آموزش تسویه چک اس ام اس – پنل اس ام اس – سامانه پیامک

وضعیت نارنجی به معنای بررسی های مکرر بیشتر است. اگر نتیجه استعلام نارنجی باشد به این معنی است که صاحب چک بین 2 تا 4 چک برگشتی دارد یا اعتبار برگشتی وی معادل 200 میلیون ریال (20 میلیون تومان) است.

وضعیت قهوه ای و قرمز؛ بیش از 5 بررسی مکرر

در این مقاله به نحوه اطلاع از چک از طریق پیامک و نکات مهمی که برای اطلاع از چک باید به آن توجه کنید اشاره کردیم. با این روش گیرنده چک باید فقط کد 16 رقمی درج شده روی چک را به شماره 701701 ارسال کند که پس از ارسال این کد، نتیجه استعلام و وضعیت صاحب حساب از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود. با استفاده از نتیجه اعلام شده می توانید تصمیم بگیرید که راحت تر و با اطمینان بیشتری با افراد برخورد کنید.

بسیاری از معاملات بزرگ در دنیای امروز با چک انجام می شود. این باعث افزایش سرعت معاملات می شود. اما استفاده از چک بدون خطر نیست. بسیاری از مردم چک یا اعتبار پرداخت نشده را پس دادند. این امر باعث می شود تجارت برای شما خطرناک و بی سود باشد. با ارسال درخواست چک از طریق پیامک می توانید از وضعیت اعتباری صاحب چک مطلع شوید. در این مقاله نحوه اطلاع از چک از طریق پیامک و نکات مهمی که در هنگام استعلام باید به آنها توجه کنید را به شما نشان خواهیم داد. بدون شک پس از مطالعه این متن تراکنش های خود را آسان خواهید کرد.

مراحل تایید چک از طریق پیامک از طریق سامانه سیاد

در سامانه پیامکی استعلام وضعیت آزمون بر اساس رنگ های تعریف شده طبقه بندی می شود. هر یک از این رنگ ها نشان دهنده اعتبار چک است. همه رنگ ها شامل سفید، زرد، نارنجی، قهوه ای و قرمز است. اگر رنگ چک در این سیستم سفید باشد، به این معنی است که بیشترین اعتبار را دارد. اما با قرمز شدن رنگ چک، اعتبار چک کاهش می یابد. در ادامه به بررسی معنای هر یک از این رنگ ها می پردازیم. سازمان ها نیز می توانند پنل پیامکی بخرید و از امکانات آن برای تسریع در روند رسیدگی به امور و پاسخگویی به مشتریان استفاده کند.

حالت سفید؛ چک کاملا معتبر است

تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی می توانند برای ساماندهی و سرعت بخشیدن به امور داخلی و خارجی خود پنل پیامکی از فراز اس ام اس خریداری کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02174853 تماس بگیرید، در صورت داشتن هرگونه سوال یا تجربه در رابطه با پیگیری وضعیت چک صیادان از طریق پیامک، آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

اطلاعات اعتبار دارنده چک با استعلام چک

نکات مهمی که باید در مورد درخواست تست ماهیگیری از طریق پیامک بدانید

اگر وضعیت برگشت چک قهوه ای رنگ باشد به این معنی است که صاحب چک بین 5 تا 10 چک برگشتی دارد یا تعهد پرداخت نشده 500 میلیون ریالی (50 میلیون تومانی) در کارنامه وی دیده می شود. اگر نتیجه استعلام قرمز باشد به این معنی است که تعداد برگشت چک بیش از 10 برابر و تعهد پرداخت نشده بیش از 500 میلیون ریال است. برای پرداخت تعهدات باید مقایسه شود دریافت رمز پویا از طریق پیامک انجام دادن.

آخرین نکته ای که هنگام درخواست چک از طریق پیامک باید به آن توجه داشت، در مورد ارجاعات مربوط به حساب مشترک افراد حقیقی است. نتیجه استعلام این حساب ها مربوط به حساب تکی با بیشترین تعداد چک برگشتی یا تعهدات پرداخت نشده در بین شرکا خواهد بود.

افراد می توانند علاوه بر بررسی وضعیت چک، دریافت خطا یا گزارش دهند دریافت قبوض برق از طریق پیامک همچنین اقدام کنید.

وضعیت زرد؛ چک حداقل یک بار پریده است

از طریق سامانه سیاد می توانید از طریق پیامک از تست سیاد مطلع شوید

آشنایی با نحوه عملکرد سامانه پیامکی برای درخواست چک

تست سریع پیامکی با وارد کردن صحیح کد 16 رقمی

استفاده از سامانه پیامکی؛ ساده ترین راه برای اطلاع از چک ماهیگیر

هر سیستم خدمات یا پلاگین مانند پلاگین باکلیدارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است که افراد هنگام استفاده باید از آن آگاه باشند. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب باید در هنگام ارسال درخواست به این نکات توجه کنید.

  1. ابتدا باید توجه داشته باشید که چک کردن چک رایگان نیست. مردم به ازای هر تماسی که از طریق پیامک انجام می دهند، 3500 ریال کارمزد به بانک مرکزی می پردازند. این هزینه فقط شامل پیامک های ارسالی می شود و کاربران برای پیام های دریافتی هزینه ای پرداخت نمی کنند.
  2. لطفاً توجه داشته باشید که متنی که برای تأیید چک از طریق پیامک ارسال می‌کنید فقط باید شامل کد 16 رقمی موجود در چک باشد. از نوشتن عبارات اضافی یا استفاده از خط تیره هنگام ارسال پیام خودداری کنید.
  3. نکته دیگر اینکه هر خط تلفن تنها 4 بار در روز مجاز به درخواست چک است. به درخواست های بعدی پاسخی ارسال نمی شود و فقط نتیجه آخرین درخواست برای وی ارسال می شود.
  4. همچنین اگر افراد حقیقی شناسنامه ملی نداشته باشند، نمی توانند از سامانه سید استفاده کنند.

رنگ سفید در ترخیص چک بر اساس اقلام اطلاعاتی است، یعنی چک کاملا معتبر است و اعتبار کافی در حساب بانکی دارنده برای وجه چک وجود دارد. همچنین دارنده این چک سابقه بدی در برگشت چک ندارد.

رنگ زرد در بررسی پیامکی دو معنی دارد. در این صورت یا صاحب چک حداقل یک فقره چک برگشتی در سابقه خود دارد یا 50 میلیون ریال (5 میلیون تومان) تعهد مکرر داشته است.

حالت نارنجی؛ تعداد برگشت چک ها بین 2 تا 4 بار

بانک مرکزی با ایجاد نظام کمکی و با کمک پنل اس ام اس، به کاربران اجازه داد تا در مورد وضعیت آزمایش پرس و جو کنند. برای اطلاع از چک ماهیگیری از طریق پیامک ابتدا باید وارد سامانه چک ماهیگیری شوید. در مرحله بعد کافی است عدد 16 رقمی نوشته شده روی چک را به 701701 پیامک کنید. با این چند مرحله ساده، کار درخواست چک ماهیگیری از طریق پیامک انجام می شود. اطلاعاتی که مردم پس از درخواست چک از طریق پیامک دریافت می‌کنند شامل مواردی مانند مفقود یا دزدیده شدن چک، اعتبار چک، چک برگشتی و اعتبار دارنده چک است. توجه داشته باشید که امکان درخواست چک قدیمی از طریق پیامک از طریق این کد وجود ندارد. چون چک های قدیمی گواهی صید و کد 16 رقمی ندارند.

با بررسی نتیجه استعلام می توانید متوجه شوید که صاحب چک اعتبار مورد نیاز را دارد یا خیر! مردم با اطلاع از اعتبار دارنده چک مطمئن می شوند و با اطمینان بیشتری با او معامله می کنند.آشنایی با استعلام چک پیامکی