبی ست برای نامطلوبی های زندگی شهرهای امروزی که به جرات می توان گفت زندگی را به حد سکونت صرف تنزل داده است. شکل قرار گرفتن سازه و پنجره ها نورگیرها باید طوری باشد که غروب و طلوع خورشید در آنها به وضوح قابل دیدن و تأثیر گذاری باشد و سازه به نحوی طراحی شود که در زمستان بیشترین استفاده از نور خورشید بشود. این گونه بنا ها به دلیل آنکه تقریباً سکونت کامل در آن ها وجود ندارد از نظر دکوراسیون و تقسیمات داخلی دارای استانداردهای خاصی هستند که در آن ها اجرا می شود. که می تواند به راحتی یک فضای لوکس، شیک و جذاب را در ویلا و یا خانه شما به وجود بیاورد. چرا که یک طراحی اصولی و صحیح پلان میتواند برای شما کیفیتی بی نظیر از طراحی داخلی ویلا برای شما به ارمغان بیاورد.