روایتی دیدنی از لاکچری ترین رستوران های تهران

مهمترین آنها اسپرینگترپ/اسگرپترپ (نتیجه روح افتن که انیماترونیک اسپرینگ بانی را در اختیار دارد) در پنج شب با فردی ۳ و شبیهساز پیتزافروشی فردی فزبر، ویروس رایانه ای گلیچترپ در پنج شب با فردی و بورنترپ در پنج شب با فردی: نقض امنیتی بود. انیماترونیکهای کابوس: فردی کابوسی، بانی کابوسی، چیکای کابوسی، فاکسی کابوسی، فردبر کابوسی، کابوسی، پلاش ترپ، پسر بادکنکی کابوسی، منگل کابوسی، نایتماریون، بانی هالووینی، چیکای هالووینی، فردلس، دِرِدبر و گریم فاکسی. کارکنان رباتی: رباتهای نگهبان، رباتهای نقشهدهنده، رباتهای پارتی، رباتهای فضایی، رباتهای کابوسی، رباتهای مهد کودک، رباتهای کمدی، رباتهای کمکراننده، رباتهای مربی، رباتهای پیتزافروش، رباتهای کارگر، ربات شعبدهباز، ربات نانی، ربات سرور. انیماترونیکهای ماژول کنترل: جو کوچولو، شعبدهباز، سر انسانها و گیسپی. البته شاید فضای سالن قدیمی بودن آن را برایتان یاداوری نکند اما اگر بر سر میزهای در حیاط بنشینید رو به رویتان ساختمان عمارت را میبینید. ۳۰ سال پس از وقایع بازی اول، شخصیت اصلی آن در ترسهای فزبر در یک جاذبه ترسناک بر اساس پیتزافروشی قدیمی فردی فزبر کار میکند.

عدم حفظ سیستمها میتواند مشکلات زیادی را برای پخش کننده ایجاد کند، از جمله دوربینهای ناکارآمد و ناتوانی در پخش صدا برای فریب دادن انیماترونیک. خلاقیت در کفپوش یک ایده سرگرم کننده برای دکوراسیون رستوران است که به مهمانان شما کمک کنید تا با پست اینستاگرام خود کاری منحصر به فرد انجام دهند. او یک ماه پس از انتشار بازی اصلی، تیزری از دنباله را در وبگاه خود منتشر کرد و تا زمان انتشار دنباله به انتشار تیزر ادامه داد. و اگرچه نمیتوانند بازیکن را بکشند، اما میتوانند مانع از تهویه، صدا و سیستمهای دوربین شوند. در ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ خورشیدی، اسکات شروع به ارسال تصاویری در وبگاه خود کرد که در آن بازی دیگری از این سری را که در ابتدا پنج شب با فردی: فصل آخر نام داشت، منتشر کرد. رفتاری مانند خوشآمدگویی در بدو ورود مهمانان، راهنمایی آنان تا میز موردنظر و ارائه توضیحات لازم، ارائه منو و منتظر ماندن تا زمان سفارش، سرو غذا و پاسخ به سؤالات مهمانان با شیوه احترامآمیز و در آخر مشایعت آنان تا درب خروج و پرسیدن درباره میزان رضایت آنها ازجمله خدمات یک رستوران لوکس است. اطلاعاتی از ویژگیهای هر یک از این رستورانها ارائه شد که نشان میدهد، آنها در نوع خود بهترین هستند و در راستای رضایت مشتریهای خود نهایت سعیشان را به کار میبرند.

بازی اول حول شخصیتی به نام مایک اشمیت میچرخد، که به عنوان نگهبان شبانه در پیتزافروشی فردی فزبر شروع به کار میکند، جایی که انیماترونیکها در شب حرکت میکنند و ظاهراً هر کسی را که میبینند با فروکردن آنها در لباس یدکی انیماترونیک میکشند. در بازیهای اول، دوم، سوم، هفتم و هشتم، بازیکن یک پیام صوتی تلفنی از یک کارگر قبلی پیتزافروشی دریافت میکند که معمولاً به آن «مرد پشت تلفن» گفته میشود. در پایان بازی، جرمی چک حقوقی به تاریخ ۱۹۸۷ میلادی دریافت میکند (بدین ترتیب نشان میدهد که وقایع بازی قبل از پنج شب با فردی ۱ رخ میدهند)، و رستوران بسته میشود و مکان جدیدی قرار است در جای دیگری باز شود. در بازیهای اول، دوم، سوم، پنجم و ششم، مکان بازیکن مدت کوتاهی پس از پایان بازی بسته میشود. مدت کوتاهی پس از انتشار اولین بازی، اسکات شایعات در مورد یک دنباله را تأیید کرد. فضای بیرونی از شیشه سفید که در آن پوشش گیاهی را نشان می دهد ساخته شده است. حرکت انیماترونیکها به عنوان یک حالت برنامهریزی شده «رومینگ رایگان» برای پخش کننده توضیح داده میشود تا از قفل شدن سروموتورهای انیماترونیک جلوگیری شود. در نمای جدید از سیمان خاکستری به عنوان جدا کننده کافه از ساختمان های اطراف استفاده شد.

این نیمطبقه با طراحی چوبی بینظیر خود، فضایی دنج و عالی را برای برگزاری انواع مراسم ایجاد دکوراسیون داخلی رستوران مدرن ایرانی کرده است. در حالیکه در این منطقه بسیاری از کسانی که در حال راه اندازی رستوران هایی با غذای فرنگی و دکوراسیون های مدرن هستند، رستوران حستوران با یک سبک کاملا ایرانی و اصیل به همراه غذاهای ایرانی توجه همه را به خود جلب کرده است.نام این رستوران، حستوران می باشد. مدیریت رستوران نباید تنها به پذیرش مشتریان بیشتر توجه کنند. البته نباید فراموش کرد که استفاده بیش از حد از رنگ مشکی سبب تاریک و دلگیر شدن فضا میشود. با این حال، بازی پنجم منحصر به فرد است، زیرا رستورانی که بازی در آن جریان دارد، دنیای پیتزافروشی سیرکس بیبی، قبل از اتفاقات بازی به دلیل نشت گاز احتمالی بسته میشود.

شب سفارش نهایی در ابتدا قرار بود یک افزونه پس از راه اندازی برای شبیهساز پیتزافروشی فردی فزبر باشد؛ اما در نهایت به یک بازی مستقل تبدیل شد و در ۶ تیر ۱۳۹۷ خورشیدی منتشر شد. سیرکس بیبی به عنوان شخصیت بد اصلی سیستر لوکیشن و یک شخصیت بد پشتیبان در شبیهساز پیتزافروشی عمل میکند و از آن زمان به بعد در سایر بازیهای پنج شب با فردی یک شخصیت تکراری بودهاست. گفته میشود که مایکل افتن(Michael Afton)، پسر بزرگتر ویلیام افتن، قهرمان چندین پنج شب با فردی بودهاست و اولین حضور رسمی خود را در سیستر لوکیشن انجام داد. این مساله در طراحی دکوراسیون منزل کوچک نیز وجود دارد و براحتی با انتخاب پرده های مناسب، نصب آیینه بر روی دیوار، استفاده از وسایل چند منظوره و غیره می توان فضا را زیباتر و البته بزرگتر جلوه داد. بسیار مهم است که فضای رستوران شما به چه اندازه بوده و از چه متراژی برخوردار باشد، برای مثال در فضاهای بزرگتر می توان رستوران را به بخش های مختلف و حریم های خصوصی جداگانه تقسیم نمود ( خانوادگی و …. نورپردازی بیش از اندازه موجب خستگی چشم و ذهن می گردد، پس متعادل طراحی و اجرا کنید. قبل از هر چیز نور رستوران باید به گونهای باشد که همه مشتریان در هنگام غذا خوردن حس خوبی داشته باشند و فضا به اندازه کافی روشن باشد.

قهرمان اصلی بازی پنج شب با فردی: درخواست کمک، ونی است، یک آزمایش کننده بتا برای «تجربه مجازی فردی فزبر» که پس از برخورد با گلیچترپ در حین بازی، درنهایت توسط روح ویلیام افتن تسخیر میشود. پس از تکمیل مینیگیمهای مخفی، روح بچهها آزاد میشود. به نظر میرسد خصومت انیماترونیکها ناشی از تسخیر روح انتقام جویانه کودکانی است که در رستوران کشته شدهاند. پایان بد نشان میدهد که روح بچههای کشته شده هنوز در انیماترونیکها وجود دارد. پایان خوب با تکمیل مینیگیمهای مخفی حاصل میشود که در آن شخصیتهای انیماترونیک کیکی را به روح یک کودک غمگین میآورند. این بازی دارای دو پایان است: یک پایان خوب و یک پایان بد. در بازی اول، گفته میشود که پیتزافروشی تا پایان سال به دلیل «فاجعه ای که سالها پیش در آنجا رخ دادهاست» بسته میشود. بازیکنان باید از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح در یک شیفت شب در رستوران پیتزافروشی «جدید و بهبودیافته» فردی فزبر زنده بمانند، بدون اینکه مورد حمله انیماترونیکهایی قرار بگیرند که از اتاقی به اتاق دیگر سرگردان هستند. اما در سبک کلاسیک عناصر مجلل و گران قیمت و براق میتواند به عنوان بهترین گزینه ارائه شود. در نسخه موبایلی بازی هفتم، بازیکن میتواند به یک مینیگیم به نام «پرنسس کوئست» دسترسی داشته باشد که منشأ شخصیتی به نام وَنی(Vanny) را به تصویر میکشد.

در شبیهساز پیتزافروشی فردی فزبر، فاش میشود که انیماترونیک پاپت در اختیار شارلوت، دختر شریک تجاری سابق ویلیام افتن و یکی دیگر از بنیانگذاران فزبر اینترتیمنت، هِنری امیلی است که در چندین مینیگیم گفته میشود که اولین قربانی افتن است. بازیکن در دو شب اول از یکی از بنیانگذاران جاذبه ترسناک راهنمایی دریافت میکند و بقیه شبها به نوارهای ضبط شده قدیمی که توسط کارگران جاذبه پیدا شدهاست گوش میدهد. شخصیت اصلی و بد اصلی سریال، ویلیام افتن (William Afton)، مؤسس شرکت داخلی افتن روباتیکس الالسی، مسئول ایجاد انیماترونیکها و یکی از بنیانگذاران فازبر اینترتیمنت است. اگر در نزدیکی اقامتگاه و مجتمع پذیرایی کیخسرو اقامت دارید، رستوران سنتی کیخسرو یکی از بهترین رستورانهایی است که در کنار خوردن غذا میتوانید از نشستن در یک حیاط قدیمی لذت ببرید. نحوهی پذیرایی در این رستوران نیز بسیار خاص است. نسخه ویندوز فون نیز منتشر شد، اما به دلیل گرافیک پایین آن خیلی زود از آن خارج شد.

آجر داخل ساختمان میتواند تحسینبرانگیز و خیرهکننده باشد به شرط آن که طرح باقی المانها و مخصوصاً مبلمان با رنگ و طرح آجر نما همخوانی داشته باشد. آنها اغلب به عنوان توهم ارائه میشوند، با چند نمونه از جمله شخصیتی به نام فردی طلایی در بازی اول، مینیگیمهای ۸ بیتی در بازیهای دوم و سوم، آیتمهای تصادفی مختلف در نزدیکی تخت در بازی چهارم، طرحهای اولیه در بازی پنجم و ششم و یک مینیگیم به نام پرنسس کوئست در هفتم. قهرمان داستان یک شخصیت جدید به نام جرمی فیتزجرالد است که پس از شب ششم به امنیتی روزانه ارتقا مییابد و در «کاستوم نایت» جای خود را به فریتز اسمیت میدهد.

برای تزیین نمای کافی شاپ در فضاهای باز می توانید از عناصر دکوراتیو استفاده نمایید همچنین بهتر است روی میزها را به کمک گلدان های کوچک و شمع های تزیینی و … در این مطلب از رهی نو همه چیز را راجع به رستورانهای لاکچری کرمان برایتان گفتهایم. نسخههای پلیاستیشن ۴، ایکسباکس وان و نینتندو سوئیچ در ۸ آذر ۱۳۹۸ خورشیدی به همراه نسخههای جداگانه برای پنج شب با فردی ۱، ۲ و ۳ منتشر شدند. بازیکن باید از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح زنده بماند، آنها نمیتوانند اتاق را ترک کنند و باید از یک سیستم دوربین و دو در با چراغ برای دفاع از خود در برابر انیماترونیکها استفاده کنند؛ با قدرت محدود برای استفاده از ابزار خود.

بازی ششم همچنین حاوی یک ضبط صوت است که بازیکن را از طریق مکانیکهای گیمپلی هدایت میکند. اگر قصد دارید تا کیفیت مراسم را به حداکثر میزان خود برسانید، میتوانید بخش تراس را بهصورت کامل برای مهمانانتان رزرو کنید. مایک بعد از شب هفتم به دلیل «دستکاری در انیماترونیکها، بوی بد بدن و غیرحرفهای بودن عمومی» از کار خود اخراج میشود. همچنین گفته میشود که ونی شخصیت نِس (مخفف وَنِسا) است که در ایمیلهای پنج شب در فردی: تحویل ویژه ذکر شدهاست و به عنوان شخصیت بد اصلی بازی پنج شب با فردی: نقض امنیتی بازمیگردد و اکنون لباس خرگوش سفید را در حالی که حمل میکند، به دستور افتن به تن دارد. یک نسخه ویندوز فون نیز منتشر شد، اما به دلیل گرافیک بد از آن خارج شد. پنج شب با فردی ۳ در ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ برای مایکروسافت ویندوز منتشر شد و درگاههای اندروید و آیاواس به ترتیب در ۱۶ و ۲۱ اسفند منتشر شد. در طول بازی، یک کارمند ناشناس با جرمی تماس میگیرد تا به او نکاتی را در مورد چگونگی زندهماندن هر شب در حالی که در مورد تاریخچه رستوران صحبت میکند (همانند مرد پشت تلفن در بازی اول)، به او بدهد. در محدوده غرب تهران، رستورانی با نام رستوران دریایی نگین وجود دارد که بر اساس نظرات مشتریان، غذاهای دریایی بسیار خوشمزه و مقرونبهصرفهای را ارائه میدهد.