انواع سردرد: 6 سردرد خطرناک + علائم و روش های درمان

این قسمت روی انگشت شست پا و در قسمت پایینی ناخن به‌سمت محل آغاز انگشت قرار دارد. مکمل اکسید منیزیم به پیشگیری از میگرن همراه با اورا کمک ویژه‌ای ‌می‌کند. همچنین ‌می‌تواند از میگرن قاعدگی (سردردهای هورمونی) جلوگیری کند. پس از مکمل‌های منیزیم می‌توانیم به عنوان بهترین درمان فوری سردرد شدید در خانه نام ببریم. افراد مبتلا به سردردهای شدید برای اینکه بفهمند کدام غذاها و نوشیدنی‌ها باعث ایجاد حملات سردرد در آن‌ها ‌می‌شوند، بهتر است یک دفترچه روزانه غذایی داشته باشند. هر چیزی را که می‌خورند و بعد از آن احساس خود را یادداشت کنند و در نهایت در صورت بروز سردرد از مصرف غذاهایی که محرک بوده‌اند جلوگیری کنند.

سردرد سینوسی ناشی از عفونت سینوس‌ها است، به همین خاطر ترشحاتی که از بینی خارج می‌شوند زرد یا سبز هستند (بر خلاف ترشحات شفاف در سردردهای خوشه‌ای یا میگرنی). در صورتی که این داروها موثر واقع نشوند، درمان‌های حمایتی دیگری نیز در دسترس هستند. درمان‌های جسمانی، ماساژ، بازخورد زیستی و کنترل استرس از جمله روش‌های تکمیلی برای کاهش سردردهای تنشی هستند. «سردرد خوشه‌ای» شدیدترین اما غیرشایع‌ترین نوع سردرد است که به‌شکل سوزش یا سوراخ‌شدن در پشت چشم‌ها احساس می‌شود.

سفتی و انقباض در ماهیچه‌ها می‌تواند باعث عدم تعادل در سیستم عصبی و ایجاد اسپاسم شود. سردرد های مربوط به فشار خون بالا می توانند نسبتاً دردناک باشند. فشار خون خود را پایین نگه دارید، زیرا برای سر و قلب شما مفید است. سردرد گرسنگی و قند خون پایین در صورتی که الگوی غذایی مرتبی را داشته باشید که سالم و کامل باشد، ایجاد نمی شوند. داروهای تزریقی مزایای خوبی را برای مبتلایان به حملات میگرنی مکرر نشان داده اند. هورمون ها تأثیر زیادی روی سلامتی ما می گذارند و تغییر ناگهانی آنها می تواند باعث بروز علائمی مانند سر درد شوند.

درمان‌های غیر دارویی میگرن در دوران بارداری مانند تکنیک‌های بیوفیدبک، طب سوزنی و تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال محدود هستند. تجویز داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی مؤثر است و اکثر سردردهای میگرنی به ضد دردهای ساده مانند ایبوپروفن یا استامینوفن و یا میدرین (به ویژه در صورت تجویز زود هنگام) پاسخ می‌دهند. به‌طور کلاسیک، گمان بر این بود که سردرد میگرنی با افزایش خطر برای مادر یا جنین همراه نیست، اما اخیراً این موضوع رد شده است.

یکی دیگر از انواع سردرد که خانم‌ها معمولا آن را تجربه می‌کنند سردردهای هورمونی می‌باشد. قاعدگی، مصرف قرص‌های ضد بارداری و بارداری می‌تواند در تغییرات استروژن بسیار مؤثر باشد و در نهایت منجر به سردرد شود. علت سردرد کل سر ممکن است ناشی از میگرن، تنش عضلانی، فشار خون بالا، عفونت، بیماری‌های مغز و اعصاب، فشار روحی و روانی و یا بیماری‌های دیگر باشد. چنانچه دچار میگرن هستید، ابتدا بررسی کنید که علت آن چیست؟ بعضی ها به اسباب منزل حساسیت دارند. گروهی به دلیل کشیدگی ستون فقرات پا، گردن و عده‌ی نیز در اثر حساسیت‌های غذایی و یا آلودگی هوا به میگرن دچار می شوند. افراد بسیاری را می شناسم هستند که با استفاده از روش‌های ماساژ درمانی، از این درد رها شده‌اند.

این قرص سرعت جذب بالایی داشته و می تواند روی دستگاه عصبی اثربخشی داشته باشد. البته بیمارانی که از زخم معده رنج می برند بهتر است از این قرص استفاده نکنند. یکی از ساده‌ترین روش‌‌ها برای کاهش تعداد دفعات و شدت سردرد، انجام فعالیت‌های بدنی است. یک مطالعه روی ۹۱ نفر به این نتیجه رسید که ۴۰ دقیقه دوچرخه‌سواری برای سه بار در هفته، در کاهش تعداد دفعات سردرد مؤثرتر از تکنیک‌های ریلکسیشن بود. حساسیت شدید به بو را «اسموفوبیا» می‌نامند که ابتلا به آن در افراد مبتلا به سردرد مزمن رایج است.