انواع حمل و نقل بین المللی + حمل کالا در تجارت بین الملل دریا زمین اروند | transemartlogistics

گاهی پای صحبت‌های سالمندان که می‌نشینیم، خاطرات خود را اینگونه آغاز می‌کنند که در سفر مشهد چندین روز در مسیر بودیم. درحمل و نقل ریلی برای انتقال کالا و یا مسافر از ریل و لوکوموتیو استفاده می شود. برای حمل این نوع کالاها به آماده‌سازی شرایط و وسایل حمل و نقل خاص احتیاج داریم و در طول مسیر باید تحت مراقب‌های ویژه‌ای قرار بگیرند تا از صدمات احتمالی به محیط‌زیست و انسان‌ها جلوگیری شود. همچنین برخی از کالاهای خطرناک، به دلیل اینکه می‌توانند خسارت‌های زیادی به وجود بیاورند، با این روش قابل‌حمل نمی‌باشند.

  • این روش برای مسافت های نسبتا طولانی مناسب تر بوده ونسبت به سایر موارد حمل و نقل ازامنیت بالایی برخوردار است.
  • چالش های زیادی همچون سرقت، گم شدن، دیر رسیدن کالا، فساد و خرابی محصولات بر سر راه حمل و نقل های متفاوت وجود دارد، که برای رفع این موانع، سیستم های حمل و نقل هوشمند سازی شده اند.
  • بارهایی که نیاز به شرایط خاص دارند و در صورت نبود شرایط فاسد می شود.
  • معمولا اکثر افراد از روش زمینی و هوایی برای انتقال بار و یا مسافرت استفاده می‌کنند.
  • در جدول زیر انواع روش های حمل و نقل که در بالا به آن اشاره کردیم به صورت خلاصه مقایسه شده اند.
  • در ادامه به توضیح جامع در مورد انواع روش های انتقال و حمل کالا در جوامع بین المللی خواهیم پرداخت.

اینکه کالای مورد فاسدشدنی است یا خیر؛ وزن کالا چقدر است؛ کالای موردنظر حداکثر تا چه زمانی باید به مقصود برسد و… عواملی هستند که روی انتخاب روش حمل و نقل تأثیرگذارند. انواع مختلفی از خدمات حمل بار وجود دارد که با توجه به نیاز و نوع کالای موردنظر بهترین روش برای حمل و نقل بار انتخاب می شود. تفاوت اصلی پروازها سیستمی با پرواز چارتر در شرایط زمانی، هزینه و زمانبندی آن می‌باشد. به عنوان مثال در پرواز سیستمی امکان جابه‌جا کردن زمان پرواز وجود دارد، این در حالی است که در پرواز چارتر وجود ندارد. تفاوت دیگر پرواز سیستمی با چارتر در قیمت است، معمولا با نزدیک شدن به زمان پرواز هزینه پروازهای چارتر کمتر می‌شود، این درحالی است که در پرواز سیستمی هزینه پرواز افزایش می‌یابد. منظور از حمل و نقل زمینی در واقع حمل و نقل جاده‌ای می‌باشد و حمل و نقل ریلی را که خود به نوعی یکی از انواع حمل و نقل زمینی می‌باشد را جداگانه بررسی می‌کنیم.

بنابراین ابزارهایی همچون ترموگراف و بیمه بین المللی حمل و نقل کالا، راهکارهایی مناسب برای مقابله با این چالش ها هستند. در این شرایط شرکت می تواند برای جابجایی ،صفافی،نگهداری و حمل ونقل کالا نسبت به انتخاب موارد زیر اقدام نماید. انواع روش های حمل و نقل بار دریایی نسبت به انواع روش های حمل و نقل دیگر ارزان تر است و علاوه بر این آلودگی زیستی کمتری نیز تولید می کند.

انواع روش‌های حمل و نقل بار

اگر قصد استفاده از این روش حمل و نقل دریایی را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که اسناد و مدارک مورد نیاز را برای درخواست انتقال بار و یا خرید بلیط به همراه داشته باشید. حمل و نقل ریلی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های جابه جایی مسافران و کالاها است که از امنیت زیادی برخوردار بوده و بسیار به صرفه هستند. این روش قوانین سفت و سختی دارد که جمع آوری مدارک می‌تواند این قوانین را برای شما هموار کند. مسافرت با حمل و نقل ریلی لذت زیادی دارد و به گفته مسافران این نوع روش حمل و نقل، در حین سفر، مسافر می‌تواند از منظره لذت ببرد و در عین حال به مقصد خود نیز شرکت حمل و نقل بین المللی ترنس مارت لجستیک نزدیک‌تر شود. با در نظر گرفتن موارد فوق می‌توان گفت حمل کالا زمینی از طریق جاده بسیار امن و مقرون به صرفه است و حتی باعث تغذیه سایر روش‌های حمل و نقل نیز می‌شود.

انواع حمل و نقل بین المللی + حمل کالا در تجارت بین الملل دریا زمین اروند | transemartlogistics

اکنون صاحب بار به مرکز پایانه های مبداء بارگیری رجوع می کند و تعداد کامیون جهت حمل بارهای خود و مقصد و نوع کالا را اعلام و درخواست وسیله حمل می نماید . در آن جا اعلام بار می شود ، رانندگان داوطلب آمادگی خود را با شرایط گفته شده اعلام می کنند و بار تُجار بدون وقفه حمل می شود . پس از انقلاب اسلامی ایران به طوری که شایع بود اقساط بدهی بانکی پرداخت نشد و شرکت و کامیون ها مصادره شد و تماماً از طرف دولت به شرکت IRISIL که شرکت بین المللی حمل ونقل جمهوری اسلامی ایران بود تعلق گرفت . در سال ۱۳۲۰ تعداد ۱۰۰ دستگاه اتوبوس در شهر تهران کار می کرد که حدود ۹۰ دستگاه بنز بود ۱۰ سال بعد در سال ۱۳۳۰ اتوبوسهای زایس روسی وارد ایران شد که در سال ۱۳۳۱ اجازه فعالیت شرکتهای خصوصی حمل و نقل هم صادر گردید . استانداردهای سخت گیرانه‌ای چه در زمینه جابه‌جایی مسافر و چه در زمینه حمل و نقل بار در این صنعت وجود دارد که سبب شده اعتماد کاربران به این شیوه بیشتر باشد. اگر قصد دارید اطلاعات جامع تری در رابطه با حوزه های تخصصی تر حمل و نقل کالا به کشور های دیگر بدست بیاورید، با شرکت الیت آریا جم تماس گرفته و از خدمات تخصصی و مشاوره های ان شرکت بهره مند شوید.

خدمات باربری تهران: