بررسی محدودیت ارسال و تعداد پیامک مجاز در اپراتورهای مختلف

این روزها یکی از راحت ترین و مقرون به صرفه ترین روش های تبلیغاتی برای هر نوع کسب و کاری ارسال پیامک تبلیغاتی است. البته با این روش اپراتورها هم تعداد پیامک مجاز در روز از پیش تعیین شده بودند. در واقع استفاده از این روش محدودیت ها و شرایط خاص خود را دارد که در این مقاله قصد بررسی آن ها را داریم.

ارسال پیامک از طریق سیم کارت شخصی علاوه بر محدودیت ارسال، معایب دیگری نیز دارد. هزینه بالای پیامک و سرعت ناکافی ارسال از دیگر مشکلاتی است که ممکن است در ارسال پیامک انبوه با سیم کارت شخصی وجود داشته باشد.

بنابراین با کمک سامانه پیامکی و خرید پنل پیامک می توان این مشکل را برطرف کرد. سرعت بالا، نرخ مناسب، ارسال پیامک هوشمند و گیرندگان نامحدود همگی از مزایای استفاده از سامانه پیامکی است. با استفاده از این سامانه امکان تغییر نحوه ارسال و ارسال به صورت جداگانه و عمده نیز وجود دارد.

تاثیر ارسال پیامک انبوه با استفاده از پنل اس ام استاثیر ارسال پیامک انبوه با استفاده از پنل اس ام اس

مسئله مهم دیگر این است که اکثر مشتریان کمتر به شماره تلفن های شخصی اعتماد دارند. همچنین ممکن است برند شما را غیرقابل اعتماد جلوه دهد.

بررسی محدودیت ارسال در اپراتورهای مختلفبررسی محدودیت ارسال در اپراتورهای مختلف

با استفاده از خدمات برد پیامک، پیامک های انبوه به شماره های خاصی ارسال می شود. هدف از این پیامک ها اطلاع رسانی یا تبلیغات است. در نتیجه انتخاب گروه هدف هنگام ارسال پیامک زیاد آسان است. به عنوان مثال، انتخاب افراد بر اساس فیلترهایی مانند سن، شغل یا یک ویژگی خاص آسان است.

خلاصه

یکی از گلایه های رایج اکثر مشترکان تلفن همراه دریافت پیامک های تبلیغاتی از شماره های تبلیغاتی بود که دردسرهای زیادی را برای مردم به همراه داشت. از این رو سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای رفع این مشکل به تمامی اپراتورهای تلفن همراه اعلام کرده است که فرصتی فراهم شود تا مشترکان از دریافت پیامک تبلیغاتی رضایت خود را پس بگیرند.

همانطور که گفته شد از سال 2018 به بعد محدودیت ارسال پیامک تعیین شد و تعداد پیامک مجاز در روز برای یک سیم کارت شخصی در اپراتورهای مختلف مشخص شد. بر اساس این قانون، ارسال پیامک انبوه با سیم کارت شخصی امکان پذیر نیست مگر اینکه از پنل پیامک یا برخی از اپراتورهای مجاز استفاده کنید که این نیز شرایط خاص خود را دارد.

این روزها بسیاری از افراد برای بازاریابی محصولات خود و معرفی برند خود به ارسال پیامک تبلیغاتی روی آورده اند. شاید ارسال پیامک ساده به نظر برسد، اما شرایط و گزینه های خاصی برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال، برخی از افراد برای ارسال پیامک تبلیغاتی از شماره شخصی استفاده می کنند تا این روش ارزان تر و اقتصادی تر شود.

بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، خدمات پیامک انبوه از جمله خدمات تبلیغاتی است که توسط یک فرستنده خاص از طریق شبکه های ارتباطی ارسال می شود. بنابراین پیامک بدون درخواست قبلی کاربران و یا دریافت وجه پرداختی از سوی آنها ارسال خواهد شد.

آره. بر اساس ضوابط مصوب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، محدودیتی برای ارسال پیامک از سیم کارت های شخصی وجود دارد. بر اساس این قانون تعداد پیامک مجاز در شبانه روز در اپراتورهای مختلف معادل 80 پیامک است.

  1. چگونه می توان تعداد زیادی اس ام اس را همزمان و با سرعت بالا ارسال کرد؟

حال ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا امکان ارسال پیامک یا خدمات تبلیغاتی از طریق شماره موبایل شخصی وجود دارد؟ اگر پاسخ مثبت است تعداد پیامک مجاز در روز چقدر است؟

به این مقاله اشاره کنید

بر اساس آیین نامه مصوب فعلی، سقف مجاز ارسال پیامک 80 عدد در روز می باشد. اپراتورهای تلفن همراه نیز از آوریل 2018 این قانون را اجرا کرده اند.

لزوم محدودیت ارسال و تعداد پیامک مجاز در روز برای سیم کارت های شخصی

بنابراین اگر شرکتی برای تبلیغ محصولات خود پیامک تبلیغاتی از سیم کارت شخصی ارسال کند، امکان شکایت مشترکان تلفن همراه وجود دارد. در نتیجه با ثبت شکایت، سیم کارت در لیست سیاه یا مسدود می شود. اما در صورت عدم وجود شاکی سیم کارت قابل رفع انسداد است.

روش حذف محدودیت ارسال و خلاص شدن از تعداد پیامک مجاز در روز

محدودیت ارسال پیامک در سال ۱۳۹۷ توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای سیم کارت های شخصی تعیین شد. بر اساس این قانون نمی توان پیامک انبوه را با استفاده از سیم کارت شخصی ارسال کرد. بنابراین برای استفاده از این روش، صاحبان مشاغل مختلف نیاز به استفاده از پنل پیامکی دارند و یا به عنوان اپراتورهای مجاز توسط اپراتورهای تلفن همراه شناخته می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

امکان ارسال پیامک تبلیغاتی با استفاده از سیم کارت شخصی

تعداد پیامک مجاز در روز

در پاسخ به این سوال می توان گفت که بله می توان از سیم کارت شخصی برای ارسال پیامک استفاده کرد اما بار قانونی ارسال پیامک از طریق سیم کارت شخصی بسیار زیاد است. همچنین محدودیتی برای ارسال پیامک برای سیم کارت های شخصی وجود دارد. بنابراین امکان ارسال پیامک بیش از سقف مجاز به این خطوط وجود ندارد. در صورت عدم رعایت این موضوع، پیگیری سریع از سوی مراجع قانونی انجام خواهد شد.

موضوع بازاریابی پیامکی یکی از مواردی است که این روزها نقش موثری در روند بازاریابی و تبلیغات محصولات کسب و کارها داشته است. با توجه به استقبال زیاد مردم، حجم پیامک های ارسالی با انواع سیم کارت ها به حداکثر خود رسیده است. بنابراین بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی و همچنین بر اساس مقررات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارسال پیامک انبوه با استفاده از سیم کارت شخصی ممنوع است.

با خرید تابلو پیامک از سامانه های پیامکی مطمئن از جمله ایده پردازان می توانید همزمان پیامک انبوه ارسال کنید.

  1. آیا خرید برد پیامک از سامانه های پیامکی ارزش دارد؟

بر این اساس سامانه 800 با اپراتورها راه اندازی شد تا درخواست پیامک ناخواسته لغو شود. با استفاده از این سامانه دست سوء استفاده کنندگان از بازار تبلیغات از گوشی مردم کوتاه شده است. تا این که دوباره افراد سوءاستفاده گر راه دیگری برای ارسال پیامک تبلیغاتی پیدا کردند. به این ترتیب با استفاده از سیم کارت شخصی برای ارسال پیامک تبلیغاتی شروع به کار کردند. این امر منجر به تنظیم تعداد پیامک مجاز در روز با استفاده از سیم کارت های شخصی در تمامی اپراتورها شد.

قانون مجازات ارسال پیامک انبوه با سیم کارت شخصیقانون مجازات ارسال پیامک انبوه با سیم کارت شخصی

در این مقاله به محدودیت ارسال و همچنین تعداد پیامک مجاز در روز برای سیم کارت های شخصی پرداختیم. بعداً یک روش جایگزین مناسب ارائه شد که استفاده از بردهای پیامکی است. با توجه به مطالب بالا متوجه شدیم که با کمک سامانه پیام کوتاه امکان ارسال پیامک به مشتریان به صورت تجاری یا منطقه ای وجود دارد. همچنین می توانید یک برنامه زمان بندی مشخص برای ارسال پیامک ها تنظیم کنید تا به موقع ارسال شوند.

پرسش های رایج

  1. آیا ارسال پیامک انبوه با تلفن همراه محدودیتی دارد؟

آره. در واقع می توان گفت یکی از مزایای استفاده از این سیستم ها قیمت مناسب آن نسبت به ارسال پیامک از شماره های شخصی است.

[کل: ۰ میانگین: ۰]

روش های مفید و موثری برای رهایی از مشکل محدودیت ارسال و همچنین تعداد پیامک مجاز در روز وجود دارد. خرید پنل اس ام اس ابزار مناسبی است که با آن می توانید علاوه بر ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه و معرفی خدمات به مشتریان، نام برند خود را زنده نگه دارید.