بازیابی اس ام اس های پاک شده با چندین راه حل ساده و کاربردی

بازیابی پیامک

اگر این قابلیت فعال نیست، می توانید از اپلیکیشن (سوئیچ هوشمند سامسونگ) استفاده کنید. البته باید تاکید کنیم که این برنامه نیز تنها زمانی کار می کند که با استفاده از نرم افزارهای خارجی از گوشی بک آپ گرفته باشید.

بازیابی پیامک های حذف شده توسط اپراتورها

بازیابی پیامک توسط اپراتورها حذف شده است

یکی از ویژگی های جذاب گوشی های سامسونگ بک آپ داخلی گوشی های ساخت این برند می باشد. به عبارت دیگر در این گوشی ها تابعی به نام (سامسونگ ابری) یا سرویس ابری داخلی وجود دارد که از تمامی اطلاعات گوشی شما یک نسخه پشتیبان پیوسته تهیه می کند. این ویژگی فوق العاده می تواند در هر زمان مفید باشد و می توانید از آن برای بازیابی اطلاعات حذف شده استفاده کنید.

البته لازم به ذکر است که این روش نیز مشکلات خاص خود را دارد زیرا معمولا هیچ اطلاعاتی به شما داده نمی شود. مگر اینکه نامه ای برای انجام این کار در دادگاه دریافت کنید. به همین دلیل اگر پیام های شما بسیار مهم و ضروری هستند و یا روش های ذکر شده غیر عملی هستند این روش پیشنهاد می شود.

برنامه های دیگر برای بازیابی پیامک های حذف شده

پشتیبانی گوگل درایو

نحوه پشتیبان گیری از پیام های متنی در گوگل درایو

برای استفاده از Google Drive برای بازیابی پیام های متنی حذف شده، این مراحل را دنبال کنید. اما قبل از آن، بهتر است نحوه پشتیبان گیری از اطلاعات در گوگل درایو را با شما به اشتراک بگذاریم. فقط به خاطر داشته باشید که فضای ذخیره سازی Google Drive محدود است. بنابراین این فضا ممکن است پس از پر شدن به خوبی عمل نکند.

بله، خوشبختانه برخلاف تصور خیلی ها امکان بازیابی پیامک حذف شده وجود دارد. حتی با استفاده از برخی روش ها، برای بازیابی نیازی به اتصال گوشی به سیستم کامپیوتری نیست. البته برای این کار باید خیلی سریع عمل کنید.

 1. بهترین راه برای بازیابی پیام های پاک شده چیست؟
اگر مکررا از اطلاعات گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید، بهترین راه برای بازیابی پیامک های پاک شده، بازیابی نسخه پشتیبان است. در غیر این صورت بهتر است از نرم افزاری مانند (Android Data Recovery) استفاده کنید.

 1. پیام ها و اطلاعات حذف شده در گوشی اندرویدی کجا می روند؟

اگر می خواهید ببینید اطلاعات شما در کجای گوگل درایو ذخیره می شود، باید وارد این برنامه شده و قسمت (پشتیبان گیری) را انتخاب کنید. اکنون می توانید فایل حاوی اطلاعات خود را مشاهده کنید. اما بازیابی پیامک به این سادگی نیست. زیرا تنها با کلیک بر روی آن قسمت می توانید جزئیات آن را مشاهده کنید. برای تکمیل عملکرد بازیابی، باید گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید. برای بازیابی پیامک های حذف شده توسط Google Drive، این مراحل را دنبال کنید.

 1. دستگاه تلفن همراه خود را به تنظیمات کارخانه بازیابی کنید.
 2. از رایانه دیگری وارد حساب Google خود شوید.
 3. در هنگام فعال سازی دستگاه، وقتی از شما پرسیده می شود “آیا می خواهید نسخه پشتیبان اندروید خود را بازیابی کنید؟”، باید روی عبارت (Restore) کلیک کنید.
 4. سپس مراحل راه اندازی را انجام دهید و در پایان پوشه SMS خود را بررسی کنید.

نکته مهم در بازیابی پیام های گوگل درایو

علاوه بر این، همانطور که مشاهده کردید، تنها در صورتی می توانید به اطلاعات گوگل درایو دسترسی داشته باشید که همزمان با انجام تنظیمات کارخانه در گوشی اصلی از سیستم تلفن همراه دیگری استفاده کنید.

بازیابی اس ام اس های پاک شده

برنامه (Android Data Recovery) یکی از اپلیکیشن های فوق العاده برای بازیابی اطلاعات از دست رفته در گوشی های اندرویدی به حساب می آید. فرقی نمی کند که اطلاعات خود را به دلیل خرابی گوشی از دست داده باشید یا به طور تصادفی پیامک ها را پاک کرده باشید، زیرا با این برنامه می توانید اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی کنید. به عبارت دیگر، حتی اگر پیامک های گوشی شما به دلیل حمله ویروس ها به گوشی شما پاک شده باشد، می توانید از این برنامه برای بازیابی آنها استفاده کنید.

با این حال، به هر دلیلی، گاهی اوقات بازیابی اطلاعات حذف شده ضروری است. بنابراین اگر شما هم گرفتار چنین شرایطی شدید، بهتر است همین جا نگرانی خود را دور بیندازید و ادامه مطلب را دنبال کنید.

بازیابی اس ام اس های پاک شده

اس ام اس های پاک شده را بازیابی کنید

استفاده از برنامه (بازیابی اطلاعات اندروید)

برای این کار می توانید به قسمت حساب کاربری نگاه کنید تا مطمئن شوید که یک حساب کاربری انتخاب شده است. زیرا دقیقاً در اینجا اطلاعات شما ذخیره می شود. البته برای اطمینان از ذخیره شدن پیامک ها، روی نام دستگاه زیر قسمت حساب کلیک کنید تا مطمئن شوید که فایل (پیامک) در لیست داده های ذخیره شده قرار دارد. با در نظر گرفتن این نکته، نمی توانید در Google Drive پشتیبان (MMS) تهیه کنید.

پیام های حذف شده توسط Google Drive را بازیابی کنید

آیا امکان بازیابی پیامک حذف شده وجود دارد؟ آیا واقعا امکان بازیابی پیامک های حذف شده وجود دارد؟ ممکن است زمانی با این سوالات مواجه شده باشید. به خصوص زمانی که به طور تصادفی پیامک های خود را حذف کرده اید و اکنون به شدت نیاز دارید که آنها را پس بگیرید. البته گاهی ممکن است حافظه گوشی پر باشد و این دلیلی برای حذف پیام ها باشد.

بهترین و مطمئن ترین راه برای بازیابی پیامک حذف شده دریافت نامه از مراجع قضایی و دادن آن به مخابرات برای بازیابی پیامک است.

 1. بهترین برنامه برای بازیابی پیام های پاک شده چیست؟
به این مقاله اشاره کنید

علاوه بر تمام روش هایی که به آنها اشاره کردیم، برنامه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای بازیابی اطلاعات در صورت حذف تصادفی پیامک استفاده کنید. در زیر به برخی از این اپلیکیشن ها اشاره خواهیم کرد.

 • برنامه (SMS Backup and Restore): این برنامه قابلیت بازیابی (SMS) و (MMS) حذف شده را دارد. البته این برنامه برای عملکرد خوب نیاز به پشتیبان گیری روی دستگاه دارد.
 • برنامه (DiskDigger): این ابزار گزینه مناسبی برای بازیابی پیامک های پاک شده است و در نسخه جدید خود نیازی به دسترسی روت ندارد.
 • Application (Data Recovery Suite): این اپلیکیشن قابلیت بازیابی پیام های تلفنی تا حجم 1 گیگابایت را نیز دارد. البته فراموش نکنید که استفاده از آن کاملا رایگان نیست.
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اگر به دلایلی پیامک های شما از گوشی شما پاک شد، می توانید به راحتی با پشتیبانی اپراتورهای تلفن همراه در کشور پیام های حذف شده را بازیابی کنید. این مزیت تنها شامل پیام های متنی نمی شود، بلکه به شما امکان می دهد پیام های صوتی خود را بازیابی کنید.
نکته جالب در مورد این روش این است که پیام های حذف شده برای مدت طولانی توسط مخابرات و اپراتورها نگهداری می شوند. به همین دلیل تنها با تماس با اپراتور سیم کارت خود می توانید ریکاوری را انجام دهید.

البته فراموش نکنید که اگر این حالت را در گوشی خود غیرفعال نکرده باشید این امکان وجود دارد. در این شرایط تنها با انجام مراحل زیر می توانید به اطلاعات گوشی دسترسی داشته باشید.

 1. برای بازیابی اطلاعات، باید به قسمت تنظیمات گوشی بروید.
 2. پس از آن باید روی قسمت (Accounts and Backup) کلیک کنید.
 3. با کلیک بر روی این قسمت تمامی اطلاعات پشتیبان گیری شده قابل مشاهده خواهند بود.
 4. در این مرحله باید روی عبارت (Restore Data) کلیک کنید تا بتوانید تمامی اطلاعات خود را بازیابی کنید.
 5. برای تکمیل مراحل، باید روی آخرین نسخه پشتیبان کلیک کنید تا تمام پیامک های از دست رفته بازیابی شوند.

نکته مهم در مورد بازیابی پیام سامسونگ

3 حالت سریع برای بازیابی اطلاعات شما با استفاده از این برنامه وجود دارد. این حالت ها شامل بازیابی از حافظه داخلی، بازیابی از کارت SD اندروید و بازیابی از سیم کارت است که هر کدام روش های خاص خود را دارند. این برنامه با دستگاه های مختلف سامسونگ، سونی، ال جی، اچ تی سی، هوآوی و چندین شرکت سازنده گوشی دیگر سازگار است. برای استفاده از این برنامه باید مراحل زیر را طی کنید. البته فراموش نکنید که برای استفاده از این نرم افزار فوق العاده به یک سیستم کامپیوتری نیاز خواهید داشت.

 1. برنامه (Android Data Recovery) را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. برای این کار می توانید از Google Play کمک بگیرید.
 2. در این مرحله، گوشی خود را به کامپیوتر متصل کرده و اشکال زدایی (USB) را فعال کنید.
 3. پس از آن، باید پیام های موجود در صفحه موجود را انتخاب کنید و روی گزینه بعدی کلیک کنید.
 4. پس از گذراندن مراحل قبلی، باید اپلیکیشن دیگری به نام (FonePaw) را از طریق خود برنامه روی گوشی خود نصب کنید.
 5. پس از آن باید به این برنامه اجازه دهید پیامک شما را بخواند.
 6. سپس روی (اسکن فایل های مجاز) در رایانه خود کلیک کنید.
 7. در انتها بر روی پیام هایی که می خواهید بازیابی شوند کلیک کنید و در نهایت بر روی کلمه Recovery کلیک کنید.

بازیابی اس ام اس های پاک شده در گوشی های سامسونگ

ممکن است شنیدن اینکه در بیشتر موارد پیام های حذف شده ممکن است برای همیشه ناپدید شوند، خوشایند نباشد. زیرا این واقعیت وجود دارد که ما اغلب برای بازیابی این پیام ها خیلی دیر اقدام می کنیم. با این حال، ممکن است همچنان بتوانید پیام های متنی حذف شده را بازیابی کنید. در ادامه به ارائه چند روش کاربردی در این زمینه می پردازیم. شما می توانید با توجه به نیاز خود از هر یک از آنها استفاده کنید.

پیام های متنی حذف شده را با Google Drive بازیابی کنید

برای اطمینان از کارکرد سرویس ابری سامسونگ، این گزینه را در تلفن خود فعال کنید. اگرچه سامسونگ این کار را به طور خودکار انجام می دهد، حتی اگر این کار را نکنید، اما مطمئن شوید که به هر حال روشن است.

برنامه بازیابی پیام

خلاصه

پرسش های رایج

 1. آیا امکان بازیابی پیامک حذف شده وجود دارد؟

پس از حذف اطلاعات روی گوشی، به مکان خاصی منتقل نمی شود. به عبارت دیگر فایل شما نه تنها در گوشی قابل مشاهده است، بلکه تا زمانی که اطلاعات با داده های جدید جایگزین نشود، همچنان در دسترس بوده و در حافظه داخلی گوشی ذخیره می شود.

برای اینکه بتوانید از پیام های متنی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت نیاز از آنها استفاده کنید، می توانید از روش زیر این کار را انجام دهید.

 1. در گوشی خود وارد برنامه Google Drive شوید.
 2. پس از باز کردن برنامه، به بخش تنظیمات بروید.
 3. در این مرحله بر روی گزینه (backups) کلیک کنید.
 4. پس از اتمام، گزینه (Backup Now) را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که این روش همیشه جواب نمی دهد و حتی ممکن است با خطر از دست دادن تمام اطلاعات گوشی و حتی سایر تنظیمات گوشی خود مواجه شوید، بنابراین پیشنهاد می کنیم تنها در صورت مشخص بودن سایر روش های بازیابی پیامک از این روش استفاده کنید. بی اثر بودند.

در تلفن های هوشمند اندرویدی، می توانید از تمام اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این پشتیبان شامل پیام های متنی شما می شود. این کار با کمک فضای ابری در گوگل درایو امکان پذیر است. اگر قبلاً با استفاده از Google Drive پشتیبان‌گیری کرده‌اید، ممکن است بتوانید پیام‌های حذف شده را بازیابی کنید. معمولاً اگر پیامی را از یکی از برنامه‌ها حذف کرده باشید، می‌توانید آن‌ها را راحت‌تر بازیابی کنید. اما این گزینه برای بازیابی پیامک های حذف شده موجود نیست.

بعد از اینکه مراحل بالا را به خوبی طی کردید، می توانید از ویژگی های جذاب گوگل درایو برای ذخیره و پشتیبان گیری از پیامک های خود استفاده کنید. البته قبل از آن، برای اینکه مطمئن باشید، پس از انجام تنظیمات، از پشتیبان گیری اطلاعات خود مطمئن شوید.