ایمیل موقت چیست و چگونه ایجاد می شود؟


اگر می خواهید به سایت بپیوندید، از فروشگاه آنلاین خرید کنید، برنامه تخفیف یا کارت هدیه را فعال کنید و ایمیل های مزاحم دریافت نکنید، به یک ایمیل موقت نیاز دارید. در مقاله بعدی با تنظیم ایمیل شروع می کنیم و در نهایت نحوه ایجاد ایمیل موقت را به شما آموزش می دهیم.

ایمیل چیست؟

ایمیل چیست؟به معنای واقعی کلمه، ایمیل یا ایمیل شامل هر سندی است که به صورت الکترونیکی ارسال می شود. اما امروزه ایمیل یک سرویس پیام رسانی است که به دو صورت دائمی یا موقت ارائه می شود.

(پست الکترونیک (ایمیل روشی برای تبادل پیام بین افراد با استفاده از دستگاه های الکترونیکی است. در ابتدا ایمیل فقط از طریق دو حساب کاربری که در یک رایانه بودند اتفاق می افتاد و همچنین لازم بود هر دو حساب به طور همزمان آنلاین باشند.

ری تاملینسون خالق اولین پست الکترونیکی در سال 1971 بود. او اولین ایمیلی را ایجاد کرد که دو حساب را با علامت @ مرتبط کرد. اولین ایمیل ها از طریق شبکه های کامپیوتری ارسال شد و بعدها این ارتباط از طریق اینترنت امکان پذیر شد. سیستم های ایمیل امروزی مبتنی بر فروشگاه و فوروارد هستند، بنابراین سرورهای ایمیل پیام ها را دریافت، فوروارد و ذخیره می کنند و نیازی به آنلاین بودن همزمان ندارند.

امروزه همه ما از ایمیل برای مواردی مانند ارتباط با دوستان و همکاران استفاده می کنیم، در واقع می توان گفت که ایمیل هویت و پاسپورت آنلاین ماست. امروزه تمامی اپلیکیشن ها و سرویس ها برای ثبت نام نیاز به یک آدرس ایمیل دارند تا بتوانند اطلاعات جشنواره ها و برنامه ها و پیشنهادات مختلف را در آینده ارسال کنند. این باعث می شود که هر روز ایمیل های ناخواسته زیادی دریافت کنیم که اصلا خوب نیست. البته راه های زیادی برای خلاص شدن از شر این ایمیل ها وجود دارد، از جمله هرزنامه و لغو اشتراک، اما گاهی اوقات ما به یک راه اساسی تری نیاز داریم و آن استفاده از یک ایمیل موقت است.

ایمیل موقت چیست؟

ایمیل موقت سرویسی است که به شما امکان می دهد ایمیلی را در یک آدرس موقت دریافت کنید که پس از مدت زمان مشخصی منقضی می شود. در زبان لاتین به این نوع ایمیل، ایمیل یکبار مصرف، ایمیل موقت، نامه 10 دقیقه ای، نامه ناخواسته، نامه جعلی، نامه هرزنامه، نامه تمپو و غیره گفته می شود. در فارسی به این نوع ایمیل، موقت، ده دقیقه ای، پاک شدنی و … می گویند.

چرا باید از ایمیل موقت استفاده کنیم؟

اگر در مورد استفاده از ایمیل موقت مردد هستید، چند دلیل وجود دارد که باید مطمئن شوید.در این بخش، دلایل محکمی برای استفاده از ایمیل موقت برای شما آورده ایم.

برای جلوگیری هرزنامه ها

بدیهی است که دریافت هرزنامه برای کسی خوشایند نیست. اما برخی از وب سایت ها و اپلیکیشن ها پس از دریافت ایمیل در حین ثبت نام شروع به ارسال هرزنامه می کنند.شما به راحتی می توانید با استفاده از ایمیل موقت از شر این ایمیل ها خلاص شوید.

حفظ حریم خصوصی و هویت

وقتی ایمیل خود را در اختیار مراکز و فروشگاه های مختلف قرار می دهید، در واقع هویت آنلاین خود را در معرض دید آنها قرار داده اید. با آن، شما باید نگران سرقت هویت و فروش اطلاعات تماس خود باشید. اما استفاده از ایمیل های موقت نگرانی شما را کاملا برطرف می کند.

بدانید چه کسی ایمیل شما را فروخته است!

هنگامی که به لیست پستی رسانه های مختلف ملحق شدید، نمی توانید بگویید کدام یک ایمیل شما را به یک فروشگاه جدید که اخیراً ایمیل ارسال کرده است فروخته است. اما اگر از یک ایمیل موقت استفاده می کنید و فقط در یک لیست پستی هستید، شما به راحتی متوجه خواهید شد که همان مرکز ایمیل شما را فروخته است.

با خیال راحت استفاده کنید وب سایت ها و انجمنسلام ناهمسان

یکی دیگر از مزیت های بزرگ ایمیل موقت این است که با این ایمیل می توانید به راحتی به گروه ها و انجمن های گفتگو در وب سایت ها بپیوندید و بدون نگرانی از اینکه آدرس ایمیل شما توسط افراد زیادی دیده می شود، با دیگران بحث و تبادل نظر کنید.

سهولت استفاده از خدمات میزبانی فایل

علاوه بر انجمن ها و اتاق های گفتگو، خدمات میزبانی فایل برای فروش لیست ایمیل و اطلاعات کاربران نیز شناخته شده است. بنابراین، با استفاده از یک ایمیل موقت، می توانید از این خطر جلوگیری کنید و این خدمات را نیز اجرا کنید.

دسترسی آسان به ایمیل های مهم و خصوصی

اگر می خواهید به راحتی به ایمیل های کاری و شخصی خود دسترسی داشته باشید، بنابراین نیازی به جستجوی آنها در بین 10 ایمیل دیگر ندارید، استفاده از یک ایمیل موقت یک راه حل عالی است.

سرعت ساخت بسیار بالا

فرآیند ایجاد یک ایمیل موقت بسیار کوتاهتر از ایجاد یک ایمیل معمولی است. در ایجاد این نوع ایمیل، نیازی نیست که مراحل طولانی ایجاد ایمیل را طی کنید.

ناشناس بودن و حفظ مشخصات هویتی

اطلاعات تماس برای ایجاد یک ایمیل کوتاه لازم نیست، بنابراین می توان گفت که اطلاعات هویتی شما فاش نخواهد شد.

هک نشده

این نوع سرویس ایمیل خطر هک شدن را به حداقل می رساند و می توان گفت اصلا امکان هک وجود ندارد در حالی که این مورد در ایمیل های معمولی بسیار زیاد است.

به کلمه عبور نیاز نیست

در حالی که در ایمیل های معمولی ممکن است رمز ایمیل خود را فراموش کنید و مجبور شوید مراحل طولانی را برای بازیابی آن طی کنید و در نهایت رمز جدید را به خاطر بسپارید، در این نوع ایمیل ها اصلاً نیازی به رمز عبور ندارید.

استفاده از ایمیل موقت چیست؟

وب سایت ها و پلتفرم های مختلفی وجود دارند که خدمات مختلفی را برای دسترسی به یک ایمیل موقت ارائه می دهند. سرویس های ایمیل موقت دارای چندین مزیت هستند که در این قسمت برخی از این مزایا با هم بررسی می شود.

ثبت نام در خدمات مختلف

ایمیل های موقت به شما این امکان را می دهد که به منابعی دسترسی داشته باشید که برای ثبت نام نیاز به ایمیل دارند فقط کافی است ایمیل موقت خود را در قسمت مورد نظر وارد کرده و به این امکانات دسترسی داشته باشید.

خرید آنلاین

هنگام خرید آنلاین، معمولاً همیشه باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید. این باعث می شود صندوق ورودی شما مملو از هرزنامه شود. برای جلوگیری از این مشکل، استفاده از ایمیل موقت یک انتخاب عالی است.

چگونه یک ایمیل موقت ایجاد می کنید؟

همانطور که گفته شد ایجاد ایمیل موقت بسیار آسان است و حتی نیازی به انتخاب رمز عبور ندارد. برای این منظور، وب‌سایت‌ها و سرویس‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید تنها با ورود به آن‌ها به ایمیل‌های موقت دسترسی داشته باشید. در بیشتر موارد، این ایمیل ها فقط برای ده دقیقه قابل استفاده خواهند بود و پس از آن زمان حذف خواهند شد.

مهمترین سایت ها برای ایجاد ایمیل موقت:

10minuteemail.com

10minuteemail.net

crazymailing.com

e4ward.com

mailinator.com

temp-mail.org

getnada.com

maildrop.cc

guerrillamail.comیک ایمیل موقت ایجاد کنید

برای ایجاد ایمیل موقت ب پست الکترونیکیکافیست آدرس مورد نظر را تایپ کرده و به صندوق ورودی دسترسی پیدا کنید، این سرویس نیازی به رمز عبور ندارد.

ایجاد یک ایمیل موقت در سرویس ایمیل پست الکترونیکی همچنین بسیار آسان است. این سرویس علاوه بر امکان ساخت ایمیل به راحتی (بدون نیاز به رمز عبور)، آدرس پیشنهادی را نیز به شما ارائه می دهد.آموزش ایمیل

با استفاده از این خدمات به راحتی می توانید به صندوق ورودی خود دسترسی داشته باشید و بدون ترس به هر وب سایت و سرویسی که می خواهید بپیوندید.

ایجاد یک ایمیل موقت در یاهو!

ایمیل یاهو تا 500 ایمیل موقت را در سرویس ایمیل خود به ما ارائه می دهد.یک آدرس ایمیل موقت یاهو از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول، نام اصلی یا یک نام پایه و قسمت دوم تغییر کلمه یا کلمه کلیدی مادر در واقع ما یک بار برای همیشه نام پایه را ایجاد می کنیم و نمی توان آن را تغییر داد. اما بخش کلیدواژه 500 بار قابل ساخت است. بنابراین ما می توانیم تا 500 آدرس ایمیل منحصر به فرد و موقت فقط در یک حساب کاربری داشته باشیم.این ایمیل ها به شکل [email protected] هستند.

برای استفاده از این ویژگی، باید وارد حساب کاربری یاهو خود و در بالای صفحه شوید تعاریف انتخاب کنید پس از انتخاب این گزینه منویی در زیر آن باز می شود و در این مرحله باید بر روی گزینه کلیک کنید امنیت در زدن. پس از انجام این مرحله می توانید شروع به ایجاد یک ایمیل موقت یاهو کنید.

در این قسمت با افزودن کلمه کلیدی مورد نظر و کلیک بر روی عبارت ایجاد یک ما می توانیم تا 500 کلمه کلیدی تولید کنیم و در واقع به پانصد آدرس ایمیل موقت یاهو دسترسی داریم.راهنمای ایجاد ایمیل موقت

یک ایمیل موقت در جیمیل ایجاد کنید

ایجاد ایمیل موقت در جیمیل یکی از ویژگی های بسیار آسان اما نه چندان بدیهی سرویس ایمیل گوگل است، برای استفاده از قابلیت ایمیل موقت جیمیل کافیست یک عبارت دلخواه را با علامت مثبت به انتهای ایمیل خود اضافه کنید. فرض کنید ایمیل ما myname است. @gmail .com، ایمیل موقت ما می تواند [email protected] باشد. در واقع، می توانید هر عبارتی را با + به ایمیل اضافه کنید.

البته شاید فکر کنید که اضافه کردن این عبارت در انتهای ایمیل و دریافت ایمیل در صندوق ورودی چه فایده ای دارد. پاسخ ما در فناوری فیلتر جیمیل است. این فناوری می تواند به طور خودکار این ایمیل ها را از صندوق ورودی شما حذف کند. در ادامه نحوه فعال سازی این ویژگی را با استفاده از تصاویر توضیح خواهیم داد.

برای این کار کافی است عبارت اضافه شده به انتهای ایمیل را در فیلد اضافه کنید دنبال چیزی گشتن بر روی صندوق ورودی مانند تصویر و در پایین عبارت را تایپ کنید ایجاد یک با این جستجو فیلتر کنید بیایید کلیک کنیمایمیل موقت

در این قسمت می‌توانیم انتخاب کنیم که فیلتر مورد نظر ما دقیقاً کدام دستور را اجرا کند. به عنوان مثال، ایمیل دریافتی از همان آدرس را حذف کنید، آن را به بایگانی منتقل کنید، به اسپم ارسال کنید و غیره.یک ایمیل موقت ایجاد کنیدپس از انتخاب فقط کافی است روی گزینه آبی رنگ کلیک کنید یک فیلتر ایجاد کنید بیایید بعد از ایجاد این فیلتر کلیک کنیم، دیگر نگران دریافت ایمیل های مزاحم از طریق این آدرس ایمیل موقت نخواهیم بود.

خلاصه

اکنون که مزایا و دلایل محکم ایجاد یک ایمیل موقت را می دانید، وقت آن است که ایمیل موقت خود را ایجاد کنید. البته به یاد داشته باشید که نمی توانید از این نوع ایمیل برای تمام ارتباطات خود استفاده کنید!