آموزش کامل نحوه فعال سازی پیامک اکانت (آب، برق، گاز، تلفن و …)

برای اینکه بتوانیم پیامک قبض گاز را دریافت کنیم باید آن را از طریق پیامک یا در سایت این مجموعه فعال کنیم.

اولین روش برای فعال سازی پیامک با حساب سوخت استفاده از وب سایت رسمی این شرکت می باشد. برای رفتن به مرحله بعد باید به وب سایت رسمی این مجموعه رفته و شماره اشتراک و ارقام مشکی پیشخوان را وارد کنید. سپس اطلاعات درخواستی را برای دریافت فاکتور هر دوره به صورت پیامکی وارد کنید.

2- فعال سازی از طریق پیامک

اولین روش برای فعال سازی پیامک اکانت تلفن ثابت، ارسال پیامک به یک شماره است 0212020 مادر در این پیامک ابتدا باید شماره تلفن ثابت خود را وارد کرده و سپس کد شهر را وارد کنید. پس از ارسال این پیامک، یک تاییدیه برای شما ارسال می شود که پس از آن قبض موبایل از طریق پیامک برای شما ارسال می شود.

2- فعال سازی شخصی

اولین روش فعال سازی قبض برق پیامکی استفاده از پیامک است. برای استفاده از این روش باید شماره شناسایی کنتور برق خود را از طریق قبض های قبلی برق بیابید. پس از آن یک پیام متنی حاوی شماره شناسه، علامت ستاره و شماره 1 (شماره شناسنامه*1) برای سیستم 10001521 پیام

راه دیگری هم برای اطلاع و پرداخت قبض برق وجود دارد و آن استفاده از این سایت مجموعه است. با ورود به وب سایت این مجموعه می توانید شناسه حساب و کد امنیتی را وارد کنید تا قبض برق برای شما نمایش داده شود. پس از آن می توانید با استفاده از اطلاعات حساب کاربری و یا از طریق گزینه پرداخت آن را پرداخت کنید.

نحوه فعال کردن پیامک با قبض آب

[کل: ۰ میانگین: ۰]

قبض تلفن ثابت یکی از انواع قبوض است که باید ماهانه پرداخت شود. راه های مختلفی برای فعال کردن پیامک برای این نوع حساب وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

1- فعال سازی از طریق پیامک

2- برای فعال سازی اکانت تلفن ثابت از چه روش هایی استفاده می شود؟

حساب دیگری که برای فعال کردن پیامک برای پرداخت نیاز دارید، قبض برق است. راه های مختلفی برای فعال سازی قبض برق وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

1- فعال سازی از طریق پیامک

یکی دیگر از راه های فعال سازی پیامک اکانت تلفن ثابت، تماس با اداره ارتباطات منطقه است. برای این کار باید حساب تلفن پولی یا شناسه معتبر به همراه داشته باشید. سپس در این مرکز می توانید شماره تلفن ثابت خود و شماره موبایلی که قصد دریافت پیامک را دارید اطلاع دهید تا به راحتی فاکتور هر دوره را به صورت پیامکی دریافت کنید.

3- استفاده از کد (USSD)

به این مقاله اشاره کنید

چاپ اسکناس های مختلف مستلزم هزینه های مالی برای چاپ و توزیع آنها بود. همچنین در این روش کاغذ زیادی استفاده شد که به محیط زیست آسیب زد. به همین دلیل دولت تصمیم گرفت قبوض کاغذی را لغو کند و به جای این نوع قبوض، قبض را از طریق پیامک برای مشترکان ارسال کند.

1- چرا اسکناس های کاغذی حذف شدند؟

اما این تنها مزایای لغو اسکناس های کاغذی نبود. هر سال مقدار زیادی کاغذ برای چاپ این یادداشت ها استفاده می شد. همانطور که می دانیم کاغذ از درختان به دست می آید و استفاده از این مقدار کاغذ فقط برای چاپ قبوض مختلف آسیب زیادی به محیط زیست کشور وارد می کند. به همین دلیل از سال 2018 به بعد دیگر قبض کاغذی صادر نخواهد شد.

4- چگونه پیامک قبض آب را فعال کنیم؟

نحوه فعال سازی پیامک با حساب سوخت

یک راه جایگزین برای دریافت همه حساب ها، دریافت پیامک از حساب های مختلف است. با این روش علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و آسیب رساندن به محیط زیست، قبض صادر شده برای پرداخت به دست فرد مناسب می رسد. دیگر نیازی نیست در خانه باشید تا بدانید چقدر باید برای قبض های مختلف بپردازید. با موبایلی که در دست دارد می تواند صورتحساب هایش را چک کند و در هر جایی پرداخت کند. اما قبل از آن باید پیامک اکانت های مختلف برای شماره مورد نظر فعال شود.

نحوه فعال سازی پیامک اکانت های مختلف

همانطور که می دانید اکانت های مختلفی وجود دارد که نحوه فعال سازی اکانت پیامکی برای هر کدام متفاوت است. در ادامه، روش‌های مختلفی را که برای فعال‌سازی قبوض مختلف وجود دارد، مورد بحث قرار دادیم.

نحوه فعال سازی پیامک با حساب تلفن ثابت

راه دیگر برای اطلاع و پرداخت قبض تلفن استفاده از وب سایت ارتباطی است. می توانید آخرین قبض تلفن ثابت را مشاهده کرده و سپس از طریق وب سایت ارتباط پرداخت کنید.

نحوه فعال سازی پیامک با حساب سوخت

توجه داشته باشید که نباید بین کاراکترهای این پیامک فاصله وجود داشته باشد. پس از انجام این کار، تاییدیه فعال سازی موفقیت آمیز اکانت برق دریافت خواهید کرد. پس از آن قبض برق را به راحتی و به صورت پیامکی دریافت خواهید کرد.

2- استعلام و پرداخت قبض برق از طریق تلفن گویا

در گذشته اسکناس های مختلفی به صورت کاغذی می رسید. اما این کار ایراداتی داشت که باعث حذف این گونه لوایح شد. هزینه چاپ اکانت های مختلف بسیار بالا بود و به دلیل تعداد زیاد حساب ها و مشترکین، حجم زیادی از بودجه دولتی صرف چاپ این حساب ها می شد. همچنین این کار منجر به پرداخت هزینه اضافی به عنوان کارمزد به نمایندگی برای تحویل قبوض خواهد شد. لغو قبوض کاغذی به این معناست که این دو هزینه از بودجه دولتی خارج نمی شود و دولت می تواند از آنها برای اهداف بهتر دیگری که در نظر دارد استفاده کند.

چند سالی است که با حذف قبوض کاغذی، قبوض مختلف از جمله قبوض آب، برق، گاز و تلفن دیگر به خانه ها نمی رسد و افراد مختلف از طریق پیامک از میزان مصرف و هزینه ای که باید بپردازند اطلاع پیدا می کنند. . پیام اما شاید هنوز برخی از افراد با روش و نحوه فعال سازی پیامک برای حساب کاربریبه همین دلیل شناخته شده نیستند، در این پست وبلاگ لازم دیدیم شما را با نحوه فعال سازی پیامک فاکتورهای مختلف آشنا کرده و نکاتی را در این زمینه ارائه دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

دلیل حذف یادداشت کاغذی

برای استعلام قبض برق می توانید با شماره تماس بگیرید 1521 برای استفاده. ابتدا باید با این شماره تماس بگیرید و سپس با تایپ شماره شناسه برق، مبلغ بدهی به شما اعلام می شود. در صورت تمایل می توانید پس از اطلاع از میزان بدهی، بدون قطع ارتباط به پرداخت ادامه دهید.

3- استفاده از سایت شرکت الکتریک

پس از آن این کد 8 رقمی برای سیستم 30004122 ارسال کنید و منتظر تایید پیامک باشید. پس از دریافت این پیامک متوجه می شوید که مراحل را با موفقیت انجام داده اید و فقط باید منتظر پیامک قبض آب باشید که در زمان مناسب برای شما ارسال می شود.

2- فعال سازی شخصی

با استفاده از کد دستوری #** راه دیگر استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت است. با استفاده از این کد می توانید از مبلغ قبض تلفن خود مطلع شده و آن را پرداخت کنید.

4- استفاده از وب سایت ارتباطی

اولین روش برای فعال سازی پیامک با قبض آب استفاده از سامانه پیامکی این مجموعه می باشد. برای این کار کافیست کد اشتراک 8 رقمی شرکت آب خود را بدانید.

یکی دیگر از روش های دریافت پیامک قبض آب مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت است. البته هنگام مراجعه به این دفاتر باید یکی از قبوض آب قبلی خود را به همراه داشته باشید. پس از آن مسئولان این اداره شماره تلفن همراه شما را می خواهند و قبض آب را از طریق پیامک فعال می کنند.

خلاصه

پرسش های رایج

پس از حذف قبض آب کاغذی باید از روش های مختلف دیگری مانند فعال سازی پیامکی برای استعلام و پرداخت این قبض استفاده کرد. برای این کار می توان از روش های زیر استفاده کرد.

1- فعال سازی از طریق پیامک

نحوه فعال سازی پیامک با حساب تلفن ثابت

استفاده از روش هایی مانند ارسال پیامک به سامانه 30004122 و با تماس با دفاتر پیشخوان دولت می توانید پیامک قبض آب را فعال کنید.

3- چگونه پیامک حساب سوخت را فعال کنیم؟

قبض دیگری که باید هر ماه پرداخت شود قبض سوخت است. روش های مختلفی برای فعال سازی پیامک، استعلام و پرداخت قبوض سوخت وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

1- استفاده از سایت شرکت گاز ایران

یکی دیگر از راه های فعال سازی پیامک با حساب سوخت استفاده از پیامک است. برای استفاده از این روش باید شماره اشتراک گاز خود را پیدا کنید. سپس به سامانه پیامک ارسال کنید 1000194 پیام این پیامک باید شامل شماره مشترک، علامت ستاره و شماره 1 باشد شماره مشترک*1 پس از آن یک پیامک با تایید برای شما ارسال می شود و می توانید قبض سوخت خود را در هر زمان از طریق پیامک مشاهده کنید.

نحوه فعال سازی اس ام اس قبض برق

آموزش کامل فعال سازی فاکتور پیامکی

برای اینکه پیامک اکانت تلفن ثابت را دریافت کنید باید به روش های مختلف فعال شود. استفاده از سامانه پیامکی، فعال سازی شخصی و استفاده از وب سایت رسمی مخابرات از جمله روش هایی است که می توان برای فعال سازی پیامک حساب تلفن ثابت استفاده کرد.