راهنمای تبلیغات خلاقانه برای فروش اضافی – پنل اس ام اس – سامانه پیامکی

مشاهده مزایای محصولات و نحوه استفاده بصری از آنها تاثیر زیادی در ذهن مخاطب می گذارد. چون مردم با دیدن عکسی آن را در ذهن خود ثبت می کنند و به آن بال و پر می دهند. بنابراین، مخاطب شما می تواند خود را در حال استفاده از محصول تصور کند و به راحتی بفهمد که چگونه نیازهای آنها برآورده می شود. از سوی دیگر، مخاطب ممکن است تمرکز خود را بر خواندن متن پیامک تبلیغاتی نداشته باشد و تنها متن را به صورت سطحی خوانده باشد; حتی با یک نگاه سطحی به یک تصویر، مغز آن را ذخیره و پردازش می کند. در نتیجه، حتماً از تصاویری استفاده کنید که مزایا یا عملکرد محصول را در تبلیغات خلاقانه به نمایش بگذارد.

در تبلیغات خلاقانه، یکی از راه های به چالش کشیدن مخاطب، استفاده از معماها، بازی ها یا معماها است. وقتی مخاطب را به چالش می‌کشید، تعامل با برند، محصول یا کسب‌وکار شما افزایش می‌یابد و در ذهن خود باقی می‌مانید. به عنوان مثال، برای تبلیغ کافی شاپ خود، می توانید یک پازل را به صورت آنلاین راه اندازی کنید و به افرادی که این معما را حل می کنند، با قهوه رایگان یا کد تخفیف پاداش دهید. با این روش مخاطب جذب کافه شما می شود و آن را به افراد دیگر معرفی می کند.

نمایش ویژگی های رقابتی؛ ارائه محصول به عنوان تنها راه حل نیاز مخاطب

برای تبلیغات خلاقانه باید از سرفصل های موثر استفاده کنید و مخاطب را با توجه به تبلیغ محصول به چالش بکشید تا در ذهن او بماند. همچنین محصول یا خدمات خود را به عنوان تنها راه حل نیاز او معرفی کنید تا فکر کند بهترین راه حل خرید محصول شما یا استفاده از خدمات شماست.

مخاطب از تبلیغات مختلف خسته شده و دیگر به آنها اهمیت نمی دهد. بنابراین در تبلیغات خلاقانه باید مخاطب را جذب و به مشتری تبدیل کنید. شروع تبلیغات خلاقانه می تواند برای بسیاری از مشاغل گیج کننده به نظر برسد. با کمک نکات کوچک و ساده می توانید نقطه شروع برنامه ریزی تبلیغاتی خلاقانه خود را پیدا کرده و فروش برند خود را افزایش دهید. تبلیغات اهداف مختلفی از جمله اطلاع رسانی، افزایش آگاهی از برند و ترغیب مشتریان به اقدامی مانند خرید محصول دارد. در نهایت باید با توجه به ماهیت و هدف تبلیغات از خلاقیت خود استفاده کنید. در این مقاله نکاتی را که برای تبلیغات خلاقانه باید رعایت کنید تا تبلیغات جذاب و پرباری داشته باشید را به شما می گوییم.

از عناوین خلاقانه برای جذب سریع مخاطب در تبلیغات استفاده کنید

تبلیغات سطح شهر خلاق؛  چالش مخاطب در فضاهای عمومی

بیلبوردهای خلاقانه؛ در جلب توجه مخاطب موثر است

استفاده از تکنیک انتقال حس در تصاویر تبلیغاتی را به عنوان یک راه حل دائمی در ذهن مخاطب ارائه کردیم و تاثیر آن را در برندسازی و افزایش فروش توضیح دادیم. در پایان نمونه هایی از تبلیغات خلاقانه را بررسی کردیم. اگر چیزهای دیگری می دانید که به خلاقیت در تبلیغات کمک می کند، از طریق کادر زیر با ما در میان بگذارید. همچنین سایر مقالات وبلاگ فراز اس ام اس را برای ایده های تبلیغاتی بیشتر مطالعه کنید.

عنوان یک نشریه خلاق؛  اولین عامل جذابیت در تبلیغات

افزایش تعامل مخاطب با برند یکی از مهم ترین اصول تبلیغات خلاقانه است

بسیاری از افراد در برابر تبلیغات مقاوم هستند و از انواع مختلف آن خسته شده اند. بنابراین تبلیغی که فقط محصولی را با متن خاص ارائه می کند و با لحنی بسیار خشک مزایای آن را توضیح می دهد مشتری جذب نمی کند. برای تبلیغ محصول خود باید ببینید چه بخشی از محصول شما دوست داشتنی و متفاوت است. سپس تبلیغات خلاقانه ای اجرا کنید که تمرکز بیشتری روی آن دارند. در زیر چند تبلیغ خلاقانه در سطح شهر برای ایده گرفتن قرار داده ایم.

استفاده از فضاهای شهری برای تبلیغات خلاقانه تر

وقتی تصویری را می بینید و احساسی به دست می آورید، با هر بار دیدن هر عنصری از تصویر، آن حس اولیه به شما منتقل می شود. تصاویر به خوبی احساسات را منتقل می کنند و بنابراین بهترین ابزار برای برندسازی هستند. همچنین اگر می خواهید برای پیشبرد فروش موثر متفاوت و خلاق باشید، استفاده از تصاویر تاثیرگذار کمک زیادی به شما می کند.

ایده هایی برای تبلیغات خلاقانه در شهر و جذب مخاطب

نمایش تصاویر محصولات و نام آنها در بیلبوردها تکراری و خسته کننده شده است. برای اینکه تبلیغات در نگاه اول تاثیرگذار باشد و نظر مخاطب را به خود جلب کند، از ترکیب عناصر اطراف بیلبورد با تصویر استفاده کنید. در این صورت تبلیغ شما در نظر مخاطب متفاوت بوده و مورد توجه قرار می گیرد.

تبلیغات خلاقانه؛ تجربه جذب مخاطب و مشتری بیشتر

در نهایت، با استفاده از عباراتی مانند «الان خواهیم فهمید!»، «بهترین رازها فاش شد!» یا «فروش شگفت انگیز را از دست ندهید!» که به مخاطب اطلاع می دهد که محصول جدید یا تخفیف ویژه ای در انتظار اوست. همچنین استفاده از ضرب المثل ها یا اصطلاحات عامیانه به جذب مشتری و ماندگاری محصول شما در ذهن او کمک می کند.


تبلیغات خلاقانه؛  جذب مشتریان بیشتر و فروش بیشتر
راهنمای مطالعه

تبلیغات خلاقانه؛  ارائه محصول به عنوان تنها راه حل نیاز مشتری

ارائه مزایای محصول به روش های خلاقانه؛ یک اصل مهم برای جلب توجه مخاطب

تبلیغات موثر؛  معرفی مزایا و نحوه استفاده از محصول در تبلیغات خلاقانه

اهمیت تصاویر؛ استفاده از تصاویر چشمگیر برای تبدیل مخاطب به مشتری

محصول یا خدمات خود را طوری ارائه دهید که گویی فقط نیاز مخاطب شما را برطرف می کند و هیچ محصول دیگری رقیب شما نیست. در این صورت کالا یا خدمات شما برای مخاطب خاص می شود و آن را از دست نمی دهد. در نتیجه این اقدامات، مخاطب مشتری شما می شود. برای خاص بودن محصولات و برند، شعار برند بسیار مهم است. کلماتی مانند منحصر به فرد، منحصر به فرد، اولین و منحصر به فرد را می توان در تبلیغات خلاقانه برای نشان دادن خاص بودن محصولات به کار برد.

عناوین و تصاویر در تبلیغات مانند بنرها بسیار مهم است که در اولین نگاه مخاطب دیده شود. اولین متن یا تصویری که بتواند نظر مخاطب را به خود جلب کند باید جذاب باشد و ذهن را درگیر کند. به عبارت دیگر، عنوان یا تصویر بنر باید به عنوان یک قلاب عمل کند.

علاوه بر بیلبوردها، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس، پارک ها و مراکز تفریحی فضاهای شهری با پتانسیل بالایی برای تبلیغات خلاقانه هستند. در مکان‌هایی مانند ایستگاه‌های اتوبوس که افراد زمان بیشتری برای تعامل با تبلیغات دارند، مزایای محصول خود را به چالش بکشید یا مفید بودن محصول را نشان دهید. به عنوان مثال، یکی از تولیدکنندگان شیشه شکن، برای تبلیغ محصول خود مقداری پول در دیوارهای شیشه ای ایستگاه اتوبوس گذاشته و روی آن نوشته است که هرکس بتواند شیشه را بشکند، تمام پول را دریافت می کند.

اگر عنوان تبلیغ مخاطب را به خود جلب کند، محتوای سایر بخش ها نیز مورد توجه آنها قرار می گیرد و امکان تبدیل مخاطب به مشتری بسیار افزایش می یابد. از طرفی در تبلیغات متنی مانند تبلیغات پیامکی فقط تیتر در نگاه اول مخاطب را جذب و تشویق به بازکردن پیام می کند. برای تبلیغات پیامکی، همیشه ابتدا یک پیامک آزمایشی از طریق پنل ارسال پیامک برای خود ارسال کنید و عنوان آن را در موقعیت گیرنده بررسی کنید.