بک لینک چیست و چگونه بک لینک بسازیم؟ به زبان ساده + فیلم آموزشی فرادرس مجله‌-بک لینک گلدلینک

بنابراین تصمیم گرفتم چیزی که یاد گرفتم را در قالب یک راهنمای جامع در پست به اشتراک بزارم. و بعد از 2 هفته ی پر زحمت، بالاخره تونستم 200 فاکتور رنک دهی گوگل را در بیارم که در الگوریتم های گوگل از آن ها استفاده شده. و در این بخش به شما نشان می دهم که چگونه یک آهن ربای لینک درست کنید.

نقش بک لینک در سئو سایت

لینک اسپم برای ایجاد بک لینک در صفحات و وب‌سایت‌ها بدون توجه به زمینه یا تجربه کاربر برای دستکاری رتبه‌بندی موتورهای جستجو به کار می‌رود. هنگامی که مردم در حال خواندن مطالب آنلاین هستند، متوجه لینک‌ها می‌شوند. اگر ببینند که نام برند و وب‌سایت شما بارها و بارها در یک مقاله ذکر شده است، برند شما به طور خودکار با موضوع مقاله در ذهن آن‌ها مرتبط می‌شود. همان‌طور که موتورهای جستجو لینک‌های سایت شما را تشخیص می‌دهند و نشان می‌دهند که سایت شما اطلاعات مفیدی دارد، کاربران نیز آن را می‌بینند و با گذشت زمان به برند شما علاقه‌مند می‌شوند. در این مقاله فهمیدیم که بک لینک چیست ، بک لینک در سئو چه تاثیری دارد و چه کارهایی می‌توان برای گرفتن بک لینک و لینک سازی انجام داد. اگر از روش‌های گفته شده در این مطلب استفاده نمایید قطعا بکلینک های زیادی از طرف سایت‌های دیگر دریافت خواهید کرد.

به طور مثال اگر بک‌لینک را در بخش‌های پایینی صفحه قرار دهید یا رنگ و فونت آن را همانند سایر بخش‌های متن تنظیم کنید و متن لینک هم جذاب نباشد، به طور قطع بک لینک سایت با عملکرد پایین خواهید داشت. در ابتدا، هبستگی تعداد بک‌لینک‌های فالو قدری ضعیف‌تر از تعداد کل بک لینک سایت است. این مورد نشان می‌دهد که گوگل ارزش بیشتری برای برخی از لینک‌های «nofollow» حاصل از صفحات قدرتمند قائل است. به بیان ساده‌تر، بهتر است به جای این‌که ۱۰۰۰ بک‌لینک از یک دامنه دریافت کنید، ۱۰۰ بک لینک سایت را از ۱۰۰ سایت مختلف کسب کنید. در نمودار زیر، تعداد لینک از یک دامنه در مقابل قدرت بک‌لینک نشان داده بک لینک چیست شده است.

شبکه‌های اجتماعی را برای بک لینک فراموش نکنید

بنابراین می‌توان گفت مکان‌هایی مثل متن اصلی صفحه و لینک‌های ابتدایی از ارزش بالاتری برخوردارند. اما این در واقع یک تأثیر غیرمستقیم بک لینک در سئو محسوب می‌شود. تأثیر اصلی و مستقیم بک لینک در سئو چیز دیگری است؛ مسئله اینجاست که یک سایت فقط زمانی می‌تواند از سایت‌های دیگر بک لینک بگیرد که محتوای جدید، جالب توجه یا معتبری داشته باشد. در غیر این صورت، هیچ سایتی به یک محتوای بی‌ارزش یا تکراری لینک نخواهد داد.

بک لینک چیست و چگونه بک لینک بسازیم؟ به زبان ساده + فیلم آموزشی فرادرس مجله‌-بک لینک گلدلینک

بعبارتی، اگر می‌خواهید در صفحات نتایج جستجو SERPs رتبه بالایی داشته باشید، روی گرفتن بک لینک های باکیفیت تمرکز کنید. در مقاله عوامل رتبه‌بندی موتور جستجو می‌توانید با فاکتورهایی که گوگل یا سایر موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی صفحات در نظر می‌گیرند آشنا شوید. استفاده از لینک‌ها در الگوریتم‌های موتورهای جستجو، موضوع تازه‌ای نیست.

  • این لینک به این معنی است که گوگل و یا رباتهای جستجوی این لینک را تا مقصد دنبال کرده و این نوع بهترین لینک است و بیشترین تاثیر را در سئو دارد.
  • یک آموزش پروژه محور که استراتژی بک لینک به نام “تکنیک آسمان خراش” را شرح دادم.
  • محبوبیت ویرگول اینقدر زیاد شده است که در حال حاضر هزاران نفر در آن عضو هستند و مطالب مختلف منتشر می‌کنند و خیلی از این نوشته‌ها به نتایج اول گوگل راه پیدا می‌کنند.
  • اما لازم است در ابتدا فروم‌های مرتبط با موضوع محتوا و وب‌سایت را پیدا کرد و سپس با رعایت قوانین، اقدام به انتشار آن‌ها نمود.