خط خدمات چیست و چه کاربردی برای سازمان ها و شرکت ها دارد؟

شماره خدمات متعلق به شرکت ها، ادارات و سازمان هایی است که در زمینه تخصصی آن مجموعه پیامک هایی با محتوای عمومی و اختصاصی ارسال می کنند. این افراد مخاطب و داوطلب دریافت چنین پیام هایی هستند. اگر صاحب یک سازمان خاص و قانونی هستید برای دریافت این خط باید مراحل زیر را طی کنید. برخی از کاربردهای خطوط شهری شامل موارد زیر است:

 • ارسال پیامک از طریق وب سایت و اپلیکیشن جهت ارسال کد فعال سازی یا تشکر از خرید و ثبت نام
 • ارسال پیامک جهت یادآوری پرداخت بدهی از طریق پنل پیامک یا سرویس وب سایت
 • اطلاع رسانی به دانشگاه ها، مدارس و کالج ها برای ایجاد کلاس و سایر موارد
 • ارسال پیامک یادآور تمدید بیمه به شرکت های بیمه
 • پیامک های تبریک تولد به صورت خودکار توسط دفترچه تلفن ارسال می شود.
 • پیامک ها جنبه اطلاع رسانی دارند و کاربر باید منتظر ورود به سرویس های مختلف باشد.

شرایط پذیرش و استفاده از خطوط خدماتی

اگر قصد دارید از سامانه پیامکی برای ارسال پیامک خدماتی و اطلاع رسانی به مشتریان استفاده کنید، این مقاله را دنبال کنید. اکثر فروشگاه‌های آنلاین و بانک‌ها از خطوط خدمات برای ارسال کدهای تأیید، اعلان‌های برداشت و سپرده، رمزهای عبور یک‌بار مصرف و موارد دیگر استفاده می‌کنند. اخذ خطوط خدماتی فقط برای ارگان ها و سازمان های دولتی و خصوصی امکان پذیر است و بهره برداری از آن مستلزم انتقال مراحل قانونی و مصوبات دولتی است. به همین دلیل نمی توان آن را توسط افراد عادی اداره کرد.

خط خدماتی برای شرکت ها و سازمان هایی که برای اطلاع رسانی و ارائه خدمات به افراد خود پیامک ارسال می کنند راه اندازی می شود. مخاطب این نوع پیام ها همیشه افرادی هستند که با رضایت خود قصد دریافت پیامک دارند. به عنوان مثال، ممکن است به یک فروشگاه پوشاک رفته باشید و فروشنده از شما بخواهد شماره تماس، تاریخ تولد و غیره را به آنها بدهید. وقتی این کار را انجام می دهید به این معنی است که قصد دارید چند پیامک با رضایت خود دریافت کنید.

مراحل خدمات خطوط تبلیغاتی

خط خدمات اشتراک برای افرادی در نظر گرفته شده است که شرکت ثبت شده ندارند و فقط وب سایت یا اپلیکیشن دارند. اگر این افراد بخواهند برای مشتریان خود پیامک ارسال کنند، باید از خطوط خدمات مشترک استفاده کنند. پیامک هایی مانند ثبت نام، ارسال کد تایید، تایید دو مرحله ای، ورود و پیگیری خرید و ارسال کد ارسال را می توان از این طریق انجام داد. با استفاده از خط سرویس مشترک، چنین مشکلاتی برای کاربران حل می شود. این خطوط انحصاری نیستند و امکان ارسال به لیست سیاه مخابرات را نیز دارند.

پیام های متنی خط خدمات می تواند شامل موارد زیادی باشد. از تخفیف های فروشگاه گرفته تا اطلاعیه های قرار ملاقات کلینیک و بیمه تا اطلاعات تخلفات خودرو و بسیاری موارد دیگر. هر پیامکی که بدون رضایت صاحب شماره و بدون اطلاع وی ارسال شود، پیامک تبلیغاتی نامیده می شود. به این ترتیب افراد می توانند درخواست انصراف از این پیام ها و عدم دریافت آن ها را داشته باشند. خط خدمات در واقع نوعی خطوط اختصاصی است که با دریافت مدارک قانونی از اپراتورها منتقل می شود. در خط خدمات ارسال تبلیغات و اس ام اس تخفیف و خیلی موارد دیگر ممنوع است. در این پیام ها فقط کاربران باید مطلع شوند.

فایده خط خدمات چیست؟

برای بسیاری از ما این سوال مطرح است که چگونه می توانیم اس ام اس خود را به لیست سیاه ارسال کنیم؟ چگونه می توانیم برای افرادی که شماره ما را برای ارسال تبلیغات مسدود کرده اند پیامک ارسال کنیم؟ پاسخ این سوال واضح است و یکی از بهترین راه ها استفاده از خط سرویس است. بر اساس اعلام شرکت ارتباطات، شماره های ارسال پیامک به دو شعبه تبلیغاتی و خدماتی تقسیم می شوند. شماره های تبلیغاتی که همه ما می دانیم. همان شماره هایی که اغلب با دریافت پیامک های تبلیغاتی در گوشی های خود می شناسیم. از این شماره ها برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده می شود و برای اشخاص حقیقی و حقوقی قابل استفاده است. از طرفی در مورد تعداد خطوط خدماتی متعلق به شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی است.

خط خدمات چیست؟

به این مقاله اشاره کنید

یکی از مهم ترین شرایط استفاده از خطوط خدماتی این است که پیامک فقط برای افرادی ارسال شود که داوطلب هستند و مایل به دریافت پیام هستند. به این ترتیب امکان ارسال پیامک تبلیغاتی به لیست سیاه یا شماره های مخابراتی وجود نخواهد داشت. در نتیجه می توان برای افرادی که قصد استفاده از خدمات شرکت یا سازمان مورد نظر خود را دارند، پیام ارسال کرد. برخی از کاربردهای خطوط شهری شامل موارد زیر است:

 • ارسال کد فعال سازی
 • یک کد تایید دو مرحله ای ارسال کنید
 • از فروشگاه اینترنتی خرید کنید
 • یادآوری تاریخ سررسید بیمه و حق بیمه
 • تولدت مبارک از فروشگاه
 • یادآوری برای قرار ملاقات با پزشک یا آزمایشگاه
 • دانشگاه ها و مدارس
 • دریافت و واریز وجه به حساب بانکی
 • و بسیاری موارد مشابه دیگر

خطوط خدمات مشترک

برخی تصور می کنند سرعت ارسال پیامک از طریق سرویس خط خدمات کمتر از خطوط تبلیغاتی است. هر چند که اصلا اینطور نیست و سرعت ارسال و دریافت پیامک ربطی به نوع خط ندارد. همچنین لازم به ذکر است که تعداد خطوط سرویس ثابت بوده و تغییر نمی کند. سیستم نظارت هوشمند آن نیز تضمین می کند که هیچ مشکلی در روند ارسال پیامک ایجاد نشود. برخی از مزایای استفاده از خدمات پیامکی شامل موارد زیر است:

 • ارسال پیامک به تمام مخاطبین و حتی کسانی که شماره شما را مسدود کرده اند.
 • جلوگیری از نارضایتی مشتریان و اعلام وفاداری به برند نسبت به آنها
 • امکان ارسال پیام کوتاه انبوه بدون محدودیت در تعداد گیرندگان
 • اجتناب از طولانی شدن مدت و امکان استفاده فوری از خدمات مختلف پیامکی

پرسش های رایج

خط خدمات چیست؟

سرویس پیامک

پیام های خاص با محتوای آموزنده از طریق مجموعه ها برای افرادی که قصد دریافت چنین پیام هایی را دارند ارسال می شود. محتوای کلی خط خدمات پیامکی اطلاع رسانی و ارائه خدمات به مخاطبین و مشتریان است. بر اساس اعلام شرکت ارتباطات سلولی ایران، از اول اردیبهشت ماه 1392 شماره های ارسال پیامک در دو شعبه خدماتی و تبلیغاتی طبقه بندی شده است.

شما باید یک شخص حقوقی یا سازمانی برای خدمات رسانی به خطوط خود داشته باشید. سپس با پرکردن یک سری فرم و وارد کردن اطلاعات با مهر و امضا، درخواست خود را برای سرویس خط ارسال کنید. با وارد کردن کارت ملی و شماره ثبت شرکت، خط پیامک شما به خط خدمات تبدیل می شود. همچنین برای دریافت خط خدمات باید تعهدنامه ارائه و به مبلغ مشخصی سفته ارائه دهید. نکته قابل توجه این است که درخواست خط سرویس برای افراد حقیقی از اپراتورها به هیچ وجه قابل قبول نیست.

حالا بسته به تعداد شما و خدماتی که ارائه می دهد، آن خط در اختیار شما قرار می گیرد. در برخی موارد می توانید با فعال کردن ماژول خط سرویس، خط سرویس سریع را دریافت کنید. لطفا توجه داشته باشید که در این موارد خط خدمات به عنوان اعتماد و اتصال موقت به وب سایت یا اپلیکیشن شما به شما منتقل می شود. نکته مهم این است که نباید با خط سرویس پیامک تبلیغاتی ارسال کنید.

شرایط استفاده از خط خدمات چیست؟

اگر تا به حال به عنوان یک شخص حقوقی با یک سامانه پیامکی کار کرده باشید، متوجه ارسال کدهای فعال سازی یا پیامک های مهم برای افرادی شده اید که شماره را مسدود کرده اند. این وضعیتی است که سرویس پیامک تبلیغاتی شما توسط این افراد مسدود می شود. در این صورت با تبدیل خط تبلیغات به سرویس می توانید گزینه ارسال پیامک به آنها را فعال کنید.

در این صورت شما برای دریافت این پیامک داوطلب شده اید. همه ما این را در زمان های مختلف تجربه کرده ایم. برای مثال چنین کدی هنگام خرید آنلاین از دیجی کالا برای ما ارسال می شود. ما در هنگام درخواست بیمه، برداشت و واریز وجه از حساب بانکی و بسیاری موارد مشابه دیگر اتفاق مشابهی را تجربه کردیم. اما ببینیم شرایط دریافت خط خدمات برای شرکت ها و سازمان ها چیست؟

تا اینجا گفتیم که مردم می توانند پیام هایی را از خطوط خدماتی دریافت کنند که داوطلبانه دریافت کرده اند. به عنوان مثال، شما عضو یک وب سایت می شوید و برای تأیید هویت خود باید کدی را در وب سایت وارد کنید. این کد از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. بنابراین، شما باید این کد را از طریق تلفن همراه خود دریافت کنید. وقتی شماره موبایل خود را وارد می کنید، یک کد از طریق پیامک برای شما ارسال می شود.

خط خدماتی برای شرکت ها و سازمان هایی که برای اطلاع رسانی و ارائه خدمات به افراد خود پیامک ارسال می کنند راه اندازی می شود. مخاطب این نوع پیام ها همیشه افرادی هستند که با رضایت خود قصد دریافت پیامک دارند.

استفاده از خط خدمات چیست؟

 • ارسال کد فعال سازی
 • یک کد تایید دو مرحله ای ارسال کنید
 • از فروشگاه اینترنتی خرید کنید
 • یادآوری تاریخ سررسید بیمه و حق بیمه
 • تولدت مبارک از فروشگاه
 • یادآوری برای قرار ملاقات با پزشک یا آزمایشگاه
 • دانشگاه ها و مدارس
 • دریافت و واریز وجه به حساب بانکی

خط خدمات اشتراک چیست؟

خط خدمات اشتراک برای افرادی در نظر گرفته شده است که شرکت ثبت شده ندارند و فقط وب سایت یا اپلیکیشن دارند. اگر این افراد بخواهند برای مشتریان خود پیامک ارسال کنند، باید از خطوط خدمات مشترک استفاده کنند.

برای دریافت خط خدمات باید به عنوان یک شخص حقوقی اقدام کنید. به این ترتیب لازم است شناسنامه ملی و شماره ثبت شرکت خود را وارد کرده و مقدار مشخصی از سفته را تضمین کنید. مبلغ سفته بستگی به نوع شماره و خدمت شما دارد و می تواند شامل داده های مختلف و متغیر باشد. حدود دو تا شش ماه طول می کشد تا خط تبلیغاتی شما به خط خدمات تبدیل شود.

[کل: ۰ میانگین: ۰]