آموزش رسیدگی به تخلفات خودرو با استفاده از پیامک – پنل پیامک – سامانه پیامکی

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، نداشتن زمان کافی برای ایستادن در صف های طولانی است. با توجه به زمان کمی که دارند، افراد به دنبال سریعترین راه برای انجام کارهای روزانه خود هستند. در گذشته برای گرفتن بلیط ترافیک مجبور بودید در صف های طولانی پلیس +10 بایستید. در حال حاضر یکی از ساده ترین و سریع ترین روش ها، معاینه متقابل از طریق پیامک است. در ادامه تمامی روش های استعلام خودرو را برای شما توضیح خواهیم داد و در مورد مزایای استعلام پیامکی صحبت خواهیم کرد.

راهنمای اخذ رسیدگی به تخلفات خودرو در 5 روش

امروزه مردم به دلیل مشغله کاری وقت کافی برای مراجعه به پلیس +10 و ایستادن در صف طولانی را ندارند. ممکن است ظرفیت اینترنت تلفن همراه شما تمام شده باشد یا اینترنت به دلایلی با مشکل مواجه شده باشد. یکی از بهترین، مطمئن ترین و سریع ترین راه حل های پیش روی شما استفاده از سامانه پیامکی است.

استعلام تخلف از طریق پیامک، کارآمدترین روش دریافت خلافی خودرو

1. تأیید جعل از طریق پیامک. راهی سریع و در دسترس

مهلت پرداخت جرائم خودرو 60 روز است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم هر ماه از ایرادات خودروی خود مطلع شوید تا دچار مشکل نشوید. به خاطر داشته باشید که نمی توانید وسیله نقلیه ای با شماره گواهینامه یا شناسه ملی اشتباه تهیه کنید. متاسفانه جریمه های پرداختی بین سه تا هفت روز از سامانه راهور حذف می شود و ربطی به نوع پرداخت شما ندارد. برای تعویض پلاک و پیگیری موضوع تملک خودرو باید به مراکز ویژه آنها مراجعه کنید. در صورت بروز مشکل یا اعتراض به دلیل پرداخت نادرست خودرو، می توانید به صورت حضوری با خط تلفن پلیس +10 تماس بگیرید. همچنین می توانید گواهی را از طریق پیامک پیگیری کنید.

چه روشی را برای بررسی تخلفات خودرو انتخاب می کنید؟

یکی از محبوب ترین اپلیکیشن ها برای اطلاع از تخلفات خودرو، اپلیکیشن فرمون است که قابل نصب بر روی گوشی های اندروید و آی او اس است. این برنامه دارای ویژگی های بی شماری مانند قیمت گذاری خودرو، تست رانندگی و خرید بیمه شخص ثالث است. اپلیکیشن فرمون از طریق گوگل پلی یا کافه بازار قابل دانلود است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن، بارکد پشت کارت خودرو را در اپلیکیشن اسکن کنید. در این اپلیکیشن می توانید تمام یا بخشی از تخلفات را پرداخت کنید و این نیز راهی برای افزایش فروش است.

پرداخت یا بخشی از خرابی خودرو را با استفاده از برنامه تلفن همراه

برای دریافت خلافی خودرو چه نکاتی باید رعایت شود؟

کسانی که گوشی هوشمند ندارند، اینترنتشان تمام شده یا ارسال پیامک برایشان مشکل ساز و آزاردهنده است، خیلی راحت می توانند از این روش استفاده کنند. برای استعلام تخلفات خودرو می توانید با شماره تلفن همراه یا ثابت خود با شماره 02188288888 تماس بگیرید. در این تماس تلفنی باید اطلاعاتی مانند شماره پلاک و کد وین را ارائه دهید تا از عیب خودرو مطلع شوید. پس از تماس پیامکی برای شما ارسال می شود که تمامی تخلفات در آن قابل مشاهده خواهد بود. این روش شامل هزینه سامانه پیامکی نیز خواهد بود و مبلغ 350 هشت از شارژ اعتبار شما کسر یا به قبض تلفن شما اضافه می شود.

5. رسیدگی حضوری به تخلف وسیله نقلیه. یک روش موثر قدیمی

برای اطلاع از تخلف از طریق پیامک فقط به یک بلیط ماشین و یک گوشی موبایل نیاز دارید. کد 17 رقمی VIN خودرو بر روی کارت خودرو ثبت شده است. این شماره را بدون فاصله به شماره پیامک 1101202020 ارسال کنید در آن لحظه کل هزینه خلافی خودرو و تعداد تخلفات برای شما ارسال می شود. ارسال پیامک برای دریافت تردد 350 تومان هزینه دارد که از گوشی شما کسر می شود و یا به قبض تلفن شما اضافه می شود.

استعلام اشتباه از طریق پیامک;  برای صرفه جویی در زمان

2. استعلام خطای دستگاه با شماره گیری کد ussd. راه حل آسان و سریعآموزش استعلام اشتباه از طریق پیامک با فراز اس ام اس

راه دیگر برای دریافت خطا استفاده از کد ussd است. برای این روش به تلفن همراه و کارت وسیله نقلیه نیاز دارید. ابتدا باید کد *110 را روی گوشی خود شماره گیری کنید. پس از شماره گیری، لیستی به شما نمایش داده می شود. از این لیست گزینه Vehicle Violation Investigation را انتخاب کنید و سپس مانند روش پیامک کد وین خودرو را وارد کنید. برای مشاهده و پرداخت خلافی باید مبلغ 350 تومان پرداخت کنید که با شارژ قبض گوشی یا موبایل قابل پرداخت است.

3. بررسی تخلفات خودرو آنلاین. راه حل فوری برای پرداخت جریمه

برای اطلاع از میزان گارانتی خودروی مورد نظر به صورت آنلاین باید به سایت راهور خورو به آدرس www.rahvar120.ir مراجعه کنید. این روش مانند درخواست پیامکی و کد ussd به کارت وسیله نقلیه و تلفن همراهی نیاز دارد که بتواند به اینترنت متصل شود. پس از ورود به وب سایت، کد vin خودرو را وارد کرده و خطا را مشاهده کنید. یکی از مزیت های این روش نسبت به سایر روش ها مشاهده و پرداخت آنلاین خلافی خودرو است. اگر به اینترنت دسترسی خوبی دارید، این روش توصیه می شود.

پرداخت آنلاین خودرو

4. استعلام تخلفات خودرو از طریق تلفن. فقط با یک تماس

در این مقاله روش های مختلف بازرسی غیرقانونی خودرو را به شما ارائه کرده ایم. یکی از بهترین روش ها، اعتراض متقابل از طریق پیامک است که بسیار راحت و در دسترس است. هرکسی که کارت ماشین و موبایل داشته باشد به راحتی و در هر کجا می تواند از طریق پیامک کارت بگیرد. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد پنل پیامک فراز و هزینه های آن با شماره تلفن 74853-021 تماس بگیرید و با کارشناسان فراز اس ام اس در تماس باشید.

در حال حاضر شش راه مختلف برای گرفتن خلافی وسایل نقلیه موتوری وجود دارد که می توانید از هر یک از این روش ها استفاده کنید. این شش راه حل عبارتند از: ارسال پیامک، بازدید شخصی، استعلام آنلاین، استفاده از اپلیکیشن موبایل، استعلام تلفنی و دریافت خرابی خودرو با شماره گیری کد ussd.

اگر زمان کافی برای مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 دارید، هنوز مرخصی ماهانه شما تمام نشده، شاغل نیستید و یا ترجیح می دهید خودتان برگه خلافی وسیله نقلیه خود را دریافت کنید، می توانید از این روش استفاده کنید. در مراجعه حضوری به کلانتری 10+ باید 30000 تومان برای گرفتن برگه خلافی پرداخت کنید. همچنین اگر مبلغ خلافی موتورسیکلت یا خودروی شما بیش از یک میلیون تومان است باید با مراکز راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید. بازدید حضوری مشتریان جدیدی را جذب می کند، اما در ترافیک کمرشکن امروزی اصلاً توصیه نمی شود.

6. استفاده از برنامه تلفن همراه برای استعلام غیرقانونی. راه حل پرداخت تمام قسمت جریمه