آموزش استعلام یارانه با پیامک

در هنگام ثبت نام یارانه می توانید شماره حساب بانکی دلخواه خود را در سایت رسمی یارانه ثبت کنید. برای اطلاع از یارانه می توانید به صورت حضوری با بانک ها تماس بگیرید یا برای تایید واریز یارانه، ده تراکنش آخر را با استفاده از دستگاه خودپرداز یا همراه بانک استخراج کنید. با این حال، راه‌های بهتری برای فهمیدن این موضوع وجود دارد که از بانکی به بانک دیگر متفاوت است. به عنوان مثال بانک اقتصاد نوین از طریق اینترنت بانک و تلفن بانک وضعیت یارانه شما را به اطلاع شما می رساند. افرادی که بانک سرمایه را برای دریافت یارانه انتخاب کردند، شماره ملی خود را به شماره 30008877 پیامک کنند. برای اطلاع از واریز یارانه به حساب بانک لیومی با شماره 0216414 تماس گرفته و کد ملی و شماره سریال شناسنامه سرپرست خانواده را وارد نمایید. همچنین امکان پیگیری پرداخت یارانه در سایت اکثر بانک ها وجود دارد.

بهترین راه برای اطلاع از یارانه چیست؟

سال گذشته در پرداخت یارانه نقدی مشکلاتی وجود داشت و بسیاری از دریافت پیامک واریزی از طریق پنل پیامک ناتوان بودند. به همین دلیل روش های مختلفی برای یافتن یارانه و پیگیری پرداخت ها برای حل این مشکل ایجاد شد. جدای از آن، دهک های مختلف شرکت مبالغ متفاوتی دریافت می کنند. به عنوان مثال دهک های پایین جامعه شامل دریافت برنامه اضافی به نام کمک هزینه معیشتی می شود. برای اطلاع از عشر خود، باید از یارانه خود مطلع شوید.

آشنایی با روش های مختلف تایید یارانه

علاوه بر یارانه عادی، برخی از افراد کم درآمد مشمول دریافت کمک هزینه معیشت می شوند. برای پیگیری پرداخت یارانه باید وارد سامانه «حمایت» به نشانی hemayat.mcls.gov.ir شوید و کد ملی، سال تولد و شماره حساب واریز یارانه را وارد کنید. افرادی که یارانه دریافت نمی کنند باید مجددا ثبت نام و ثبت نام کنند. در نهایت سایت با استفاده از پسوند ارسال پیامک، درخواست یارانه را برای فرد ارسال می کند.آموزش استعلام یارانه با پیامک به جای پیامک

متقاضیان می توانند علاوه بر کد دستوری *#6369 با سیم کارت صاحب خانه کد ملی ولی را به شماره 6369 پیامک کنند. هرگونه پیامک مربوط به یارانه از طریق این شماره اطلاع رسانی خواهد شد. افرادی که مشمول طرح معیشت نیستند باید در 200 کلمه دلایل عدم تمکن مالی و نیاز خود به دریافت کمک هزینه معیشت را توضیح دهند و به همین شماره ارسال کنند.

خوشبختانه راه های زیادی برای اطلاع از یارانه ها وجود دارد و دیگر نیازی به تماس حضوری با ادارات مربوطه برای همه چیز نیست. زیرا امروزه بسیاری از شرکت های دولتی با خرید سامانه پیامکی تمامی اطلاع رسانی های خود را از طریق پیامک انجام می دهند. در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

1. تلفن گویا; استعلام یارانه با کد ملی بدون پیامک

به جز استعلام یارانه، بسیاری از کارهای بانکی و مدیریتی اکنون با استفاده از تلفن همراه و اینترنت قابل انجام است. برای آشنایی با سایر روش های جذاب به کمک پیامک به قسمت مقالات پیامکی فراز مراجعه کنید. ما سعی کردیم تمام روش ها را از ابتدا برای شما بیاوریم. از چه روشی برای اطلاع از یارانه خود استفاده می کنید؟ آیا در استفاده از روش های ذکر شده با مشکل مواجه شده اید؟ در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

علاوه بر تلفن گویا و سامانه های آنلاین می توانید با استفاده از کد دستوری #کد ملی*4*43857 یارانه خود را استعلام کنید. توجه داشته باشید که این روش فقط با شماره تلفنی به نام سرپرست خانوار امکان پذیر است. همچنین افرادی که مشمول دریافت طرح بهزیستی نمی شوند می توانند با شماره گیری کد #6369 از وضعیت خود مطلع شوند.

استعلام یارانه پیامکی با کد ملی و سیم کارت صاحب خانه

بررسی یارانه معیشتی با کد ملی; آره یا نه

اگر می خواهید بدانید که آیا به شما یارانه تعلق می گیرد یا این ماه به شما یارانه پرداخت شده است یا خیر؟ راه های مختلفی پیش روی شماست. یکی از ساده ترین راه ها استعلام یارانه از طریق پیامک است. با استفاده از پیامک می توانید به راحتی در عرض چند دقیقه از وضعیت پرداخت یارانه خود مطلع شوید. در ادامه نحوه اطلاع از یارانه از طریق پیامک را به طور کامل به شما آموزش می دهیم.

چرا باید استعلام یارانه بگیریم؟

استعلام یارانه با درج کد ملی در کد دستوری 6369

5. استعلام یارانه از طریق پیامک در بانک، مراجعه حضوری و یا از طریق مسئولین بانک

با توجه به اینکه هیچ اداره یا سازمانی شخصاً مسئول پرداخت یارانه نخواهد بود، باید از روش های غیرحضوری آسان استفاده کنید. بهترین راه برای اطلاع از یارانه ها استفاده از وب سایت آنلاین است که می توانید در کمتر از چند دقیقه وضعیت پرداخت خود را بررسی کنید. همچنین اگر به هر دلیلی به اینترنت دسترسی ندارید، استفاده از کد دستوری *6369# و پیامک به شماره 6369 بهترین گزینه است. با وجود این روش های آسان، از روش های وقت گیر مانند مراجعه به بانک یا خودپرداز خودداری کنید.

آموزش استعلام یارانه پیامکی در کمتر از چند دقیقه

اگر به هر دلیلی به تلفن همراه خود دسترسی ندارید با شماره گویا 09200006369 تماس بگیرید، پس از اتصال از شما خواسته می شود شماره تلفن و کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنید. البته با این روش نمی توان به وضعیت عشر خانوار پی برد. اگر از طریق تلفن و تایپ کد ملی نمی توانید از یارانه خود مطلع شوید، بهتر است با شماره تلفن 0216369 وزارت تعاون، کار و رفاه تماس بگیرید تا اپراتور شما را راهنمایی کند. جالب است بدانید که قبوض مختلف را می توان از طریق تلفن و پیامک پرداخت کرد. برای اطلاعات بیشتر مقاله دریافت قبض سوخت از طریق پیامک را مطالعه کنید.

اگر به دنبال اطلاعاتی درباره سرپرست خانوار و تعداد اعضای خانواده هستید، کافیست به شماره 300000 پیامک کنید و این اطلاعات را از مرکز آمار دریافت کنید. در صورت وجود مغایرت در اطلاعات به سایت yaraneh.amar.org.ir مراجعه و اصلاحات لازم را انجام دهید. البته مراقب باشید آن پیامک های مهم را در بین آن همه متن تبلیغاتی برای جذب مشتری گم نکنید. زیرا آنها در وقت شما برای بازدید شخصی صرفه جویی می کنند. در ادامه به بررسی بیشتر نحوه بررسی یارانه از طریق پیامک می پردازیم.

3. پیگیری استعلام قطع شده یارانه و استعلام آنلاین یارانه در سامانه استعلام یارانه وجودی.

پیگیری پرداخت یارانه در وب سایت پشتیبانی؛  فوری و 24 ساعته

4. کد دستوری استعلام یارانه و نظارت بر پرداخت هزینه های زندگی

در این مقاله با تمامی روش های استعلام یارانه آشنا شدیم و پیگیری واریز یارانه از طریق پیامک را آموختیم. مطمئن شوید که فقط اعداد ذکر شده رسمی و قانونی هستند، بسیاری از افراد با شماره های دیگر نشان می دهند. در صورت مشاهده این پیام ها، روی هیچ لینکی کلیک نکنید و پیام را نادیده بگیرید.

استعلام یارانه با استفاده از تلفن ثابت، کد ملی و شماره تماس صاحب خانه

2. بررسی یارانه ها با کد ملی پیامکی; آفلاین و سریع