بازاریابی طاقچه چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید! – پنل پیامک – سامانه پیامک

در یک تعریف بازاریابی به زبان ساده، همه می خواهند خود را به مشتریان معرفی کنند تا سهم فروش را افزایش دهند، مشتریان جدید جذب کنند و مشتریان قدیمی را حفظ کنند. بازاریابی طاقچه یکی از روش های هوشمندی است که می تواند با صرف هزینه و زمان اندک ما را به نتیجه مطلوب برساند. در زیر دلایل مهمی را بیان می کنیم که باعث می شود بازاریابی گوشه ای را به عنوان روش تبلیغات تجاری خود انتخاب کنیم.

  • رقبای کمتر و رقابت کمتر: با انتخاب بازاریابی تخصصی، رقابت شما با سایر رقبا کاهش می یابد. در این صورت به جای رقابت در بازار عمومی و تلاش برای جذب همه مخاطبان، تمرکز خود را به گروه هدف محدود می کنید. به این ترتیب با ارائه خدمات و محصولات منحصر به فرد برنده رقابت خواهید شد.
  • تبلیغات هدفمند: هنگام انتخاب یک جایگاه خاص، فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی نیز هدف قرار خواهند گرفت. پیام ها و تبلیغات در این مدل بازاریابی بر اساس نیازها و مشکلات واقعی گروه هدف طراحی و ساخته می شوند. این به کارآمدتر شدن تبلیغات و کاهش هزینه های اضافی کمک می کند.
  • افزایش تمایل به خرید: با ارائه محصولات یا خدماتی که به طور خاص برای نیازها و مشکلات یک گروه مشتری خاص طراحی شده اند، تمایل به خرید در این گروه افزایش می یابد.

در انواع دیجیتال مارکتینگ، یکی از مهمترین و اساسی ترین اهداف، حفظ مشتریان قدیمی است. با پاسخگویی مناسب به نیازهای مخاطبان در بازاریابی طاقچه، محبوبیت کسب و کار افزایش می یابد. زیرا مشتریان احساس می کنند که شما نیازهای آنها را به خوبی درک می کنید و به طور خاص برای حل مشکلات آنها گام برمی دارید و به نیازهای آنها پاسخ می دهید. در نتیجه ارزش ویژه ای برای آنها ایجاد می کنید و وفاداری مشتریان به شما افزایش می یابد. همچنین وجود شهرت و محبوبیت نقش موثری در جذب مشتریان جدید خواهد داشت.

بازاریابی طاقچه سعی می کند نیازهای قشر خاصی از مشتریان را برآورده کند و خود را از بقیه رقبا متمایز کند. به بخشی از خدمات شما که با بقیه رقبا متفاوت است، بازار نیچ می گویند. با ایجاد یک محصول خاص یا ارائه خدمات منحصربفرد به مشتریانی که نیازهای آنها هنوز توسط بزرگترین رقبا پاسخ داده نشده است، گامی در جهت بازاریابی جاویدان بردارید. شما می توانید با استفاده از ابزاری مانند فراز اس ام اس، قطعه جادویی کسب و کار خود را به مخاطب ارائه دهید.

راه حل های موثر برای یادگیری نحوه انتخاب یک بازار طاقچه

نحوه یافتن مشتریان و مخاطبان هدف در بازاریابی طاقچه

انتخاب بازار مناسب یکی از مهم ترین مراحل موفقیت کسب و کار شما است. برای انتخاب درست می توانید از راهنمای ما استفاده کنید.

تمرکز بر بخش کوچکی از بازار در بازاریابی طاقچه

چرا برای رشد کسب و کار خود از بازاریابی جانما استفاده کنیم؟

4- نوع محصول: برخی از مشتریان به دنبال مکانی هستند که محصول یا خدمات خاصی را ارائه دهد. به عنوان مثال، خرید چای از یک فروشگاه تخصصی برای مشتریان جذاب تر از خرید از فروشگاه های زنجیره ای یا سوپرمارکت ها است.

2- جمعیت شناسی: شناسایی عواملی مانند جنسیت، سن، سطح تحصیلات، سطح درآمد، موقعیت و موقعیت اجتماعی معیار مناسب و خوبی برای مخاطب یابی و انتخاب بازار هدف است.

4- ارزیابی رقابت: برای انتخاب یک بازار طاقچه، بررسی رقبا در بازار و سطح رقابت مهم است. شما باید مطمئن شوید که رقابت در بازار تخصصی شما آنقدر زیاد نیست که مانع از ورود شما به آن بازار شود یا توانایی شما را برای جذب مشتری کاهش دهد.

شاید این جمله را شنیده باشید: «محصول ما مشتریان خاص خود را دارد»! در واقع، برخی از کسب و کارها تصمیم می گیرند بر روی یک بخش از بازار تمرکز کنند و به نیازهای یک گروه مشتری خاص پاسخ دهند تا فروش خود را افزایش دهند. با این کار می توانید در یک بازار بزرگ منحصر به فرد باشید و مخاطبان شما را با یک محصول یا خدمات خاص بشناسند. این مدل از تمرکز یک کسب و کار خاص بر روی بخش کوچکی از بازار، بازاریابی طاقچه نامیده می شود. در این مقاله به شما می گوییم که بازاریابی طاقچه چیست. چگونه کسب و کار شما را توسعه می دهد و چگونه آن را مدیریت می کنید؟ اگر به دنبال روشی کاربردی و مفید برای یافتن مخاطب مناسب خود هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

بررسی مفهوم بازاریابی طاقچه; با هدف یک بازار کوچک اما تخصصی

بررسی بهترین راه‌ها برای یافتن مخاطب در بازاریابی تخصصی

افزایش سهم فروش در بازار از طریق هدف گذاری مناسب بازاریابی جاه ای

همچنین، از آنجایی که محصولات و خدمات شما به طور خاص برای مخاطبان هدف طراحی شده است، این فرصت را دارید که در ارتباط شخصی و حرفه ای تری با مشتریان قرار بگیرید و ارتباط بهتری با آنها ایجاد کنید. ارتباط بهتر با مشتریان نیز تأثیر مثبتی بر افزایش حس وفاداری آنها نسبت به کسب و کار شما دارد. همه این موارد منجر به افزایش احتمال تکرار خرید و افزایش فروش می شود. در نتیجه، رویکرد بازاریابی طاقچه به رشد و موفقیت کسب و کار شما کمک می کند.

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که بازاریابی طاقچه چیست و چه مزایایی برای کسب و کار شما دارد. البته رقابت در یک بازار بزرگ برای رسیدن به سودآوری و رتبه اول بودن، زمان بر و پرهزینه است. بنابراین، برای ماندن در یک بازار بزرگ و کسب درآمد، یکی از بهترین راه ها استفاده از بازاریابی جاه است. به این ترتیب می توانید با تمرکز بر یک بخش خاص، سهم بازار را به دست آورید و کم کم شناخته شده و محبوب شوید. با استفاده از ابزارهایی مانند پنل اس ام اس می توانید ارتباط و تعامل بهتری با مشتریان برای شناسایی دغدغه ها و نیازهای آنها داشته باشید. با دانستن این جزئیات، می توانید به طور موثر بازار کسب و کار خود را انتخاب کنید و برای رفع نیازهای مخاطبان خود قدم بردارید.

2- شناخت متمرکز مشتریان: یکی از موارد ضروری و مهم برای انتخاب بازار مناسب، بررسی و شناخت نیازها و مشکلات گروه هدف، ترجیحات آن و یافتن راهی برای رفع نیازهای آنهاست. شما می توانید با به دست آوردن اطلاعات دقیق و شناخت مشتریان هدف خود، یک بازار خاص را شناسایی کنید و به طور موثر به آنها خدمت کنید.

بررسی مزایای بازاریابی طاقچه برای مشاغل

نتایج مثبت بازاریابی طاقچه برای مشاغل؛ افزایش وفاداری مشتری

فرض کنید یک رستوران ایتالیایی دارید. به طور معمول، اصناف شما منوی مشابهی برای خدمات مشتری دارند. زمانی که تصمیم می گیرید فقط غذای گیاهی را برای مشتریان خود سرو کنید، قشر خاصی از مخاطبان را هدف قرار می دهید که گیاهخوار هستند. به این ترتیب شما با سایر رقبا متفاوت خواهید بود و بخشی از بازار به سمت شما خواهد آمد. مثالی که زدیم، نمونه ای از بازاریابی جاه ای است.

5- تست و تست: یکی از روش های موثر برای انتخاب بازار مناسب، تست آن است. برای این کار می توانید با ایجاد یک برنامه کوچک و آزمایش آن با گروه هدف شروع کنید. با این کار، می‌توانید پاسخ و بازخورد مشتری را بسنجید و بازار مناسب را شناسایی کنید.

1- موقعیت جغرافیایی: در این مدل کسب و کارها استراتژی بازاریابی و مخاطبان هدف را بر اساس موقعیت مکانی خود انتخاب می کنند. به عبارت دیگر در این حالت خدمات در یک موقعیت جغرافیایی خاص به مشتریان ارائه می شود.

3- روانشناسی: در شناسایی مشتریان برای یک بازار طاقچه بر اساس ویژگی های روانی، به مواردی مانند ویژگی های شخصیتی، عادات، سبک زندگی، سرگرمی ها یا جهت گیری سیاسی توجه می شود. به کمک قیف فروش و با بررسی مراحل شناسایی تا مشتری شدن مخاطب می توانید اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید. به این ترتیب جزئیات بیشتری در مورد مخاطبان خود خواهیم داشت و می توانیم آنها را بهتر بشناسیم.

به طور کلی، کسب و کارها با استفاده از بازاریابی جاه ای و تمرکز بر یک جایگاه خاص، ارتباط بهتر و موثرتری با مشتریان خواهند داشت. به این ترتیب تمایل مشتریان به خرید افزایش می یابد و دیگر مجبور نیستید برای افزایش فروش مدام با دیگران رقابت کنید.

3- تمرکز بر تخصص و تجربه: با ارائه محصولات یا خدمات مبتنی بر تخصص و تجربه، می توانید خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهید. در نتیجه، برای انتخاب یک بازار طاقچه، به دنبال حوزه هایی باشید که در آن تخصص و تجربه خاصی دارید.

مزایای بازاریابی طاقچه؛  افزایش فروش و وفاداری مشتری

راهنمای انتخاب بازار طاقچه برای مشاغل

راه های مختلفی برای یافتن مشتریان برای یک بازار خاص وجود دارد. این راه ها ممکن است بسته به موضوع لقمه ای که انتخاب کرده اید و دامنه آن متفاوت باشد. در مرحله بعد، چند استراتژی برای یافتن مخاطبان بازاریابی خاص به شما ارائه خواهیم کرد.

با توجه به این راهنما، شما قادر خواهید بود برای رقابت در بازار و افزایش سهم فروش، بازاری مناسب با قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد کسب و کار خود انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که بازاریابی تخصصی برای دستیابی به موفقیت پایدار باید در طول زمان بهبود یابد و تکامل یابد. برای معرفی خود به بازار هدف و اطلاع رسانی به مشتریان از خدمات جدید خود می توانید از ابزارهایی مانند برد پیامک و پیامک انبوه استفاده کنید. با بررسی نرخ پیامک انبوه در طرح های مختلف، می توانید ارتباط با مشتریان خود را آسان تر کنید.

آشنایی با مفهوم بازاریابی طاقچه از طریق پیامک
راهنمای مطالعه

5- قیمت: در این بخش کسب و کارها مشتریان را با توجه به میزان درآمد انتخاب می کنند و قیمت محصول عامل مهمی در نفوذ به بازار محسوب می شود. به عنوان مثال، شرکت رولکس بر روی طراحی محصولات لوکس و جذب مشتریان ثروتمند تمرکز داشت.

1- تحقیق، شناخت بازار و مشتریان: گام مهم موفقیت در انواع بازاریابی، تحقیق است. با انجام تحقیقات دقیق و جامع در مورد بازار و مشتریان، می توان با نیازها، مشکلات و خواسته های گروه هدف آشنا شد. همچنین با این تحقیق شناخت دقیقی از رقبا خواهید داشت و شناسایی فرصت ها و تهدیدهای بازار برای شما آسان تر می شود.