سرویس وب اس ام اس و پیام های کوتاه با API

وب سرویس پیام کوتاه در نرم افزار ایده پردازان به شما امکان ارسال، دریافت و مدیریت پیامک ها را از هر بستر نرم افزاری می دهد. این عبارت به این معنی است که با این روش می توانید تعداد پیامک های ارسالی و دریافتی، تحویل، تحویل برنامه ریزی شده، مشاهده بلیط و سایر موارد مرتبط را مدیریت و کنترل کنید. خدمات اینترنتی ارسال تکی و گروهی، سرویس ارسال پیامک منطقه ای و کدپستی، سرویس اینترنتی دفترچه تلفن، ارسال پیامک تبلیغاتی، خدمات ارسال پیامک، اطلاع رسانی، ارسال پیامک هوشمند و هماهنگ، منشی پیامک، خدمات اینترنتی مدیریت کاربر، پاسخگویی خودکار، یادآوری جلسات خودکار اعلان خرید و تحویل و سایر خدمات وب آماده از دیگر خدمات ارائه شده توسط سامانه API ارسال پیامک می باشد.

در ابتدای مقاله با مفاهیم (API) و وب سرویس آشنا شدید. همچنین ممکن است برای شما جالب باشد که در مورد ارتباط بین این دو بدانید. اگر چنین است، با ما همراه باشید زیرا ما در اینجا در مورد API ارسال پیامک یا به عبارت دیگر سرویس وب ارسال پیامک با (API) هستیم.

سرویس وب اس ام اس (API) چیست؟

اگر بخواهیم API ارسال پیامک را به زبان ساده تر توضیح دهیم باید بگوییم که از طریق چند خط کدنویسی وب سایت یا نرم افزار شما به سیستمی که از آن خدمات پیامک دریافت می کنید متصل می شود و امکان ارسال، دریافت و مدیریت را فراهم می کند. وضعیت پیامک تصور کنید با نرم افزار اتوماسیون (CRM)، وب سایت فروشگاهی، نرم افزار حسابداری یا هر نرم افزار دیگری کار می کنید. بدیهی است که در چنین نرم افزاری مجموعه ای از اقدامات با هدف دستیابی به هدف مجموعه مورد نظر صورت می گیرد.

وب سرویس پیامک

  • به طور کلی می توان گفت که مهم ترین کاربرد بردهای پیامک دارا بودن قابلیت اتصال به نرم افزارهای خارجی است که به سایر اپلیکیشن ها امکان ارسال پیامک در شرایط مختلف را می دهد.
  • سرویس اینترنت اس ام اس نقش بسزایی در زندگی افراد و فعالیت های کسب و کارهای مختلف دارد. اگر شما یکی از این افراد یا شرکت ها هستید، امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

به بیان ساده، زمانی که نرم افزار ارتباط خود را با این وب سرویس برقرار می کند، پیامی به وب سرویس ارسال می شود که باعث می شود یک تابع اجرا شود. بنابراین، سرویس اینترنت از محتوای پیامی که دریافت کرده است متوجه می شود که باید عملیات خود را شروع کند. سپس عملیات انجام شده و در نهایت نتایج با یک پیام اضافی (SOAP) به برنامه اصلی ارسال می شود.

کدام افراد یا شرکت ها از سرویس اینترنت پیامک استفاده می کنند؟

(API) در واقع به روش های اتصال به برنامه های دیگر اشاره دارد. همانطور که گفته شد، استفاده از API مربوط به یک زبان برنامه نویسی است. API ارسال پیامک که می توان آن را یکی از موارد استفاده (API) دانست، یک سیستم وب است که تهیه و طراحی آن به وب سرویس پیامک اختصاص دارد.

مهم نیست که چه فعالیت هایی انجام می شود، نکته مهم در اینجا این است که می خواهید در حین انجام آن برای مخاطبین خود پیامک ارسال کنید. برای اینکه بتوانید به طور خودکار از طریق (API) ارسال کنید، باید کدنویسی برای برقراری ارتباط بین نرم افزار و سیستم پیامکی که با آن کار می کنید ایجاد کنید و پیامک خود را ارسال کنید.

مزایا و کاربردهای وب سرویس پیامک چیست؟

یکی از دلایلی که ایده‌پرداز را متمایز می‌کند رایگان بودن وب سرویس پیامک در نرم‌افزار ایده‌پرداز است، به این معنا که برای فعال‌سازی سرویس ارسال پیامک نیازی به پرداخت هزینه‌ای ندارید. از جمله موارد دیگری که دسترسی به این سامانه پیامکی را تسهیل می کند و تمامی امکانات آن را در اختیار شما قرار می دهد، استفاده از سامانه ارسال پیامک در هر کجا که هستید یا بر روی هر سیستمی مانند تلفن همراه، تبلت یا لپ تاپ که دارید می باشد.

روش های اتصال سرویس اینترنت اس ام اس

(SOAP) مخفف عبارت Simple Object Access Protocol است. ناگفته نماند که کار با وب سرویس ها (REST) ​​بسیار ساده تر از وب سرویس های پیچیده مانند (SOAP) است. وب سرویس (SOAP) نوعی فرآیند انتقال اطلاعات بین برنامه ها است که به صورت پیام و از طریق پروتکل های موجود در اینترنت مانند (HTTP) انجام می شود.

ارسال اس ام اس با سرویس اینترنت

با گسترش استفاده از اینترنت، بدیهی است که کسب و کارهای زیادی مانند وب سایت ها یا فروشگاه ها ایجاد شده اند که از طریق فعالیت های آفلاین و آنلاین فعالیت می کنند. قطعاً پیامک هایی را در تلفن های خود دریافت کرده اید که مطمئناً از یکی از این مشاغل ارسال می شود. آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه این پیام های متنی به شما می رسد؟ بله همانطور که گفتیم وب سرویس پیامک نقش مهمی در این امر ایفا می کند. این نشان می دهد که کسب و کارها و وب سایت های مختلف قادر به ارسال پیامک به خط شما از طریق اینترنت و از طریق سامانه پیامک می باشند که این خود گواه بر نقش قدرتمند سرویس پیامک اینترنتی در زندگی بسیاری از افراد و کسب و کارها می باشد.

آخرین کلمه

به این مقاله اشاره کنید

(REST) ​​مخفف عبارت Representational State Transfer است. به طور خلاصه، این نوع وب سرویس که در اینترنت پیاده سازی می شود، اتصالی است که از مجموعه ای از دستورالعمل ها و سبک های معماری وب سرویس ها برای انتقال داده ها و ارائه API ها و خدمات عمومی با استفاده از یک فرآیند (HTTP) استفاده می کند.

همانطور که گفتیم، از میان خدمات متعدد ارائه شده توسط وب سرویس پیامک می توان به اطلاعیه های خرید و تحویل و احراز هویت مدیریت کاربر اشاره کرد. برای درک بهتر به مثال های زیر توجه کنید:

  • تصور کنید که با وارد کردن اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی و غیره، فرم هویت را در یک سایت مانند سایت فروشگاهی پر کرده و ثبت می کنید. پس از انجام مراحل ثبت نام، اطلاعات شما به عنوان کاربر ثبت می شود. برای اطلاع از اتمام مراحل ثبت نام، از طریق شماره ای که ثبت نام کرده اید، پیامکی در قالب کد تایید (نام کاربری و رمز عبور معمولا با آدرس اینترنتی) دریافت خواهید کرد. این کار با استفاده از سرویس احراز هویت مدیریت کاربر، یکی از سرویس های وب اس ام اس (API) انجام می شود.

اطلاعیه های خرید و ارسال از وب سایت فروشگاه

  • تصور کنید از سایت فروشگاهی مانند دیجی کالا خرید کرده اید و منتظر ارسال کالای خود هستید. هنگام خرید، رسید ثبت سفارش مشتری (کد سفارش محصول خریداری شده) دریافت می کنید و در زمان تحویل پیامک برای شما ارسال می شود. این سرویس با استفاده از پیام‌های خرید و ارسال، یکی از سرویس‌های وب سرویس پیام کوتاه (API) برای شما انجام می‌شود.
  • تصور کنید وقتی از حساب خود از طریق دستگاه خودپرداز پول برداشت می کنید یا به صورت آنلاین پول منتقل می کنید. با توجه به اینکه تراکنش مالی در هر دو حالت انجام شده است، برای شما یک پیام برداشت یا پیامک حاوی جزئیات تراکنش مالی شما ارسال می شود. این همان سرویس ارسال پیامک است.

API ارسال پیامک

وب سرویس از طریق پیامک (API) بسیار مفید است و امکانات و خدمات ویژه و ارزشمندی را ارائه می دهد. این بدان معناست که وب سرویس پیامک درگاهی ایجاد می کند که امکان ارسال و دریافت پیامک از طریق اینترنت را فراهم می کند. این شرایط با استفاده از پروتکل های استاندارد امکان پذیر شده و مکانیسم هایی را در اختیار ما قرار می دهد که از طریق آن بتوانیم ارتباط پیامکی بین سیستم های مختلف را فراهم کنیم. اگر می خواهید این مقاله را بهتر درک کنید، به مثال زیر توجه کنید:

پیش از این با مفهوم API ارسال پیامک (سرویس ارسال پیامک با API) و مزایا و کاربردهای آن آشنا شدید. دانستن روش های اتصال به سرویس اینترنت اس ام اس بسیار مهم است.

یک وب سرویس REST

وب سرویس SOAP

وب سرویس SOAP

API مخفف Application Programming Interface. این رابط برنامه نویسی نوعی رابط یا اتصال نرم افزاری است که امکان ارتباط بین دو برنامه کامپیوتری یا چند جزء نرم افزاری را فراهم می کند. یک API اغلب از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که به عنوان ابزاری برای برنامه نویسان در دسترس هستند.

[کل: ۰ میانگین: ۰]

اکنون که با مفهوم (API) آشنا شدید، ممکن است از خود بپرسید که وب سرویس چیست؟ به زبان ساده می توان گفت که وب سرویس ها کدهایی هستند که در زیر بستر وب مناسب قرار می گیرند و امکان انتقال و تبادل داده با سایر اپلیکیشن ها را فراهم می کنند.